"פלאפון" נגד מגזין קנאביס: חוסמת הגישה לאתר

מזה מספר חודשים שנוסעי חברות "אגד" ו"קווים" המנסים להיכנס לאתר 'מגזין קנאביס' דרך הרשת האלחוטית באוטובוסי החברות, נתקלים בהודעת שגיאה המציינת כי האתר חסום לגלישה. חברת "פלאפון", האחראית על החסימה, מסרבת להסביר מדוע חסמה. גם קופ"ח 'כללית' ועיריות תל אביב וחיפה חוסמות הגישה לאתר.

מזה למעלה מחודשיים שגולשים מדווחים כי הגישה לאתר נחסמת בשירותי אינטרנט אלחוטיים (WiFi) של חברות שונות. עד כה הגיעו לידינו פניות הנוגעות לחסימה בקופ"ח 'כללית', עיריות תל אביב וחיפה המספקות אינטרנט חינם לתושבים וכן חברות ההסעים 'אגד' ו'קווים'.

חסימת מגזין קנאביס
"הדף שאתה מנסה לפתוח חסום על ידי מערכת סינון חכמה"

פנייה לכל אותן חברות העלתה חרס, ורק לאחר שדובר חברת 'קווים' מסר שלא מדובר בחסימה שהם ביקשו אלא בהחלטה של ספק השירות – חברת 'פלאפון', התברר כי 'פלאפון' היא גם האחראית על החסימה בחברת 'אגד'. עד כה טרם נודע מי החברה האחראית על שירותי האינטרנט האלחוטיים של 'כללית' ומדוע חסמו גם עיריות ת"א וחיפה את הגישה לאתר.

פנינו לחברת "פלאפון" בדרישה להסביר מהם הקריטריונים לפיהם מסווגים אתרים כבלתי ניתנים לגלישה, כיצד נקבעו הקריטריונים, ומדוע נחסם מגזין קנאביס.

בתשובה מסרה דוברת "פלאפון", נוי קדם, כי "מבדיקה שערכתי פלאפון אכן מספקת לחברות 'אגד' ו'קווים' שרותי גלישה סלולריים באוטובוסים. שתי החברות הזמינו שירות סינון אתרים שחברתנו מחויבת להציע על פי חוק".

קדם לא פירטה מדוע נחסם המגזין עצמו ועל סמך אילו קריטריונים הוחלט לעשות זאת. "תפנה למשרד התקשורת," הוסיפה. פנייה למשרד התקשורת זכתה להתעלמות.

פלאפון נגד מגזין קנאביס
"פשוט עובדים בשבילכם" – פלאפון

הבוקר (ו') פורסם סיפור חסימת מגזין קנאביס במוסף "הארץ" (ראו כאן), ובו תגובות דובר אגד, רון רטנר, דוברת משרד המשפטים ופרטים נוספים.

מכתב מעו"ד נשלח לחברת "פלאפון" ויישלח במהלך הימים הקרובים גם לשאר החברות. לפניות 'תלונות הציבור' של "פלאפון" ניתן לפנות לדף הפייסבוק של החברה.

ראו עוד: בועז לב, סמנכ"ל משרד הבריאות, נגד מגזין קנאביס
ראו עוד: גלעד היימן, דובר הרשות למלחמה בסמים, נגד מגזין קנאביס
ראו עוד: שלמה וינקר, יו"ר איגוד רופאי המשפחה, נגד מגזין קנאביס

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט