10 זני קנאביס הנמכרים ביותר בישראל – יולי 2020

רשימת זני הקנאביס הנמכרים ביותר בבתי המרקחת בישראל במהלך חודש יולי 2020. הזנים מחו"ל ממשיכים להיות הפופולריים ביותר, 'טבע אדיר' בולטת לטובה.

סיבוב שלישי בדירוג 10 מוצרי הקנאביס החוקיים הנמכרים ביותר בחנויות בחודש האחרון, הפעם – חודש יולי 2020.

ממצאים בולטים

  • רק 2 מתוך הזנים בבדיקה הקודמת (מאי 2020) עדיין ברשימה.
  • זני ‘פארמוקן’ שהיו הבולטים ביותר ברשימה הקודמת נעלמו.
  • במקומה תפסה ‘טבע אדיר’ נוכחות ראויה ברשימה החודש.
  • גם חברת ‘BOL’ בולטת מאוד עם 3 נציגים מתוך ה-4 הראשונים.
  • ‘שיח’ נכנסה לראשונה לרשימה, אך עם זן חדש מייבוא מקנדה.
  • 6 מתוך 10 הזנים הנמכרים ביותר הם מייבוא מחו”ל.
  • החברות החדשות בענף עדיין לא מצליחות להיכנס לרשימה.
  • הזנים החזקים (מקטגוריות T20) הם גם המבוקשים יותר, בפער.

1. ג’ין גאי

במקום הראשון ‘ג’ין גאי‘ (Jean Guy), זן מחוות ‘סבן אייקרס‘ של חברת ‘טרוברה‘ מקנדה, שזכה לפופולריות גבוהה מאוד לאחר המשלוח הראשון בתחילת השנה, אזל מהמלאי ולכן ירד למקום 10 ברשימה הקודמת. כעת הוא חוזר מחדש, היישר למקום הראשון ובפער גדול, וזאת למרות שהיבואנית, ‘BOL פארמה’, העלתה את מחירו מ-269 ש”ח ל-289 ש”ח.

2. צונאמי

עם הגעתו ארצה באמצע חודש מאי, תוך שבועיים בלבד, זינק ‘צונאמי‘ (Tsunami) היישר אל המקום הראשון ברשימה הקודמת של חודש מאי. ברשימה הנוכחית הוא מגיע למקום השני לאחר שאזל מהמדפים במהלך החודש ויחזור אולי רק לקראת חודש ספטמבר. ‘צונאמי’ מגיע מחברת ‘הקסו‘ (Hexo) הקנדית בייבוא שמבוצע גם כן על ידי חברת ‘BOL פארמה’ (שאיפה לחיים), לה נציגות מרשימה ברשימה החודש.

3. דזרט קווין (DQ)

דזרט קווין (DQ)‘, או ‘מלכת המדבר’, הוא זן קנאביס ישראלי ותיק של חברת ‘טבע אדיר‘ שהגיע החודש למדפים ממחזור אביב, עם נתון גבוה יחסית של THC. הוא גרר ביקורות חיוביות ברשתות החברתיות והגיע למקום גבוה מאוד יחסית עקב כך. האתגר שלו יהיה להישאר איכותי ובמקום גבוה בדירוג גם במחזורי הגידול הבאים של הסתיו והחורף.

4. אודם

אודם‘ (Odem) הוא זן קנאביס ישראלי ותיק של חברת ‘BOL (שאיפה לחיים)’, שמצליחה להכניס שלושה זנים לחמישייה המובילה, אך רק אחד מהם, אודם, הוא מגידול מקומי. חלק מההצלחה שלו ניתן לשייך למחירו הנמוך יחסית לקטגוריית T20/C4, הוא נמכר ב-210 ש”ח בלבד לעומת מעל 250 ש”ח לפחות אצל מתחריו.

5. סיגמא

סיגמא‘ (Sigma) הוא זן סאטיבה ממשפחת ‘פרפל דוגבאד’ (Purple Dogbud), שיובא על ידי חברת ‘קנדוק‘ מחברת ‘טילריי‘ (Tilray) הקנדית בפורטוגל. זו ההופעה הראשונה שלו ברשימת הנמכרים ביותר לאחר שחבריו לסדרה כמו ‘בטא’, ‘דלתא’, ‘אפסילון’, ‘זטא’ ועוד אזלו מהמלאי. החודש תשיק ‘קנדוק’ סדרת זנים חדשה, ‘דיימונדס’ (Diamonds), שעשויה לתפוס מקומות גבוהים ברשימה הבאה.

6. מייפל ליף (ML)

מייפל ליף‘ (Maple Leaf) הוא זן קנאביס ישראלי ותיק נוסף של חברת ‘טבע אדיר’, שמככבת החודש עם שני זנים ברשימת הנמכרים ביותר לאחר שכלל לא נכחה ברשימה הקודמת. אחת הסיבות לכך היא שבמחזור הגידול האחרון הוא הצליח להגיע לקטגוריה T20 הנמצאת במחסור בעוד קודם היה בקטגוריית T15 הרוויה בלבד.

7. רומא

רומא‘ (Roma) הוא זן ותיק מאוד בישראל, של חברת IMC, שנחשב בעבר לאחד הפופולריים ביותר אך נעלם מהשוק. הוא חזר החודש ונרכש בכמות גבוהה, אך ביקורות טוענות כי האיכות שלו ירודה לעומת בעבר.

8. אמרלד

אמרלד‘ הוא זן פופולרי מאוד שיובא על ידי חברת ‘בזלת‘ מחברת ‘פוטמר‘ (Fotmer) באורוגוואי. הוא היה מגיע כנראה למקום גבוה בהרבה ברשימה, אך אזל במהלך חודש יולי מהמלאי ולכן הגיע רק למקום השמיני. הוא עשוי להגיע שוב בחודשים הבאים לאחר שייפתר עניין רגולטורי בארץ המקור שלו, שמנע הגעת 1.7 טון ממנו בחודש שעבר.

9. תטא

תטא‘ (Theta) הוא זן קנאביס נוסף שהגיע לישראל ממתקני חברת ‘טילריי’ בפורטוגל ע”י חברת ‘קנדוק’.

10. אתרוג

כניסה ראשונה של חברת ‘שיח’ לרשימת הזנים הנמכרים ביותר. ‘אתרוג‘, שמקורו בזן בשם ‘סיטריק’ (Citrique), יובא על ידי ‘שיח‘ מחברת ‘זנאביס‘ (Zenabis) הקנדית. יחד איתו הגיע זן נוסף, ‘ענבר‘, שמקורו בזן בשם ‘וואפה’ (Wappa), אך למרות שקיבל ביקורות טובות יותר נמכר מעט פחות ורק כמעט הצליח להיכנס לעשירייה הראשונה.

בנוסף…

זנים פופולריים נוספים שלא הגיעו לעשירייה הראשונה, אך כן הופיעו במקומות גבוהים בחלק מבתי המרקחת וגירדו את הרשימה מלמטה, הם:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר