מחאת לגליזציה: “גם אני עם טל הנחלאווי”

בשעות האחרונות מופצות ברשתות החברתיות תמונות של חיילים מחטיבת הנח”ל המזדהים עם חברם הלוחם טל, שנעצר השבוע בביתו עם ג’וינט, לאחר שבועות ארוכים של לחימה ברצועת עזה. “תנו לעשן בשקט,” הם דורשים

טל, לוחם בחטיבת הנח”ל, נעצר השבוע בגין החזקה ושימוש בסמים מסוכנים, לאחר שנתפס בביתו הפרטי עם ג’וינט אחד. הוא השתחרר רק לאחרונה לביתו לאחר שבמהלך השבועות האחרונים נלחם ברצועת עזה במסגרת מבצע ‘צוק איתן’ ובעקבות התפיסה נעצר טל וכעת הוא עומד להישפט בחומרה בגין החזקה ושימוש בסמים מסוכנים בעת שירותו הצבאי.

מהיוודע דבר מעצרו של טל, פירסם חברו לחטיבה, משה שפירא, טקסט תמיכה, ובו קרא לתומכי הקנאביס בישראל להגביר את המחאה כנגד האיסור והפללת המשתמשים (ראו כאן). “אם לא ייעשה צדק אעשה כל שיידרש כדי לנצח את הרוע,” כתב.

מחאת טל הנחלאווי

כעת נראה שרבים מחיילי הנח”ל מצטרפים לתמיכה בטל ובדומה למחאה הזכורה של ‘דוד הנחלאווי‘, גם כאן, במחאת ‘טל הנחלאווי’, הופצו בשעות האחרונות ברשת תמונות של חיילים עם כומתות הנח”ל המחזיקים בשלטים ומוחים על מעצרו של חברם לחטיבה. על השלטים נכתב “גם אני עם טל הנחלאווי” וכן “תנו לעשן בשקט”.

מחאת טל הנחלאווי

“לא יכול להיות שלוחם בצה”ל, שמקבל נשק וסומכים עליו שייתן את חייו למען המדינה, יוטרד כך בביתו הפרטי בזמנו החופשי בגלל שעישן איזה ג’וינט,” אמר אחד מחבריו של טל לכתב המגזין. “אם הוא היה שותה אלכוהול, לוקח תרופות אנטי דכאוניות קשות וממכרות או סתם שואף גז מזגנים, אף אחד לא היה מדבר איתו. ידוע שקנאביס עוזר מאוד להחלמה מחוויות קשות וטראומטיות ואין כל סיבה להטריד את החייל כך בביתו – גם אם בפועל עבר על החוק.”

“זה שהצבא משקיע זמן ומשאבים בשליחת משטרה שתארוב לחייל לוחם בביתו בעת צאתו לחופשה זה בזוי לדעתי,” אמר חייל נוסף. “אני גם עישנתי פעם או פעמיים בעת שהייתי בחופשה מהצבא. זה לא פגע בתפקודי ולא הזיק לי בשום צורה. להפך. אני לא מבין למה צה”ל מבזבז את הכסף שלו על דברים כאלה. כאילו אין מספיק במה להשקיע קודם.”

חלק מהתמונות שהופצו בשעות האחרונות ברשתות החברתיות:

מחאת טל הנחלאווי

מחאת טל הנחלאווי

מחאת טל הנחלאווי

מחאת טל הנחלאווי

מחאת טל הנחלאווי

מחאת טל הנחלאווי

רוצים לתמוך גם אתם בטל הנחלאווי? העלו לפייסבוק תמונה שלכם עם השלט “גם אני עם טל הנחלאווי” ושלחו עותק אלינו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר