הזנים של Pure Sunfarms הגיעו לחנויות – ריאיון עם המאסטר גרואר

"הקנאביס שלנו מושקה במי-גשם בלבד וללא חומרי הדברה כימיים": זני הקנאביס של המותג Pure Sunfarms הגיעו הבוקר לבתי המרקחת בישראל. לכבוד ההשקה שוחחנו עם ה-Master Grower של החברה, רוב בולדווין, שמסביר איך הוא מגדל יותר מ-375,000 צמחי קנאביס במקביל

רוב בולדווין, מנהל מתקן הגידול המפואר של פיור סאנפארמס בקנדה, החל את דרכו המקצועית בחקלאות, באדמה העשירה של עמק פרייזר בפרובינציית בריטיש קולומביה כבר בגיל 13. בתחילה בקטיף יבולים וניכוש עשבים שוטים, בהמשך עבר לשכלול אמנות גידול עגבניות בחברת Village Farms, וכיום שולט במלאכת גידול קנאביס בקנה מידה רחב בחברת הבת, פיור סאנפארמס, שהינו מותג הקנאביס של וילג’ פארמס.

בשיחה עם מגזין קנאביס מספר בולדווין על הידע הנרחב שספג ממגדלי קנאביס שעבדו בעבר בשוק המחתרתי, אותם הוא מכנה “מגדלי Legacy”, מתקופת טרום הלגליזציה בקנדה, ומפרט כיצד הוא עצמו פעל לחיבור של מורשת זו יחד עם תנאי ונהלי הגידול בשוק החוקי. לדבריו, “האהבה לצמחים והתשוקה לגידול הן שמאפשרות לנו לשמר את המורשת הוותיקה של ה-BC Bud ולקחת אותה לגבהים חדשים”.

רוב בולדווין, סמנכ"ל הגידול וה-Master grower של Pure Sunfarms
רוב בולדווין, סמנכ”ל הגידול וה-Master grower של Pure Sunfarms

שלום רוב, ספר לנו קצת על עצמך ואיך הגעת לתעשיית הקנאביס

“לפני Pure Sunfarms, הייתי המגדל הראשי ומנהל המתקן של ‘Village Farms’, שעסקה בגידול ירקות. המתקן שניהלתי היה ממוקם באותו האתר בו פועלת כעת Pure Sunfarms ובמסגרת התפקיד פיקחתי בין היתר גם על מאמצי הסבת המתקן לגידול קנאביס. אני יכול לומר שבאופן כללי אני מלא תשוקה בנוגע לכל מה שאני מגדל, כך היה כשגידלתי ירקות וכך כיום כשעברתי לגידול קנאביס. מסע החיים שלי, שהעניק לי יותר מעשרים שנות ניסיון בהפעלת מתקן גידול טכנולוגי בעמק פרייזר כאן בקנדה,  ואת הידע וההבנה לגבי האדמה ותנאי הגידול המקומיים, יחד עם מומחיות הגידול המעשית שלי, הם העומדים בלב העבודה שלי ב-Pure Sunfarms. אני והחברה מחוייבים לגידול צמחי קנאביס באיכות הגבוהה ביותר בעזרת צוות מגדלים נלהב ואכפתי. באופן ספציפי אני אחראי על כל היבטי הגידול של Pure Sunfarms לצד תפעול המתקן. במקביל אני גם משמש כמנטור ומדריך של דור חדש של מגדלים בתעשיית הקנאביס המתפתחת בקנדה, אך למרות הניסיון הרב אנחנו תמיד בתהליך למידה, תמיד במטרה לחדש ולבנות את המורשת והמוניטין של קנאביס תוצרת BC.”

מתקן הגידול הטכנולוגי של PURE SUNFARMS - מתקן העשוי זכוכית, בעמק פרייזר, קולומביה הבריטית, קנדה.
מתקן הגידול הטכנולוגי של PURE SUNFARMS – מתקן העשוי זכוכית, בעמק פרייזר, קולומביה הבריטית, קנדה.

מה מיוחד במתקן הגידול שלכם, שבניגוד לחברות קנאביס אחרות הוא איננו מתקן אינדור?

“מתקן הגידול הטכנולוגי שלנו בנוי מזכוכית ולכן יודע לנצל את אור השמש, היעיל בהרבה לצמחים. המתקן כולו טכנולוגי כך שהוא גם מאפשר שליטה מדויקת על רמות הטמפרטורה, האור והאנרגיה שהשמש מביאה, כדי להבטיח את המוצר האיכותי ביותר. אנו מבצעים ניטור קפדני 24/7 אחר הצמחים באמצעות אפליקציה ייעודית ומערכות פורצות דרך מבחינה טכנולוגית. כל מערכות הבקרה שלנו מיובאות מהולנד ומשמשות לבקרת תאורה, השקיה וטמפרטורה. כל אצווה מחולקת לחדרי גידול המאפשרים לנו לטפח ולדאוג לצמחים בכל שלבי ההתפתחות והגדילה ויכולת השליטה הזו מאפשרת לנו לייצר את ה-BC Bud הארומטי, החזק והאיכותי שהחברה כל כך ידועה בו. לא סתם הגענו להישג חסר תקדים והצלחנו להיות מותג הקנאביס מספר 1 במכירת תפרחות בשוק הפנאי הקנדי.”

תוכל בבקשה לתת קצת כמויות, מספרים…?

“Pure Sunfarms מגדלת כיום יותר מ-375,000 צמחי קנאביס בכל רגע נתון, קוצרת עד 7,000 צמחי קנאביס ביום ומייצרת מעל 112,500 ק”ג קנאביס בשנה. מדובר בהיקפים שמאפשרים לנו להנגיש מוצר באיכות פרימיום במחיר תחרותי.”

סיור במתקן הגידול המשוכלל של פיור סאנפארמס בקנדה

באיזה אופן אור השמש עדיף על מתקני אינדור? ספר מעט על תהליכי הגידול אצלכם

“לקולומביה הבריטית (BC) כבר יש מוניטין בגידול קנאביס איכותי והוא מהמפורסמים בעולם ככה שלא ממש צריך להציג אותו. במקרה שלנו, אנחנו מוסיפים על זה את שיטות הגידול הייחודיות ואת מתקן הגידול המשוכלל, המאפשרים לנו לגדל מוצר שהוא 100% טבעי, איכותי ועקבי בין אצווה לאצווה. תהליך הגידול שלנו בנוי באופן שבו אנו רותמים כמה שיותר מאנרגיית השמש, וזאת משום שאור השמש בספקטרום מלא (Full Spectrum Sunlight) מאפשר לצמחים לגדול חזקים יותר, גבוהים יותר ודחוסים יותר. המיקום של מתקן הגידול בעמק פרייזר נמצא בנקודת מפתח מבחינה אקולוגית. הצמחים שלנו מקבלים אור שמש טבעי במשך כ-298 ימים בשנה בממוצע, שהם 1,938 שעות של אור שמש, כלומר כ-1.26 מיליון קילוואט-שעה של אנרגית שמש המיטיבה עם הצמחים שלנו. בנוסף אנחנו מקפידים על גידול בר קיימא ולמעשה, אנו אוספים מי גשמים לאורך כל השנה ובחודשים ספטמבר עד יוני עושים שימוש אך ורק במי גשמים ברוב הפעולות במתקן הגידול. יתרון גדול נוסף של גידול במתקן הטכנולוגי שלנו הוא שבכל ימות השנה אנחנו שותלים צמחים חדשים ובמקביל קוצרים את חדרי הפרחים שלנו, מה שמאפשר לנו לספק תוצרת ​​עקבית של קנאביס איכותי, כל השנה.”

3 הזנים החדשים של פיור סאנפארמס בישראל

לקהל הישראלי חשוב במיוחד נושא חומרי ההדברה וההקפדה על גידול אורגני ככל האפשר, איך זה בא לידי ביטוי אצלכם?

“כמו שאמרתי, Pure Sunfarms היא אופרציה חקלאית בת קיימא. אנחנו מאוד גאים בזה. למעשה, כל תורת הגידול שלנו תוכננה כדי לגדל קנאביס בצורה הכי טבעית שרק ניתן. הקנאביס של Pure Sunfarms הוא 100% נקי מחומרי הדברה כימיים ולמרות ששיטת הגידול שלנו לא תוכננה במקור מתוך מחשבה על קנאביס אורגני, משרד הבריאות הקנדי Health Canada מכתיב לנו קריטריונים וסטנדרטים כמו לכל יצרן אורגני אחר בכל הנוגע לשימוש בחומרי הדברה. אנחנו משתמשים בטכניקת הדברה מתקדמת בשם IPM, שהמשמעות שלה היא Integrated Pest Management, העושה שימוש בחומרי הדברה המותרים בחקלאות אורגנית בלבד והדברה ביולוגית כלומר שימוש בחרקים מועילים. הגידול נעשה על גבי מצע גידול טבעי המופק מסיבי קוקוס ומזין את השתילים בתערובת טבעית של מינרלים לפי מתכון בלעדי שפיתחנו, עשיר בחנקן, זרחן ואשלגן החיוניים לשגשוג  הצמחים, וכאמור – מי גשמים שנאספו ומי נגר שחוזרים ומספקים נוזלים ליותר מ-80% מפעילות מתקן הגידול. אנו משתמשים באור שמש בספקטרום מלא ונעזרים באור מלאכותי משלים רק כשממש צריך, בחודשים החשוכים ביותר בשנה. בנוסף, אנו עושים שימוש בכוח הידרואלקטרי ממקורות אנרגיה מתחדשת ונעזרים ברשתות מיוחדות כדי ללכוד ולמנוע אובדן של חום ולמחזר פחמן דו חמצני ובכך לחסוך באנרגיה ולשמור על הסביבה.”

מה אתה יכול לספר לנו על 3 הזנים החדשים שמגיעים לישראל וכמה הם יעלו למטופלים כאן?

“הזן הראשון הוא פינק קוש, אינדיקה בעלת גנטיקת מקור מהאי ונקובר, בן-דודו של האוג’י קוש המוכר והאהוב. מדובר בזן הנמכר ביותר בכל הזמנים בקנדה וזאת בשל הארומה החזקה, התפרחת הססגונית וכמות ה-THC הגבוהה שהוא מציע. מתחת לשכבה עבה של טריכומות, חושפות התפרחות הצפופות והעגולות שלו עלים בצבע ירוק יער, בדרך-כלל גם בעלי גוון סגלגל. הפינק קוש מתאפיין בטעמי פלפל לבן, תפוז, טופי, קפה, אדמה ואשכולית הודות לשילוב העשיר של הטרפנים קריופילין, יומולין, ביסבולול ולימונין. האצווה שתושק בישראל נושאת ריכוז THC בסך 23% ע”פ שיטת LOD.

תפרחות פינק קוש של פיור סאנפארמס
תפרחות פינק קוש של פיור סאנפארמס

הזן השני הוא ג’ט פיול ג’לאטו, זן היברידי פוטנטי עשיר ב-THC, שמקורו בחוף המערבי של צפון אמריקה. הוא מחזיק במקום השני בטבלת הזנים הנמכרים ביותר בכל הזמנים בקנדה. התפרחת מכוסה בשכבה עבה של טריכומות מרוכזות המעניקה לתפרחת נראות בגוון קרם לבן, בעוד שמבעד לצבע העלים הירוק מרווה ניתן לראות הבזקים של סגול וורוד כתמתם. זהו זן היברידי עם טעמי גבינה ודיזל וארומה הדרית ומפולפלת, שמקורה בטרפנים הדומיננטיים קריופילין, מירסין ולינלול. האצווה שתושק בישראל נושאת ריכוז THC בסך 24% ע”פ שיטת LOD.

תפרחות ג'ט פיול ג'לאטו של פיור סאנפארמס
תפרחות ג’ט פיול ג’לאטו של פיור סאנפארמס

הזן השלישי הוא סאקורה פאנץ’, אינדיקה דומיננטית שנוצרה מהכלאה בין הבלאק צ’רי לפרפל פאנץ’. התפרחות של סאקורה פאנץ’ הן עגלגלות, דחוסות ועתירות THC, ומעניקות תחושה מרוממת, אך עדיין מרגיעה, ועם ארומה של קינמון, דובדבן וקווים של עץ ואדמה שמקורם בטרפנים הדומיננטיים קריופילן, לימונין ולינלול. מה שמייחד את הזן הזה הוא שערות בגוון אדום עמוק ועלים סגולים מרשימים ותפרחות דחוסות ועשירות בטריכומות. האצווה שתושק בישראל נושאת ריכוז THC בסך 24% ע”פ שיטת KF.”

תפרחות סאקורה פאנץ' של פיור סאנפארמס
תפרחות סאקורה פאנץ’ של פיור סאנפארמס

מחברת ד”ר סמואלוב Better Pharma, יבואנית ונציגת חברת פיור סאנפארמס בישראל, נמסר: “המחיר המומלץ לצרכן של הזנים בישראל יעמוד על 250 ש”ח לאריזת 10 גרם, שהוא מחיר נמוך ביחס למוצרים המוגדרים בדרגת פרימים המשווקים בישראל במחירים של 299-399 ש”ח. סביר להניח שניתן יהיה לאתרם במחירים נמוכים אף יותר בבתי מרקחת שמציעים הנחות ומבצעים.”

רן סמואלוב, מנכ”ל ד”ר סמואלוב Better Pharma, מסר: “אנו שמחים להשיק בישראל את מותג Pure Sunfarms ולהציע לראשונה בישראל איכות פרימיום קנדית במחיר נגיש. לא מדובר במחיר השקה ולא במחיר מבצע. זה התמחור המומלץ למטופל בישראל במטרה להביא גם לכאן את בשורת ה- Everyday Premium, שהצליחה כל כך בקנדה. אני מקווה שהמטופלים בישראל יתנסו במוצר שלנו ויגלו כי אפשר וכדאי לרכוש מוצר קנאביס איכותי המשלב אלמנטים מעולמות הקראפט כמו גיזום ידני, ייבוש בתלייה וגנטיקות משובחות ברמת מחיר נמוכה יותר ונגישה יותר.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר