טוען...

תקדים: נאשם בגידול קנאביס ירצה עבודות שירות כשוטר קהילתי

החלטה שיפוטית יוצאת דופן ניתנה השבוע ע”י השופטת חנה לומפ מבית משפט השלום בירושלים ● נאשם בגידול חמישה שתילי קנאביס לא יורשע בגין העבירה ● במקום הרשעה, הנאשם ירצה 300 שעות לטובת הציבור כשוטר קהילתי.

תקדים יוצא דופן בבית משפט השלום בירושלים: נאשם בגידול קנאביס ירצה שירות לטובת הציבור כשוטר קהילתי. מדובר בהחלטה שיפוטית יוצאת דופן שניתנה השבוע ע”י השופטת חנה לומפ מבית משפט השלום בירושלים. אדם בן 34, שנאשם בגידול חמישה שתילי קנאביס לא יורשע בגין העבירה, זאת על אף שהודה בפה מלא כי גידל את הקנאביס. הנאשם טען להגנתו כי הוא סובל מכאבי גב, וכי מטרת גידול הקנאביס היתה לצורך שימוש לצרכים רפואיים. הנאשם אף ציין כי לא פעל לקבלת היתר לשימוש בקנאביס רפואי, עקב החשש לאבד את רישיון הנהיגה שלו. במקום הרשעה, הנאשם ירצה 300 שעות לטובת הציבור כשוטר קהילתי באזור בו הוא גר.

השופטת חנה לומפ
השופטת חנה לומפ

יש לציין כי התביעה ביקשה להרשיע את הנאשם ולגזור עליו מאסר של חצי שנה שירוצה בעבודות שירות, תוך שהיא מציגה בפני בית המשפט גזר דין של נאשם אשר הורשע בגידול של קילו קנאביס. השופטת דחתה את טענת המדינה כי תווך הענישה בעבירות שכאלו הוא מחצי שנה עבודות שירות ועד שנתיים מאסר בפועל. החלטת השופטת מהווה אבן דרך בשינוי היחס כלפי צרכני קנאביס, בפרט כאשר מגדל הקנאביס נשלח לשמש כשוטר קהילתי.

השופטת לומפ הביעה פליאה על דרישת המדינה להעניש את הנאשם בענישה של שישה חודשי מאסר, וציינה כי במקרים הרבה יותר חמורים הענישה הראויה היא הרבה פחות מחמירה. השופטת אף ציינה לחיוב את הנאשם, וביטלה את הרשעתו. הנאשם יוצג ע”י עו”ד ליאור פרי אשר מסר : “אני שמח שהשופטת הבינה שהאוירה הציבורית כלפי מגדלי הקנאביס הרפואי השתנתה”.

במסגרת טיעוניו לביטול ההרשעה הסביר עו”ד פרי מדוע אין שום הגיון להרשיע אדם איכותי ונורמטיבי, שכל פשעו הסתכם בכך שהוא ביקש לגדל לעצמו קצת קנאביס לצרכיו הרפואיים: “מרשי אדם צעיר בן 34, שכל עתידו לפניו,” אמר פרי במשפט. “הוא נשוי, אב לשני ילדים, אדם נורמטיבי לחלוטין, מה שאנו מכנים “מלח הארץ”. אדם שחי בבקעת הירדן, ותורם את כל זמנו ומרצו לקהילה. מרשי משמש כסייר ביטחון בישוב בו הוא גר, מידי ערב הוא מגן על ביטחון התושבים, משתתף במרדפים אחרי גנבים, שומר על גבולות הארץ מפני מסתננים ומקדיש את כל חייו למען הביטחון של הבקעה.”

המדינה אמנם לא התרשמה מטיעונים אלו, אולם השופטת דווקא כן. כן ירבו שופטים כמו השופטת חנה לומפ.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר