פלאפון מציגה: קנאביס לא – שירותי ליווי והימורים כן

אוי לצביעות: חברת “פלאפון” חוסמת גישה לאתר מגזין קנאביס, כמו גם לאתרי קנאביס רפואי, אך מתירה – בניגוד לחוק – גישה לשירותי ליווי, הימורים ונייס גאי.

בשבוע שעבר דיווחנו כי נוסעים בחברת “אגד” ו”קווים” אשר מנסים לגשת לאתר ‘מגזין קנאביס’ דרך שירותי האינטרנט האלחוטיים באוטובוסים של החברה, מקבלים מסך עם הודעה על חסימת גישה לאתר.

פלאפון חוסמת קנאביס

לאחר בדיקה התברר שחברת “פלאפון” היא זו המספקת את שירותי החסימה עבור החברות, ועושה זאת מבלי שביקשו ממנה. יתרה מכך – מסתבר כי החברה חוסמת לא רק את מגזין קנאביס, אלא גם אתרים העוסקים בקנאביס רפואי בלבד כמו אלו של חברות ספקי הקנאביס הרפואי והאתר של שלומי סנדק.

החברה סירבה להסביר מדוע מגזין קנאביס חסום לגישה, מהם הקריטריונים לחסימה וכיצד ניתן לערער על ההחלטה, ובעקבות פרסום הידיעה פנו מאות לקוחות לחברת “פלאפון” בבקשה להתנתק מהשירות – זאת כמחאה על הפגיעה בחופש הביטוי.

יש לציין כי החוק הישראלי קובע כי ניתן לחסום אתרים העוסקים בשיתוף קבצים, אתרים בעלי תוכן מיני מובהק וגילויי אלימות בוטים.

גם זה בטח יעניין אותך

עם זאת, מבדיקה שערכנו הערב, נראה כי בעוד מגזין קנאביס – אשר אינו עונה על הגדרות החוק לחסימה – חסום, אתרים המספקים שירותי ליווי, הימורים ו’נייס גאי’ – זמינים לחלוטין.

אתר נייסגאי.com זמין לחלוטין לגישה וכך גם אתר businessladies.co.il המציע שירותי ליווי. אתר greenrabbit.co.il אשר מוכר חומרי הזיה חוקיים פתוח לגישה וכך גם אתר ההימורים של ‘טוטו’ – winner.co.il.

מחברת פלאפון נמסר: “פנינו למשרד התקשורת כדי לקבל הנחיות לפעולה. טרם קיבלנו תשובה.”

חברת ‘תיקון עולם’, שאתרה חסום גם כן, מסרה כי תחל בבחינה משפטית של חסימת הגישה למטופלים המקבלים קנאביס רפואי כדין ועל פי חוק.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר