פרסום ראשון: דלף מאגר המידע של הרשות למלחמה בסמים

פרטים רגישים של מאות אזרחים דלפו לרשת האינטרנט מתוך מאגר המידע של אתר הרשות למלחמה בסמים – האם גם השם שלכם נמצא שם?

הרשות למלחמה בסמים ממשיכה לשקוע: לאחר שלפני כחודש ימים נעצר יאיר גלר, מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים במסגרת פרשת השחיתות הגדולה שנקשרה למפלגת ישראל ביתנו, נאלצו בתחילת החודש ברשות להתמודד עם מתקפה מתמשכת של האקרים אשר פעלו תחת השם “הרשות הלאומית למלחמה במלחמה בסמים” ופרצו לאתר האינטרנט של הרשות למלחמה בסמים.

כעת מתפרסמת לראשונה שערוריה חדשה במהלכה חברי הקבוצה פרצו למאגר המידע של הרשות למלחמה בסמים והדליפו פרטים של כמעט אלף אזרחים – ביניהם רשימה שמית מלאה, כתובות דואר אלקטרוני ואף כתובות IP:

בכותרת דף האינטרנט בו פורסמו הפרטים הרגישים הופיעה הודעה מטעם קבוצת ההאקרים:

“ערב טוב תושבי מדינת ישראל, כל מי שהמידע האישי שלו הוחזק במאגר המידע השייך לרשות למלחמה בסמים מוזמן בזה הרגע להגיש תביעה משפטית נגדם בעקבות הדלפה של מידע אישי מתוך מאגר המידע שלהם. בהמשך הדף ניתן לראות את המידע השמור במאגר המידע של הרשות למלחמה בסמים, במידה ומישהו מכם נמצא ברשימה זו, אנא פנו לעורך דין הקרוב אליכם בבקשה להגיש תביעה על מי שהחזיק במידע הרגיש שלכם. תביעות מסוג זה 99% מהפעמים מזכות את התובע בעשרות אלפי שקלים ללא צורך הוכחת נזק שנגרם. בבקשה, במידה והנכם מופיעים ברשימה זו קומו ותתבעו את הגוף הזה, אולי עם תביעה יצוגית נצליח לגרום נזק לארגון”

גם זה בטח יעניין אותך

מערכת המגזין פנתה לעו”ד יהונתן קלינגר בבקשה לקבל חוות דעת משפטית על הנושא: “אם מדובר ברשימה שמאפיינת מכורים לסמים או אנשים המטופלים על ידי הרשות, אזי יש כאן מחדל אבטחה חמור ופגיעה בפרטיות וייתכן אף שהנפגעים יהיו זכאים לפיצויים בגובה של עד 50,000 ש”ח על פי חוק. אם יש כאן “סתם” פרטי קשר, אז מדובר במחדל אבטחה, אבל לא בהכרח בפגיעה בפרטיות”.

הבוקר (ו’) נראה כי קבוצת ההאקרים פרצה פעם נוספת את אתר הרשות למלחמה בסמים – ראו כאן.

גם האתר של מפלגת ‘יש עתיד’ נפרץ. ראו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר