שיא חדש: 210 ש”ח לשקית קנאביס רפואי

המחסור בקנאביס רפואי מאפשר לחברות היצרניות לגבות סכומי עתק עבור המוצרים בבתי המרקחת. השבוע נאלצה מטופלת לרכוש שקית קנאביס ב-210 ש"ח - המחיר הגבוה ביותר שנרשם אי פעם בישראל לקנאביס רפואי.

שקית קנאביס רפואי מסדרת “ניצן” של חברת “שיח” נמכרה השבוע בבית מרקחת במחיר שיא של 210 ש”ח – המחיר הגבוה ביותר שנגבה אי פעם בישראל עבור 10 ג’ תפרחות קנאביס רפואי.

על השקית, המיוצרת ע”י מפעלי “פנאקסיה”, לא מצוין שם הזן, אך היא שייכת לקטגוריה הנדירה ביותר (T20/C4), שכמעט אינה זמינה כלל בימים אלו בבתי המרקחת הסובלים מזה למעלה מחודשיים ממחסור חמור באספקה.

קנאביס רפואי "ניצן" T20/C4

המטופלת, ס’, רכשה 3 שקיות בהתאם למרשם שקיבלה ל-30 ג’ בחודש, כך שנאלצה לשלם 630 ש”ח בסה”כ – עלייה של 70% לעומת האסדרה הישנה (370 ש”ח בלבד).

השקית נרכשה בבית המרקחת גבעת שמואל בע”מ, השייך לרשת בתי המרקחת “ש.ר.מ”, היחידה שמחזיקה במוצר זה בימים אלה.

עד כה מוצר זה עלה 170 ש”ח ברשת “גרין פארמה” – מחיר שבעצמו הוא למעשה הגבוה ביותר עבור תפרחות קנאביס לפי המחירון – אך גם הוא אזל מהמלאי שם לפני כחודש.

כעת, בבית המרקחת הפרטי גבעת שמואל בע”מ, עלה מחירו בכמעט 25% – עד 210 ש”ח כאמור.

לאחר רכישת השקית פרסמה ס’ עותק של החשבונית בפורום קנאביס בפייסבוק (כאן) וזכתה לעשרות תגובות מופתעות ודוגמאות נוספות.

קבלה חשבונית קנאביס ניצן בית מרקחת

פרסום המחיר החדש מגיע כשבועיים בלבד לאחר הודעה רשמית של משרד הבריאות לפיה הוא יפעל לפיקוח מחירים שיציב גבול של כ-100 עד 150 ש”ח לשקית לכל היותר.

למרות המחסור בקנאביס, המוביל לעליית מחירים, ממשיך משרד הבריאות לעמוד על סירובו לאפשר למטופלים לרכוש שקיות קנאביס גם מקטגוריות שאינן מופיעות במרשם מהרופא.

מבית המרקחת גבעת שמואל הובהר כי המחיר נגזר מזה שקובע היצרן. מבית המרקחת גרין פארמה נמסר כי המוצר אזל מהמלאי לפני כחודש. מחברת “שיח” המגדלת את המוצר לא נמסרה תגובה. מחברת “פנאקסיה” האורזת ומשווקת את המוצר לא נמסרה תגובה. ממשרד הבריאות לא נמסרה תגובה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר