בית / כל הכתבות / בארץ / חוק הרעש החדש: מעשן מריחואנה? עדיף שתהיה בשקט…
שוטר יסמ
שוטר יסמ

חוק הרעש החדש: מעשן מריחואנה? עדיף שתהיה בשקט…אושר: חוק חדש שיאפשר לשוטרים להתפרץ לבתים שבוקע מהם רעש – ללא צו • המטרה: למנוע אלימות

* עדכון: הכנסת אישרה אמש (8.7) בקריאה שנייה ושלישית וברוב גדול של 47 תומכים מול 4 מתנגדים את החוק שיאפשר למשטרה להיכנס לדירה כאשר התקבלה תלונה כי בוקע ממנה רעש. על פי החוק החדש, שוטר יוכל להיכנס לדירה בלי צו ולבקש להפסיק את הרעש. אם הרעש לא נפסק, השוטר רשאי לנקוט אמצעים חיוניים כדי להפסיקו. עד היום לא היו שוטרים רשאים להיכנס לדירה בלי הסכמת הדיירים.

חוק חדש למניעת רעש: מפלגת "יש עתיד" ממשיכה עם הסקנדלים – אחרי הזגזוגים המביכים של שר האוצר יאיר לפיד בנוגע למדיניות הכלכלית ודבריה המנותקים של שרת הבריאות יעל גרמן, מס' 3 ברשימת המפלגה לכנסת, בנוגע לקנאביס הרפואי, מגיעה כעת הצעת חוק חדשה של חברת הכנסת מהליכוד מירי רגב ושל שר החינוך שי פירון, מספר 2 במפלגה, לפיה שוטר יהיה רשאי להיכנס למקום שבוקע ממנו רעש ולערוך חיפוש גם ללא הצגת צו של בית המשפט.

שר החינוך שי פירון

שר החינוך שי פירון

ההצעה עברה בקריאה ראשונה בכנסת ברוב של 26 תומכים מול 20 מתנגדים. 'ישראל היום' מדווח כי מטרת החוק היא להקל על שוטרים להתמודד עם תלונות על רעש בדירות שכנות.

אמש (8.7) אישרה כאמור הכנסת את החוק גם בקריאה שנייה ושלישית וברוב גדול של 47 תומכים מול 4 מתנגדים

תנו לייק וקבלו את כל העדכונים גם לפייסבוק ⬅

בדברי ההסבר להצעת החוק נאמר כי המשטרה מטפלת בכל יום בתלונות רבות של תושבים על רעש כלשהו הבוקע בסביבתם, וכי אירועים מסוג זה עלולים להתפתח לאלימים ולהסתיים בתוצאות קשות.

פירון אמר כי "שוטרים הנקראים לטפל באירועים של הקמת רעש נתקלים לעיתים במצבים שבהם מקור הרעש מזוהה בוודאות כבוקע מדירה מסוימת, אך האנשים השוהים במקום מסרבים לדרישת השוטרים לפתוח את הדלת. הדרך להקנות סמכות כניסה למקום היא באמצעות הוצאת צו חיפוש שיפוטי – פעולה שאורכת זמן ואינה מעשית ברוב המקרים. לכן יש לתקן את המצב הקיים".

הצעת החוק

פשיטות על בתים בחיפוש אחר מריחואנה וחשיש הן דבר שבשגרה גם עם התנאי הקיים של הצגת צו בית משפט וניתן רק לנחש מה מסוגלת משטרת ישראל לעשות לצרכני הקנאביס בעזרת חוק שכזה.

עו"ד מיכאל גולן ממפלגת 'עלה ירוק – הרשימה הליברלית' אמר כי החוק הוא "אסון". "אם שוטר חושד בכם שאתם מעשנים גראס, הוא לא צריך יותר צו. הוא פשוט יפרוץ אליכם בטענה של מסיבה, יגלה את הגראס, וענין המסיבה ישכח (גם אם תגיש תלונה למחלקת חקירת שוטרים)," אמר. "המצחיק הוא, שהשוטר אפילו יכול לשמור בוידאו את כל החיפוש והכניסה לבית, ולהשתמש בטייפ בצד הבגד (שלא נראה בוידאו) לנגן "מוסיקה רועשת" לפני הכניסה לבית (כמובן שכאשר הדלת נפתחה נהיה שקט בוידאו …)."

ראו גם: שוטרים עושים חיפוש ברכב בניגוד לחוק – בגלל שיער ארוך

שתפו:
בואו לדבר על זה: פורום קנאביס
תנו לייק וקבלו את כל העדכונים גם לפייסבוק
   • MrAnti

    כל מי שהצביע בעד יבני זונונות יבני זונונות כוס אמא אמא של כל הכנסת, וולאה מדינת ישראל הפכה לבית זונות אחד גדול, מה קרה? מה קרה? הריי החזירונים האלה יפשטו עכשיו סתם ככה על כל תל אביב ואחריי זה יגידו היה רעש. ושוב אני חוזר ואומר יבני זונות שמשהו כבר יקח אתכם גבוה לשמיים מתי מדינת ישראל תפתר מהחרא הזה שנקרא כנסת! וגם שי פירון ובן בן זונה

   • גלגלו אותי בעליה

    הם אומרים שהחוק רוצה למנוע אלימות?!
    בואו נחשוב ביחד: מתי יש יותר אלימות: אם אנשים רבים בינם לבין עצמם בבית, או אם גוף שלישי פורץ אליך הביתה ללא רשות?
    במיוחד אם הוא שוטר!!!!!

   • עבריין

    גרועים כמו הנאצים! אלוהים ישמור אני בהלם שבכלל יש אנשים שהצביעו בעד
    ביזיון לחיות פה, מדינה אוכלת יושביה למה לעזאזל אני בכלל משרת פה בצבא? בשביל החרא הזה? אין לי כבר מה להגיד באמת שאין לי רק תתנו לי אזרחות לעוף מהמקום הרקוב הזה

   • אחד שנמאס לו

    מיליטנטים במדים שחורים שנכנסים לאנשים הביתה ועושים חיפוש… לא היה משהו דומה לפני שבעים ואחד שנה?

   • SASHKIN

    אל תשכחו שהחוק הזה אמנם פוגע במעשנים אבל הוא עוזר ומועיל להמון אנשים אחרים….. שלא יכולים להתמודד עם רעש והפרעות מדירות שכנות כי עד ששוטר לא מגיע כל אחד עושה מה שבא לו וכמה שבא לו. אם היו יודעים איך להתחשב אחד בשני כאן אז זה לא היה מגיע למצב הזה בכלל.

   • חנון

    בצער רב ויגון עמוק רציתי לציין שהחוק הזה עבר היום בכנסת
    אני ממליץ בחום להתקין מצלמה שקולטת גם קול על יד הדלת בבית רק למקרה שבאופן "מפתיע" לא יגיעו שוטרים וינסו לתפור עליכם תיק

   • ersh

    צריך לעשות משהו בנושא

    עצומה …בג"ץ

    הצעת החוק הזו רק מראה אי שפיות של חברי הכנסת שמכתיבים לנו את דרכינו

    באופן גס החודר לפרטיות שלנו

    פשוט במקום לשפר וליעל את משטרת ישראל

    שכבר נראית רע מאוד בעיני הציבור

    הם נותנים להם עוד כוח

    מירי רגב…כבר הוכחת לנו שאת לא האישה הכי חכמה בעולם

    והשני ממפלגת "אין עתיד"

   < הקודם
   הבא >