נחשפו והושמדו 23,000 צמחי קנאביס בעשרות שדות מוסווים בנגב

יותר מ-23 אלף צמחי קנאביס הושמדו לאחר שנחשפו ב-30 שדות מוסווים בנגב. תופעה זו ממשיכה להתרחב וכמעט מדי שבוע מדווח על תפיסה דומה.

עוד חודש, עוד פשיטה על עשרות שדות קנאביס מוסווים באזור שטחי האש של צה”ל בנגב. הבדואים, האחראים על הפרויקט ומרוויחים ממנו היטב כבר כמה שנים בעיקר מאז בניית הגדר, לא נרתעים מהאכיפה וממשיכים לשתול שדות כאלו מדי יום.

בניגוד לדיווח האחרון, על קבוצת חיילים שזיהתה שדה כזה אך בחרה להניח לו לנפשו כדי לא להעלות את המחיר בשוק, היום מדווחת המשטרה על חשיפת עשרות שדות מוסווים כאלה והשמדתם של מעל מ-23,000 צמחי קנאביס.

יחד עם זאת, בתמונות נראים רק שדה אחד או שניים ולא יותר, ויש מי שנוהג להעלות ספקות לגבי הדיווחים הללו של המשטרה, שמא הם לא מדייקים ומטרתם היא ניסיון להרתיע מהמשך התופעה.

שדה קנאביס מוסווה בנגב
אחד השדות שנתפסו
רכב השטח בעזרתו גילו את השדה
רכב שטח שנתפס במקום

על פי דיווח המשטרה “שוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל איתרו והשמידו 41 חממות סמים בשטחי האש בדרום ובתוכן 23,450 שתילים של קנאביס”. עוד דווח כי “11 מהן היו ריקות ומוכנות לגידול של השתילים ובשאר נתפסו 23,450 השתילים.

“ביממה האחרונה שוטרי ומתנדבי מג”ב יחד עם פקחי הסיירות הירוקה פעלו בשטחי האש בדרום הארץ באזור שבטה וירוחם בכדי לאתר ולהשמיד חממות לא חוקיות לגידול סמים,” דווח. “בנוסף תפסו הכוחות 30 מיכלי השקיה גדולים, 1,000 מטר של צינורות השקיה ושלושה מחשבי השקיה. כל הממצאים שנתפסו הושמדו באמצעות שריפות מבוקרות בשטח.”

השמדת שריפה צמחי קנאביס
שריפת הצמחים
שדה קנאביס מוסווה בנגב
שדה קנאביס מוסווה בנגב

לפני כשבועיים, לאחר תפיסה דומה, דווח כי שוטרים ואנשי רשות הטבע והגנים ששרפו שדה קנאביס שנתפס בדרום, שכחו אולי את הגחלים בוערים – מה שהוביל לשריפת קילומטרים מערוץ נחל ניצנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר