בית / כל הכתבות / מדריכים וטיפים / מדריכים למגדל המתחיל / מדריך גידול קנאביס (מריחואנה, גראס) בבית
צמח מריחואנה

מדריך גידול קנאביס (מריחואנה, גראס) בביתגידול מריחואנה בבית בשלושה שלבים פשוטים

צמח מריחואנה בגידול ביתי

אז החלטתם שאתם רוצים לגדל מריחואנה בבית – מצוין!

יש הרבה מאוד יתרונות בגידול מריחואנה בבית אבל לא נרחיב עליהם כרגע. רק נגיד שבהשקעה יחסית קטנה תוכלו להניב פרחי מריחואנה בזול יותר,איכותיים יותר, והכי חשוב – ככה לא תהיו תלויים בשום "כיוון" אלא רק בעצמכם.

חשוב להבין שבגדול, הקנאביס הוא צמח מאוד פשוט לגידול. הוא זקוק, כמו כל צמח כמעט, לשלושה דברים בסיסיים:
מים – אדמה – אור

הציוד הנדרש לגידול מריחואנה

כאמור, גידול מריחואנה דורש שלושה דברים עיקריים. בואו נראה איך משיגים אותם:
מים – יש לנו מהברז וזה יספק אותנו בינתיים.
אדמה – בכל משתלה יש אדמה לגידול עציצים/שתילים – זה יעשה את העבודה.
אור – פה העניין נהיה קצת יקר וזה המכשול שבו נושרים כל החבר'ה הלא רציניים. אנשים אומרים "אני אגדל בעזרת נורת פלורסנט". אבל מה שהם לא מבינים זה שחבל על הזמן והמאמץ שלהם. אחרי 3-4 חודשים של טירחה הם יקבלו יבול מריחואנה עלוב שלא יהיה שווה את הזמן וההשקעה.

נורה לגידול מריחואנה בבית

נורה לגידול מריחואנה

נורה טובה לגידול מריחואנה הינה דבר הכרחי ביותר. בעיקרון ישנם שני סוגים שונים של נורות לגידול מריחואנה שמתאימות לשתי תקופות שונות של הצמח. אבל בגלל שאנחנו מתחילים ולא יודעים עדיין אם כדאי להשקיע כל-כך הרבה כסף, נקנה בינתיים מנורה אחת שאיתה נלך לאורך כל הדרך.

המנורה נקראת נורת נל"ג (נתרן לחץ גבוה). או באנגלית – HPS, וניתן להשיג נורה כזו בחנויות לגידול צמחים.

בשביל גידול של 2-3 עציצי מריחואנה, נזדקק לנורות של 250w עד 400w. נורות אלו עולות בין 200 ל-500 ש"ח.
ניתן למצוא מגוון נורות לחץ גבוה בחנויות באינטרנט כמו למשל כאן או כאן. חיפוש קצר בגוגל יעזור.

*** אזהרה! מומלץ ואף רצוי לא לרכוש את כל הציוד לגידול בחנות אחת ואפילו בכרטיס אשראי אחד, שכן האח הגדול עינו פקוחה. אז שימו לב והישמרו! קיראו עוד במדריך להתחמקות מתמנונים.

אז עכשיו כשיש לנו את הציוד המינימלי הנדרש, נעבור לשאלה המעניינת – איך לגדל מריחואנה בבית?


איך לגדל מריחואנה בבית?

הנבטת זרעי מריחואנה

שורש לבן מבצבץ? הזרע מוכן לשתילה

כדי להבין את הרעיון המרכזי של גידול מריחואנה בבית נחלק את התהליך לשלושה שלבים עיקריים:
הנבטה – בין שבוע לשבועיים.
צמיחה – בין חודש לחודשיים ויותר.
פריחה – בערך חודשיים.

שלב ראשון – הנבטת הזרעים

לפני שמכניסים את הזרע לאדמה מומלץ להנביט אותו קודם ולהמתין עד שייצא לו מעט "זנב" לבן (שורש).

כולנו זוכרים איך בגן הנבטנו זרעי חומוס ושעועית על צמר גפן. אז כאן זה אותו הרעיון בדיוק. יש כל מיני שיטות פשוטות להנבטת זרעי מריחואנה ויש גם כאלו שלא מנביטים כלל ופשוט מכניסים את הזרע לאדמה ונותנים לו לעשות את שלו. אך הדרך הבטוחה היא פשוט לקחת נייר מגבת, להרטיב אותו מעט ועליו להניח את הזרעים.

דגשים:
1. יש לשים לב שהזרעים לא קרובים מדי אחד לשני.
2. מומלץ להניח פיסת נייר מגבת עם הזרעים על צלחת ולעטוף בשקית ניילון.
3. יש לדאוג שנייר המגבת יהיה לח תמיד אך לא מלא ביותר מדי במים.
4. לא לחכות עם העברת הנבטים לאדמה יותר מדי. שורש של ס"מ מספיק בהחלט.

העברה לעציץ קטן
אחרי שהשורש החליט להציץ מהזרע סוף סוף, קחו כוס קלקר ועשו בה מספר חורים בתחתית. מלאו אותה באדמה (אדמה טובה שקונים בכל משתלה, לא סתם משהו שאספתם מהרחוב.) ועשו בעזרת האצבע או עיפרון גומה קטנה במרכז הכוס בעומק של 2-3 ס"מ.

כעת ניקח בעדינות את הזרע, נכניס אותו לגומה כאשר השורש כלפי מטה (הדקדקנים יגידו שעדיף להניח את השורש בזווית של 45 מעלות כלפי מטה, אבל זה לא קריטי). כעת נכסה את הזרע באדמה. חשוב לוודא שהזרע מכוסה בצורה טובה מצד אחד אבל חשוב יותר לשים לב שלא לדחוס יותר מידי את האדמה המכסה את הזרע בכדי לא לחנוק ולסתום אותו. יש לפזר את האדמה מעל הנבט בזהירות ועדינות, ולהשאיר את הכיסוי מאוורר. אחרי שהעברנו את הנבט לאדמה, נשקה במעט מים (בשביל הלחות. אין להציף את האדמה במים!).

תינוק מריחואנה

ההתחלה...

בשלב זה נשים את השתיל מתחת למנורה שתהיה דלוקה 24 שעות רצוף. נורת פלורוסנט פשוטה תעשה את העבודה כרגע אבל ממש עוד כמה ימים נהיה מוכרחים להתחיל לעבוד עם נורות רציניות יותר (אנו מדגישים – מנסיון – שימוש בפלורסנט לגידול ייתן לכם תוצרת שתעדיפו לזרוק לפח מאשר לנסות ולעשן).

בעוד מספר ימים הצמח יבצבץ מעל פני האדמה וייתכן שתחשבו שזרעתם צמח מסוג אחר בלי כוונה, כי העלים הראשונים של הקנאביס לא נראים כמו עלי המריחואנה המפורסמים מהתמונות – אלו גדלים רק מאוחר יותר.

10-14 ימים לאחר שהצמח הציץ מהאדמה נעביר אותו לאדנית גדולה יותר או לדלי עם חורים בתחתית(בין 4-6 ליטר יעשו את העבודה).
שימו לב שכשאתם מעבירים את השתיל מכוס הקלקר, כל האדמה בכוס לחה – כדי שלא תתפרק לכם בעת ההעברה לאדנית. הפכו את הכוס ותנו מכות עדינות על התחתית כדי שהשתיל יחליק החוצה. כעת שימו את הצמח בביתו החדש והשקו במעט מים.
עד כאן תקופת הנביטה. עכשיו אנחנו מתחילים לשחק במגרש של הגדולים.

תנו לייק וקבלו את כל העדכונים גם לפייסבוק ⬅

עציץ מריחואנה

שלב שני – צמיחה

התקופה הזאת יכולה להימשך בין שבועיים לחודשיים ואף יותר. הכל תלוי בכמה מקום יש לכם בארון או חדר הגידול ולאיזה גודל של צמח אתם מכוונים. בכל אופן מומלץ להיאזר בסבלנות. היא משתלמת ובגדול! ככל שניתן לצמח זמן רב יותר לצמיחה תחת המנורה ללא פריחה, כך הוא יהיה חזק יותר כאשר יגיע לשלב הפריחה.

ההבדל המרכזי שבין תקופת הצמיחה לתקופת הפריחה הוא במחזור של האור. בתקופת הצמיחה יש לספק לצמח אור קבוע ורצוף 24 שעות 7 ימים בשבוע (או לחילופין 18 שעות אור ו-6 שעות חושך). בתקופה זו הצמח יפתח מערכת שורשים מסועפת, גזע עמיד וענפים חזקים, שיעזרו לו להחזיק את הפרחים העסיסיים שהוא עומד להוציא מאוחר יותר.

דגשים:
1. תאורה – הנורות המיוחדות מחממות מאוד. אמנם חשוב שהצמח יהיה כמה שיותר קרוב לנורה כדי לנצל את מירב האור שהיא מפיקה, אבל יותר מדי חום עלול לשרוף את הצמח! השיטה הכי פשוטה היא לשים את היד בנקודה מסוימת מתחת לנורה לדקה-שתיים. אם זה חם מדי עבורכם זה כנראה גם חם מדי עבור הצמח. יש לשמור על רווח של לפחות 15-20 ס"מ בין המנורה לראש הצמח וחשוב ביותר להקפיד להגביה את הנורה בכל פעם שהצמח גדל ומתקרב אליה (זה קורה מאוד מהר והשינוי מורגש באופן יומיומי).

2. ניקוז המים – חשוב מאוד לוודא שיש מספיק חורים בתחתית האדנית ושהמים מחלחלים החוצה בחופשיות בכדי למנוע הצטברות מים באדמה דבר שיהפוך לרקבון ויהרוג את הצמח. כמו כן יש לדאוג להגבהה מסויימת מהקרקע על מנת לא לסתום את החורים שבתחתית האדנית (רשת מנגל פשוטה תעשה את העבודה).

3. השקיה – הרעיון המרכזי שמאחורי השקיית הקנאביס הוא כזה:
כשזה לא הזמן להשקות – לא להשקות בכלל! כשזה כן – להשקות מכל הלב. כמה זה "מכל הלב"? עד שמטפטפים מים מהחורים שבתחתית האדנית. ככה אתם יכולים להיות בטוחים שגם השורשים בחלקים התחתונים באדמה קיבלו את מנת המים שלהם.
ואיך אנחנו יודעים מתי צריך להשקות? פשוט הכניסו אצבע כמה ס"מ לתוך האדמה – אם בפנים היא יבשה – תשקו. אם היא אפילו קצת לחה, אפשר להמתין עוד קצת. מה שחשוב כאן זה לשמור על מחזוריות של אדמה יבשה/לחה לכל אורך הדרך.

4. אוורור – אחד הדברים החשובים ביותר שהקנאביס זקוק לו הוא סירקולציה טובה של אוויר. כבר מהשלבים הראשונים של הצמיחה רצוי להניח מאוורר ליד הצמח ולראות שהעלים של הצמח מתנפנפים בעדינות באוויר. כמובן לדאוג שהרוח לא חזקה ולא מנענעת את הצמח יותר מדי אלא רק מאווררת אותו מעט.

צמח מריחואנה

שלב שלישי – פריחה

עכשיו משיש לנו עציץ מריחואנה יפה, הגענו לשלב האחרון שהוא גם השלב המעניין ביותר. עכשיו אנחנו מתחילים לראות את ניצני פרי עמלינו.
כמו שכבר הבנתם, ההבדל העיקרי בין שתי התקופות הוא המחזור של האור. בשלב זה חשוב שהצמח יקבל באופן רציף:
12 שעות קבועות של אור.
12 שעות קבועות של חושך מוחלט.

נדגיש – מומלץ מאוד לוודא שבשלב החשוך, החושך הוא מוחלט! מעט אור שייכנס יפריע ויבלבל את הצמח והוא עלול להיכנס לשוק קטן במקרה הטוב או להוציא "בולבולים" זכריים במקרה הרע – דבר שאנחנו בהחלט לא רוצים שיקרה.

בשלב הפריחה אנו עומדים לגלות דבר נוסף – האם הצמח שלנו הוא זכר או נקבה.
ולמה זה חשוב? מכיוון שכמעט כל ה-THC (החומר הפעיל בקנאביס, מה שגורם לנו להרגיש טוב) נמצא בפרחי הנקבות. עם הזכרים אין לנו מה לעשות. או במילים אחרות – הזכרים לזבל ומיד!

חשוב לשמור על סביבת הגידול נקייה מזכרים מאחר וקירבה של צמח זכר לצמח נקבה תפרה את הנקבה ותגרום לה להשקיע את כוחה בגידול זרעים למען הדורות הבאים במקום בגידול פרחים עסיסיים. מה שאנחנו מחפשים זה פרח טהור מנקבה "בתולה". כזה שאפשר פשוט לשים ולעשן ללא כל צורך ב"קיסוס" (הפרדת זרעים) מוקדם.

כמובן שעם הטכנולוגיות של היום אפשר להיות רגועים. היום בשוק יש לא מעט חברות זרעי מריחואנה שמציעות ללקוח "זרעים נקביים" (feminized seeds) המהונדסים גנטית, בכדי להבטיח בלמעלה מ-99% שהצמח שאותו אתם מגדלים יהיה נקבה. כך תחסכו לכם את כאב הראש של לבדוק את מין הצמח.
לקניית זרעי מריחואנה מעולים, ליחצו כאן.

אם בכל זאת החלטתם לגדל מריחואנה מזרעים רגילים (לא "נקביים") חשוב מאוד לדעת להבדיל בין הזכר לנקבה כדי להוציא ולזרוק את הזכרים מהר לפני שיפרו את הנקבות.

בכדי להבדיל בין צמח זכר לצמח נקבה יש להסתכל ב"בית השחי" של ענפי הצמח.
אם נראה שערות ירוקות ולבנות – נקבה.
אם נראה מן אשכולות, שקים קטנים כאלו – הצמח הוא זכר.

תמונה אחת שווה אלף מילים:

ההבדל בין צמח קנאביס זכר למצח קנאביס נקבה

אחרי שוידאנו שיש לנו נקבה נמשיך לגדל אותה במשך 8 עד 9 שבועות. לפעמים קצת פחות, לפעמים קצת יותר. זה בעיקר תלוי בתנאי הגידול ובזן של הצמח (אינדיקה בדרך-כלל מפריחה מהר יותר מסאטיבה).

איך יודעים מתי הצמחים מוכנים?

ניתן לשלוט באופי ה"סאטלה" ע"י הוצאה מוקדמת או מאוחרת של הצמחים ותלייתם לייבוש אך עניין זה מיועד למומחים ונשאיר אותו כרגע בשבילם. בגדול, כאשר שבעים עד שמונים אחוזים מהשערות הלבנות של הפרחים הופכים להיות אדומים/חומים, זה הזמן להוציא את הפרחים ולתלות אותם לייבוש.

ייבוש פרחי מריחואנהעכשיו כל מה שנותר לעשות הוא לתלות את הצמחים לייבוש ל-5-10 ימים והפרחים מוכנים לעישון. לבריאות!

קיראו עוד על ייבוש ויישון פרחי הקנאביס במדריך לייבוש ויישון מריחואנה.

שתפו:
בואו לדבר על זה: פורום קנאביס
תנו לייק וקבלו את כל העדכונים גם לפייסבוק
 • Pingback: “DANK 2.0 – החיפוש אחר המריחואנה המושלמת נמשך” / ביקורת ספר | קנאביס, מריחואנה, חשיש, פוליטיקה ומה שביניהם()

 • ALEX

  היי תודה על המדריך
  יש לי שאלה מה זה משנק לעזעזל מה אני איזה מהנדס חשמל מה הולך פה? ראיתי שצריך את זה בשביל הנורה וזה נורא יקר, ואין לי שמץ של מושג מה איך ולמה… באמת חייבים את זה?
  וקראתי שנורה 400W יכולה לשרוף לי תארון ואני בכלל בניתי ארון מבד במיוחד
  תגידו לי בבקשה שאני פשוט יכול להשחיל כבל לנורת חשמל בתוך המיני חממה שלי ונסגר הסיפור?

  • adiv

   אהלן אלכס.
   כמו שכבר הזכרנו במדריך – יש סכום התחלתי שצריך להשקיע אותו – אין ברירה. אם אתה מעוניין לגדל
   כמות של 2-3 עציצים (וזה מה שהייתי ממליץ לך, במיוחד לאור העובדה שזה כנראה הגידול הראשון שלך ואין טעם
   להתחיל ישר במשהו גדול) אין לך צורך ביותר מ-250w שעולה בסביבות ה600 שקלים בחנויות לגידול הידרורופוני.
   זה מגיע לך עם משנק והכל. אם אתה לא מתכוון לשים את הכסף על הציוד תאורה המינימלי הזה הייתי מציע לך לוותר
   על הרעיון מכיוון שגידול קנאביס בנורות לא מתאימות (ולא חזקות מספיקות) זה בזבוז זמן. פשוט ככה…
   בהצלחה!

  • http://www.hydroshop.co.il/ שלום

   אהלן אלכס משנק זה בעצם שנאי שנועד לספק את נמתח הדרוש על מנת להדליק את הנורה.
   אני ממליץ בחום להגיע לאחת מחנויות רשת הידרו-שופ והם ידעו לתת מענה לכל פתרונות הציוד(משנקים נורות אורור וכו…)

  • MBBY

   אחינו, לא מדוייק בכלל הפסילה של הפלורסנט, אמנם זה לא נלג
   אבל אם תריץ חיפוש על Cfl בYOUTUBE תראה גידולים מדהימים עם פלורסנטים בלבד…שווה בדיקה לאלו שידם אינה משגת או שהתנאים אינם מאפשרים..
   חיים טובים :)

 • ofer

  איפה יש חנויות לגידול? אני לא יודע nאיפה להשיג זרעים אה וגם לא הבנתי מתי להחליף נורה מהפלורסנט לנתרן

  • adiv

   -(גוגל): "גידול הידרופוני" וישר יקפצו לך חנויות גידול עם כל הציוד הנדרש.

   -לגבי הזרעים – יש לך בצידי האתר פרסומות לחנות באמסטרדם שעושה משלוחים של זרעי מריחואנה לכל מקום בעולם ובמחירים מעולים.

   -את נורת הפלורוסנט אתה מחליף לאחר שבועיים-שלושה גג בנורה רצינית יותר

 • החוואי

  תגידו 400 שקל לשתי זרעים זה מוגזם?

  • adiv

   זה תלוי איזה זן. אבל בגדול כן זה אכן סכום מוגזם.
   לרוב חבילות של חמישה זרעים נקביים יעלו בין 20-60 דולר.
   שוב,תלוי בחנות הזרע ובסוג הזן…

 • talia

  האם גידול מריחואנה תחת השמש דורש את אותם התנאים ומחליף את "הנורות" באופן כלשהו שזה עולם אחר לגמרי ?

  • adiv

   אנו מקווים בקרוב לעלות מדריך העוסק בגידול מריחואנה בחוץ –
   בגדול זה אותו רעיון כמו גידול פנים אבל כמובן שצריך לקחת דברים מסוימים בחשבון.
   לגבי התאורה – הקנאביס מסיים את שלב הפריחה שלו בסביבות אוקטובר. אלא אם כן
   זהו זן אוטומטי ואז לא משנה באיזה זמן בשנה אנו נמצאים…

 • Number4

  אשמח להבין מה זה מגבת נייר בחלק ההנבטה.. האם זה נייר טואלט או נייר סופג או צמר גפן
  או משהו שאני לא מכיר

 • seedlady

  אתם פשוט מעולים!
  מדריך מעולה ,ובכלל כל הכבוד לכם,
  פשוט על סיפוק המידע הזה ,לא רק למען "החובבנים" שביננו או
  למען סיפוק "סטלה" ביתית ונגישה יותר,פשוט כי ככל שאתה יודע יותר ככה
  אתה מבין עם מה יש לך עסק ואולי יגרום להגדלת כמות המגדלים שביננו
  מה שרק מוכיח שמריחאונה לא מתנהלת רק על ידי ארגוני הפשע או
  מכלכלת את ארגוני הטרור .
  אלא באה לספק פינה של ואולי שקט קצת שלווה לרוב תושבי כדור הארץ.
  אולי גידול ביתי מחתרתי מאסיבי יביא להבנה שזה בהחלט מגיע מתוך רצון אמיתי ויביא לליגליזציה חס וחלילה!
  בכל מקרה אתם עושים עבודה מדהימה
  בתור קוראת נלהבת בום עליכם!
  :)

 • gringo

  מה בקשר למנורות החסכוניות?

  • adiv

   אם אתה מתכוון לנורות הלד – זהו תחום שעדיין חדש יחסית בכל מה שקשור
   לגידול צמחים בעזרן. בקרוב נעלה מאמר הדן ביתרונות והחסרונות של נורות הלד.

 • http://fa מושיקו

  מתי צריך להעביר את הצמח מנורת הפלורסנט לנורה הרצינית יותר?
  ברגע שהוא מתחיל לצאת החוצה או מה?

  • adiv

   שבועיים-שלושה לאחר שהוא יוצא מהאדמה ניתן כבר להחליף לנורות הרציניות יותר – גידול נעים מושיקו…

 • tal

  האם אפשר לשים 16 שעות אור ו8 שעות חושך?
  או אפילו 14-10?

  • adiv

   שלום טל.
   מותר אבל לא מומלץ – הצמח משתמש בשעות האור הללו בתהליך הגדילה והם הכרחיות ביותר.
   בנוסף לכך במידה ותוריד את הצמח ל-14 שעות אור הוא עלול להתחיל לעבור למגמת פריחה.

 • tal

  ועוד שאלה האם זה זמן טוב לגדל בחוץ?

 • arel

  ערכת גידול חדשה לגמרי במחיר מציאה , כל הקודם זוכה!
  פרטים בלינק הבא: (אתר יד 2)

  http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2_info.php?SalesID=43bb284250600c42af2d5498ca20dea45a8&amp

 • NATAN

  שלום דיברתם על פילטר פחם ויש לי שאלה
  אני חיי בדירה קטנה בגודל של 27 מטר יש לי ארון שנמצא בתוך הארון בגדים הרגיל.
  אני ממש לא רוצה שיהיה קמצוץ של ריח והשאלה היא האם פילטר פחם איכותי יעשה את העבודה?

  • adiv

   אהלן נתן,
   אני מניח שזה גידול של מספר צמחים בודדים
   אז כן – פילטר פחם אמור לסגור לך את הפינה…

 • איב

  שלום
  רציתי לדעת אם להתחיל את הגדילה ישר תחת נורת נל"ג (לא תחת פלורסט) תפגע בצמח?
  תודה

 • טוני

  שלום, יש לי שאלה:
  האם אחרי שקוטפים את הפרחים יש להשאיר את הצמח באדמה לפריחה חוזרת? ואם לא אז מה לעשות עם העלים שנותרו? הם שווים משהו?

  • איב

   לגבי הפריחה חוזרת אני לא ממש מבין בזה אבל קראתי קצת וזה אפשרי
   תחכה אולי מישהו אחר יעזור לך בזה אבל הבנתי שזה לא מומלץ כי זה מוריד מהאיכות של הפרח
   לגבי העלים חבל לזרוק חפש ביוטיוב מדריכים של מה לעשות עם השאריות
   אפשר לסנן תשרף ולהכין כמה גרם של חשיש איכותי

  • MR.splinter

   אין דבר כזה גדילה חוזרת פשוט תזרוק את זה לפח האשפה מהעלים אתה יכול לעשות חשיש נחמד

 • Pingback: קולורדו: אוניברסיטת THC פותחת את שעריה | קנאביס - מגזין עם כיוון()

 • סמי הכבאי

  אתם אומרים שאין יבול טוב מגידול של CFL? תגיעו אלי אני יראה לכם איך מגדל חצי קילו משלושה צמחים, וזה מ4 מנורות של CFL 80w.
  היתרון שלהם, 100 וואט של CFL=ל480 וואט בערך של HPS, חום ממש נמוך. שני דברים מאוד חשובים!

 • גבריאל

  אם אני רוצה לגדל אותו בחוץ ואני ישים מנורה זה בסדר

 • אהלן שלום

  היוש, אני צריך להבין, אם יש autoflowling וזה פורח אוטומטית בלי קשר לאור וזה, מה היתרונות בזרעים שלא צומחים אוטומטית ולמה בעצם לא לקנות זרע שצומח אוטומטית?
  תודה!

  • יעקב

   זנים אוטומטים מפיקים מעט מאוד יבול ביחס לשאר הזנים כך שיש לחשב עלות מול תועלת כי העלות מאוד זולה אפשר לשתול אותם בחוץ בכל תקופה בלי לחכות לעונת הזריעה אבל התועלת בהתאם בין 30 ל-45 גרם לצמח זה כעשירית שכמות הנורמלית לצמח רגיל

 • מומו

  נורה אחת של 250W תספיק ל – 2 -3 עציצים?

  • adiv

   כן…

 • רון

  יש לי אישור רפואי לגידול – משמע מותר לי לגדל בחוץ
  אני מגדל את זה פשוט באדנית ליד המרפסת ויש לי כמה שאלות:
  1: אין 24 שעות בשלב הצמיחה אז מה הבעיה אם זה גידול כמו בטבע?
  2: האם אסור לגדל ליד עציצים אחרים?
  3: ההבדל בין גידול פנים לחוץ שבגידול פנים יצא תוצרת איכותית יותר בגלל הבקרה על מה שאמרתם או שזה בגדר המלצה לפנים בלבד?
  תודה לעונים!

 • קוקו מאילת

  שלום רב.
  1.רציתי לשאול אם אני מגדל מריחאונה בחצר הבית, בתנאי חוץ, האם צריך לספק לצמח אור ע"י נורה? או שאור השמש בשעותיה עושה את העבודה?
  אשמח לתשובה. תודה.

 • מתן

  שאלות חשובות!!!…..א) האם זרעים הם בעלי תוקף (של זמן)כלשהו?
  ב) זרע שלא נבט אחרי 3 יום( בשימוש של נגבת נייר) מקולקל?

 • קיפוד

  מה עלות החשמל לשעה, של נורה אחת 250w ?

  • הספרדי

   זה לפי חברת החשמל שלך. בערך זה משהו כמו 70 אגורות ל1000 וואט לשעה. תעשה את החישוב לבד.

 • אבי

  אוהל מטר על מטר עם נורה 400וואט עם 9 עציצים זה מספיק אור?

  • הקונה מטטה

   משוגע… למטר על מטר אתה צריך 150וואט או 250 מקסימוםם!! ועוד בסיכון

 • עמית

  שלום, הנבטתי זרע שהוציא שורש די מהר , העברתי לעציץ קטן מתחת לנורה, מאז עבר שבוע ועדיין לא יצא כלום, יש סיכוי שעוד יצא? או להנביט חדש,תודה

 • מיקו

  שלום
  שתלתי צמח לפני כחודשיים וחצי ועדיין כולו ירוק
  מתי הוא אמור להפוך לחום/אדום?

  • מיקו

   מישהו יודע מה עושים?

 • Cannabis Israel

  שאלות נא להפנות לפורום:
  http://forum.xn--4dbcyzi5a.com/

 • א

  סתם שאלה:
  איך גולשי האתר יכולים להיות לגדל בבטחה?: הרי המשטרה יכולה לבקש מהספקיות אינטרנט רשימה של כל האנשים שביקרו בדף הזה, ואז פשוט לעשות להם חיפוש בבתים, ולתפוס את כל מי שמגדל.

  • יוסי

   אני לא מבין אותם!

 • יניב

  שלום אני בעל רשיון לקנביס בגלל … ואני מעוניין להגיש בקשה לגידול בייתי, האם זה אפרי ואם כן מה התהליך שעלי לעבור, לאן לפנות? תודה!

 • Matroix

  יש נורות אחרות שאפשר לגדל איתן חוץ מנל"ג כי פשות אין לי משנק ושמעתי שזה עולה מינימום 300 שקל ואני רציני והכל בתחום אבל פשות זה כבר בשלב הצמיחה ועד שאני ישיג משנק זה ייקח הרבה זמן

 • ניב

  אפשר לגדל את הצמח עם אור וחום של השמש?

 • המגדל

  מי שמגדל בתנאי טבע צריך לזכור ביום להשקות פעמיים ובערב חצי פעם רק ללחות אור וחושך אוטומטיים חשוב לא לתת לו להיות בשמש חשופה מדי

 • יוסי

  אולי תמסרו את הכתובות שלכם לשוטרים ונגמר תסיפור אחד מגדל בחצר של הבית אחד בגג! אתם פשוט מפלילים את עצמכם !
  (לפי האיפי שלכם אפשר לדעת איפה אתם גרים)

 • עיעיעי

  ולא צריך דשן?

 • מישהו שיודע

  טוב, מצטער אבל הכתבה הזאת מאוד לא מדוייקת. בתור אחד שגידל לא מעט מחזורים, ועבדתי לפי הספר של מכללת הקנאביס באמסטרדם.
  דבר ראשון – יש 5 דברים עיקריים: מים, אור, אדמה, אוויר, וטמפ׳ ולחות.
  המים חייבים להיות ברמת ph נכונה לזן עצמו.
  האוויר חייב להיות בסירקולציה, אבל לא בכל זמן.
  האדמה חייבת (!!!) להיות מאווררת, ולא אדמה רגילה שקונים לעציצים.
  האור חייב להיות מותאם לזמן. אפשר להשתמש באותה מנורה לכל השלבים, אבל מאוד לא רצוי. ויותר מזה, המנורות מחממות את החדר, וזה יכול ליצור המון בעיות.
  והבעיה הכי קשה בגידול, זה הטמפ׳ והלחות. זה משתנה מזן לזן, אבל ברמת העיקרון הטמפ׳ לא אמורה לעבור את ה 21 מעלות בלילה, ואת ה 26-27 מעלות ביום. ולחות זה בכלל סיפור. צריך לשמור על רמת לחות מסויימת, וכמו שאתם יודעים, בארץ יש הרבה לחות וזה גם יכול ליצור בעיות.

  יש עוד המון דברים קטנים כמו: לא להשפריץ מים על העציץ בזמן האור (משפריצים מים על העציץ בערך פעם ביומיים כדי שלא יצטבר אבק, לתת לעלים לנשום וכו׳).
  בזמן החושך אסור לתת לצמח לקבל אפילו טיפה של אור. אם אתם רוצים לראות את הצמח כשיש בחדר חושך, אז תקנו פנס עם אור ירוק.

  והדבר הכי, אבל הכי חשוב, ואין לי מושג איך לא אמרתם על זה כלום, זה הדשנים!! הדשנים זה כל מה שנותן לצמח את הכוח שלו, את הגדילה, וכו׳. בלי דשנים ברמה גבוהה הצמח יצא עייף ועלוב.

 • Yoav Hacker

  יש היום הרבה סוגים של זרעים "Femenized" למיניהם… וכל מיני "Autoflowering". מישהו יכול לתת לי הסבר קצר על סוגי הזרעים/זנים?

< הקודם
הבא >