אהוד ברק: “לא צריך לאסור קנאביס – כמו שלא אוסרים אלכוהול”

ראש הממשלה לשעבר מתייחס לראשונה לנושא חוקיות הקנאביס והפללת צרכניו. בראיון לייב שפירסם בדף הפייסבוק שלו נשאל מה עמדתו בנושא והשיב כי מעולם לא עישן, אך הוא אינו חושב שצריך לאסור את זה – בדיוק כמו שאלכוהול אינו אסור.

אהוד ברק, אחת הדמויות הבכירות בהיסטוריה הישראלית ומי שהיה ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ”ל, מתייחס לראשונה לנושא האיסור על קנאביס והפללת הצרכנים.

ברק, שמפרסם בחודשים האחרונים שידורי ‘לייב’ חיים בהם הוא משיב על שאלות גולשים בדף הפייסבוק שלו, נשאל מדי שידור בנושא קנאביס ולגליזציה – אך עד עתה טרם השיב.

בסוף השבוע, לראשונה, התייחס ברק לשאלה שהפנה לו גולש, ששאל “מה עמדתך לגבי מעמדו של הקנאביס ואי הפללה”.

“אני מתוודה, ומבקש לא לראות בזה סימן של חולשה, שמעולם לא עישנתי אפילו קנאביס, בטח לא חוויתי את מעוררי היצירתיות האחרים,” אמר ברק.

“לשימוש רפואי ברור שצריך להיות (חוקי),” הוסיף. “מעולם לא הרגשתי את זה, אבל אם זה לא שונה מלעשן סיגריות או לשתות וויסקי, כמו שהרבה מומחים אומרים, אז אין סיבה להפליל.”

ברק השווה את מדיניות הפללת צרכני הקנאביס לתקופת היובש של האלכוהול בארה”ב של לפני 90 שנה וקבע כי בדיוק כמו שהוא אינו אסור כך גם הקנאביס לא צריך להיות אסור.

“כמו שאנחנו לא מפלילים במאה השנים האחרונות אלכוהול, כמו שאנחנו סומכים על אנשים בעניין האלכוהול, למרות שיש אנשים שמתמכרים, או שיש התנהגות לא הולמת, לא אוסרים את האלכוהול, אותו דבר לא צריך לאסור את הקנאביס,” סיכם.

במהלך השנה האחרונה, בעיקר עם הדחתו של בוז’י הרצוג – מהבולטים שבמתנגדי הקנאביס והלגליזציה – מראשות מפלגת ‘העבודה’, נראה שהצד השמאלי של המפה הפוליטית אימץ לחיקו את התמיכה בהפסקת הפללה ולגליזציה.

אבי גבאי, יו”ר ‘העבודה’ החדש, הצהיר טרם היבחרו לתפקיד במקומו של הרצוג – ויותר מפעם אחת – כי הוא תומך בלגליזציה מלאה ובהתרת גידול קנאביס ביתי. גבאי הוא יו”ר העבודה הראשון בהיסטוריה שתומך בלגליזציה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר