אבי גבאי ניצח בפריימריז: לראשונה יו”ר העבודה תומך לגליזציה

היסטוריה: אבי גבאי זכה בנצחון לראשות מפלגת ‘העבודה’ ברוב של 52% מול 48% של עמיר פרץ. לראשונה בראש המפלגה עומד תומך לגליזציה והתרת גידול קנאביס ביתי. לאחרונה אף הודה גבאי כי עישן בעבר קנאביס בעצמו.

מהפך במפלגת העבודה: אבי גבאי, המועמד שהגיע מאלמוניות במפלגת ‘כולנו’ וצלח בהפתעה את הסיבוב הראשון של הפריימריז בעבודה – ניצח הערב גם בסיבוב השני וזכה בראשות מפלגת העבודה.

בהודעה רשמית של המפלגה הערב פורסם כי גבאי זכה בנצחון דחוק, 52%, מול 48% של המתמודד מולו עמיר פרץ.

בנאום הניצחון שלו אמר כי “מפלגת העבודה בחרה בשינוי, חברות וחברי מפלגת העבודה, קולותיכם נשמעו, הבעתם רצונכם במנהיגות חדשה והנה אני לפניכם. מנהיגות שמישירה מבט קדימה אל קהלים חדשים למפלגה.”

גבאי הודיע כי יבקש להשאיר את בוז’י הרצוג כיו”ר האופוזיציה ולעמיר פרץ אמר כי הוא זקוק לתמיכתו ולנסיונו. “אני קורא לכל המועמדים, בואו הצטרפו. המפלגה והמדינה זקוקות לנו, כי רק ביחד ננצח”.

במהלך קמפיין הפריימריז חשפנו לראשונה כאן ב’קנאביס’ את הצהרתו של היו”ר לעתיד כי הוא תומך בלגליזציה ללא עכבות. בתשובה לשאלתנו האם הוא תומך בלגליזציה אף הגדיל גבאי לעשות וציין כי הוא בעד התרת גידול ביתי.

בשבוע האחרון לקראת ההצבעה הערב (ב’) אף חשף לראשונה גבאי בראיון כי הוא עישן קנאביס בעבר.

מדובר בפעם הראשונה בה יו”ר מפלגת העבודה הוא תומך לגליזציה מוצהר – מה שצפוי להשפיע על דעת הקהל גם בבחירות לראשות הממשלה.

“הגיע הזמן שמדינת ישראל, אשר בתחומים רבים היא מהמתקדמות שבמדינות העולם, תתקדם ותאמץ מדיניות של לגליזציה של הקנאביס,” אמר גבאי למגזין. “משתמשי הקנאביס אינם עבריינים, והמדינה בהתנהלותה, דוחפת אותם אל מחוץ לחוק.”

“ההקלות עליהן אנחנו שומעים מדי פעם לפעם לא באמת עושות חיים קלים יותר למשתמשים אלא רק מחזקות את תסכולם מגודל האיוולת שבאיסור שימוש חוקי, עם מגבלות מחייבות כמו שימוש מגיל 21 ואישור לגידול אישי מבוקר,” הוסיף.

“הגיע הזמן שאנשים בוגרים (מגיל 21) יוכלו לרכוש קנאביס ולהשתמש בו, בדיוק כמו שעושים בארצות רבות אחרות כמו ארה”ב וקנדה. האיסור גורף על שימוש בקנאביס זו תקנה שהציבור אינו יכול לעמוד בה, כל העולם המערבי כבר הגיע לשם,” אמר עוד. “יותר ויותר האלטרנטיבה היא אלכוהול, שהוא הרבה יותר מסוכן. חוץ מזה, המשטרה כיום עוסקת באכיפת איסור שימוש בקנאביס.”

“צרכני הקנאביס הם אנשים שלא מזיקים לאף אחד. המשטרה מתעסקת איתם במקום לעסוק בפושעים של ממש: גנבים, שודדים או מחבלים. אנחנו בכל זאת במדינה שיש עליה עניין בטחוני. אני מעדיף שהשוטר יחפש את המחבל ולא יחפש משתמש קנאביס. למשטרה יש משאבים סופיים, דברים באים זה על חשבון זה. אותו צוות שחוקר את מעבדת הקנאביס או החממה – באותם משאבים היה יכול לתפוס מחבלים וגנבים.”

“כוונתי היא שזה לא יהיה חופשי לגמרי אלא במגבלות של גיל. האיסור הגורף הזה שקיים כיום, צריך להשתחרר ממנו,” הסביר. “ארדן הלך שלושה צעדים קדימה וארבעה אחורה, ויצר ביורוקרטיה מטורפת סביב העניין הזה. או שאתה מאמין בלגליזציה או שלא. מה שהוא עשה זה משהו באמצע: לא פה ולא שם.”

“גם אם הילד שלי יעשן קנאביס בגיל 21, זה עדיף בעיני על זה שישתה וודקה,” סיכם. “כן, עישנתי קנאביס בעבר,” הודה, “כמו הרבה אחרים שאתה מכיר.”

לאחר מספר שבועות אף התייחס גבאי לתחקיר שנחשף ב’קנאביס’ על הקומבינות והמאכערים במשרד הבריאות וקבע כי “מדובר בשחיתות” והדגיש שוב שלאור זאת יש צורך בלגליזציה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר