עשרות עצורים בפסטיבל ‘אינדינגב’

לאורך הלילה והיום נערכו עשרות עיכובים ומעצרים של אורחי פסטיבל המוזיקה ‘אינדינגב’, לאחר שברשותם נמצאו ג’וינטים או כמה גרמים של קנאביס. “סדרנים אזרחיים פותחים תיקים ומעכבים צעירים לתחנת המשטרה הקרובה,” מספר אחד המשתתפים.

בשעה זו, ועד מוצ”ש, נערך בסמוך לקיבוץ ‘גבולות’ בדרום הארץ פסטיבל המוזיקה ‘אינדינגב‘, הנחשב לאחד מפסטיבלי הצעירים המצליחים ביותר בישראל וכזה שנערך מדי שנה בשנה.

דווקא השנה, למרות ההקלה הצפויה במדיניות אכיפת השימוש בקנאביס בישראל, נרשם אירוע חריג כשלאורך כל הלילה והיום נעצרו עשרות ישראלים אורחי האירוע, לאחר שבכליהם נמצא מעט קנאביס.

עצורים אינדינגב
חלק מהעצורים באינדינגב – הוחזקו באזור מתוחם

לדברי משתתפים באירוע שנחשפו למעצרים מדובר בסדרנים אזרחיים שממתינים לבאי האירוע עם כניסתם למתחם ועורכים בכליהם חיפוש אחר מריחואנה וחשיש.

יתרה מכך אותם סדרנים אף מסתובבים בתוך הקהל במהלך ההופעות ותרים אחר מי שמעשן ג’וינט.

“אני אישית ראיתי כבר 30 עד 40 עצורים בגלל קנאביס,” מתאר א’, אחד המשתתפים באירוע עמו שוחחנו. “סדרנים אזרחיים – שאינם שוטרים – ממתינים בכניסה להופעות, פותחים תיקים ועוצרים עשרות צעירים וצעירות.”

גם זה בטח יעניין אותך
עצורים אינדינגב
ניידת מעצרים של המשטרה בפסטיבל ‘אינדינגב’

לאחר שנתפסים הצעירים עם הקנאביס הם מועברים על ידי סדרנים לאזור מתוחם בסרט סימון של המשטרה, שם ממתינה להם משאית משטרתית בה הם נחקרים, מעוכבים ולאחר מכן נלקחים לתחנת המשטרה בנתיבות.

“סדרנים אזרחיים מסתובבים בהופעות ומעכבים אנשים שמעשנים פרח המעורבב בטבק,” אומר א’. “חבר שלי עצור פה, ומחכים, איומי שוטרים להתרחק, סימוני פס אדום לחסימה, יש פה גם תא מעצר.”

למרות שמדובר באירוע המיועד לצעירים חובבי מוזיקה ומשווק כאירוע אלטרנטיבי, חופשי ופתוח, נראה שעל צרכני הקנאביס באי הפסטיבל להיזהר.

“זה לא נורמלי מה שקורה פה,” מתאר א’. “רכב משטרתי של 6 מקומות מעמיס 7 מעוכבים. שוטר אחד ששומר על 30-40 חבר’ה, שוטר אחד שחוקר, שוטר אחד שעושה טביעות אצבעות וצילומי פרופיל – כשאף אחד מהם לא יודע להשלים את העבודה של האחר, התנהלות שכונתית, וביריונית.”

אלו שעוכבו ונלקחו ברכב משטרה לתחנת אופקים נאלצו להמתין לכל אורך הלילה במשך 7 שעות בתחנה ולמצוא עצמם לאחר החקירה כשהם מנסים לתפוס טרמפים בחזרה לאירוע. “הם בלי ארנקים, בלי טלפונים ועם טונה זריקת אחריות של המשטרה,” אומר א’.

עצורים אינדינגב
מחוץ לתחנת המשטרה לאחר המעצר

“אציין שיש פה שוטרים בשכר שרובם אנשי מנהלה ומאחורי הקלעים, שמתבאסים על ההתנהלות הזו,” אומר א’. “הם מתקשרים לממונים עליהם ומתלוננים שזה לא מה שהם באו לעשות.”

אך יש גם כאלו שפחות סימפטיים למארגני האירוע ומאשימים אותם בקונספירציה. “הם רוצים למכור יותר אלכוהול, אז עוצרים את מי שמעשן,” אומר ד’, גם הוא נמצא כעת בפסטיבל, בשיחה עם המגזין. “ראיתי סדרנים של האירוע עצמו שמדווחים למשטרה על מעשני קנאביס.”

“אותי לא תפסו כי אני זהיר, אבל חברים שלי נעצרו ונהרס להם כל האירוע,” מתאר ד’. “שילמנו מאות שקלים על כניסה, הגענו להתפרק ולהנות, ונפלנו על משטרה, עצבים, צעקות, אלימות ומעצרים. פעם אחרונה שאני כאן.”

טרם נתקבלה תגובת מארגני ‘אינדינגב’ לפניית המגזין.

במשטרה לא הכחישו את דבר המעצרים, אך מסרו רק כי “במהלך בידוק כבודה, נעצרה בחורה כבת 18.5 לאחר שנמצאו אצלה סמים מסוגים שונים ובכמויות שונות והיום המשטרה תבקש להאריך את מעצרה”.

* עדכון: תגובת המשטרה המלאה וכתבה בנושא בחדשות ‘כאן’ (כאן).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר