נחנקנו כבר: 4 תחליפי טבק לג’וינט שלכם

בשל מחירו הגבוה של הקנאביס בישראל, צרכנים רבים נאלצים לערבב אותו עם טבק לפני הצריכה, מה שמעלה את הסיכון הבריאותי הכרוך בעישון. אם גם אתם מחפשים תחליף טבק טבעי, הנה 4 תחליפים שתוכלו למצוא בחנויות בארץ:

מחירו הגבוה של הקנאביס בישראל, ביחד עם העובדה שעישון קנאביס נקי עשוי להיות חריף מדי לצרכנים מתחילים, גורמים למצב בו מרבית הצרכנים בישראל מערבבים את הקנאביס שלהם עם טבק לפני הצריכה – מה שנקרא בעברית מודרנית “קססה” (תערובת טבק וקנאביס).

עישון טבק כבר הוכח במחקרים רבים בתור אחד הגורמים המזיקים ביותר לבריאות, וכן בתור גורם מובהק של מספר סוגי סרטן, אך מכיוון שצרכנים רבים מעוניינים בקנאביס עצמו הם נאלצים לצרוך את הטבק כחלק מה”חבילה”.

ישנם צרכנים שאינם מעוניינים להיפטר מהטבק, בדיוק כפי שישנם מעשני סיגריות הנהנים מהטבק לבדו, אך עבור אלו מכם המעוניינים לנסות תחליף טבק טבעי – הנה 4 תחליפים שתוכלו למצוא בחנויות בארץ:

כמובן שישנה גם האפשרות להשתמש ב-9 סוגי עלים שאינם מוצרים למכירה.

ריל-ליף – Real Leaf

אחד מתחליפי הטבק הפופולריים ביותר בשוק הישראלי הוא ‘ריליף‘ – תערובת צמחי בר הכוללת עלי פטל אדום, מרשמלו ומולין.

ריליף - תחליף טבק
“ריליף” – תחליף טבק

יתרונותיה העיקריים של תערובת העישון של ריליף, הם טעם נייטרלי ובערה אחידה ביותר. יחסית לשאר התחליפים, זהו התחליף שבער בצורה הטובה ביותר וכבה הכי מעט פעמים.

החיסרון העיקרי של ריליף הוא הריח החריף, שאף זוהה על ידי צרכנים אחדים כ”ריח של עץ שרוף”. התערובת מגיעה במרקם רך המזכיר את מרקמו של הקנאביס שמקוסס ללא טבק, וגם בצבע וצורה דומים למדי.

ריליף - תחליף טבק
התחליף בעל הבערה הטובה ביותר, אך גם בעל הריח החריף ביותר לעומת כל המתחרים

את התערובת של “ריליף” תוכלו לרכוש באתר החברה במחיר של 45 ש”ח ל-30 גרם, או ב’קנאמרקט’ במחירים נמוכים אף יותר.

ביגארט – Bigarette

“ביגארט” הוא אינו תחליף טבק שהתחיל את דרכו בישראל, אלא בדמפור שבהודו, בשנת 1948. תערובת העישון מכילה צמחי אלוורה, אשווגנדה, אדג’ווין, עלי דפנה, ריחן הודי, קינמון, שוש, עלי מנטה, צרי לימון, קינמון הודי, אמיתה קיצית, זעפרן ועלי הובנה (Tendu) הודי.

"ביגארט" - תחליף טבק
התחליף הדומה ביותר לטבק, אך גם בעל ריח חריף (צילום: “בני גם זו לטובה”)

יתרונותיה העיקריים של תערובת העישון של “ביגארט”, הם הדימיון הרב לטבק – הן בטעם והם במרקם. לעומת שאר התחליפים, זהו התחליף שהכי דומה לדבר עצמו, לטוב ולרע (מלבד הכובד בגרון, שלא קיים). בנוסף, תערובת העישון קיימת ב-7 טעמים שונים, ככה שגם אניני הטעם ימצאו את עצמם.

החיסרון העיקרי של “ביגארט” הוא הריח החזק של התערובת שמצטבר במהרה בחדר, וכן הא לוקה מעט בחסר גם בגזרת הבעירה.

"ביגארט" - תחליף טבק
“ביגארט” – מהודו לישראל ב-7 טעמים שונים (צילום: “בני גם זו לטובה”)

את התערובת של “ביגארט” תוכלו לרכוש בחנויות המשווקות את המוצר בארץ, במחיר של החל מ-49 ש”ח ל-40 גרם.

ווילד בלנדס – Wild Blends

תערובת עישון מפורסמת פחות המגיעה ממושב אביאל שליד בנימינה, היא “ווילד בלנדס” (WildBlends) – תערובת של צמחי בוצין, קמומיל, ורד, נפית, יועזר, מרווה, שעונית ושוש קרח, שחלקם אף גדלים במושב עצמו. בנוסף, קיימת גרסה שונה וארומטית פחות של התערובת, המכילה בוצין ושעונית בלבד.

"ווילדבלנדס" - תחליף טבק
“ווילדבלנדס” – תערובת צמחי בר לעישון

יתרונותיה העיקריים של תערובת העישון של “ווילד בלנדס”, הם תחושת הקלילות בעישון והריח הנעים יחסית של התערובת. לעומת שאר התחליפים, זהו התחליף שהיה הכי קל לעישון, אפילו עבור צרכנים מתחילים.

החיסרון העיקרי של ווילד בלנדס הוא הבערה הבעייתית, שדרשה מאיתנו הדלקות חוזרות ונשנות.

"ווילדבלנדס" - תחליף טבק
קל ביותר לעישון ובעל ריח נעים יחסית, אך הבערה בעייתית

את התערובת של “ווילד בלנדס” תוכלו לרכוש באתר החברה ובמספר נקודות מכירה בארץ במחיר שבין 40 ל-45 שקלים, ל-30 גרם.

האני רוז – Honey Rose

אחד התחליפים המוכרים ביותר בחו”ל שלא זכה לפרסום בישראל, הוא “האנירוז” (Honey Rose) – תערובת של תלתן אדום עלי ורד ועלי מרשמלו, הכוללת שתי גרסאות נוספות שמכילות גם תמצית וניל וחסת בר. כל התערובות של “האנירוז” מושרות בסירופ מיץ תפוחים ודבש, במטרה להעניק להן עמידות.

"האנירוז" - תחליף טבק
“האנירוז” – הכוכב מחו”ל שהגיע לישראל

יתרונה העיקרי של תערובת העישון של “האנירוז”, מצוי בטעם העשיר והמעניין ובנוחות הגלגול שתתאים אפילו לצרכן המתחיל ביותר. בנוסף, זוהי התערובת הזולה ביותר מבין המתחרים (מחיר לפי גרם).

החיסרון העיקרי של “האנירוז” הוא הבערה הבעייתית הנובעת מכך שהתערובת רטובה יחסית. בנוסף, הריח של התערובת דומה מדי לניחוח של קטורת.

"האנירוז" - תחליף טבק
הטעם עשיר ביותר והמחיר נמוך לעומת המתחרים, אך הבערה בעייתית

את התערובת של “האנירוז” תוכלו לרכוש באתר החברה במחיר של 58 ש”ח ל-50 גרם.

ראו עוד:
איך משפיע ערבוב מריחואנה וטבק על הזיכרון
3 הסמים הקטלניים ביותר בארה”ב – חוקיים
כך תכננו חברות הטבק להשתלט על תעשיית הקנאביס

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר