מה לעשות נגד חיפוש לא חוקי או שוטר אלים?

חיפושים גופניים וחיפוש ברכב – חלק מחייהם של צעירי ישראל

חודשיים בלבד עברו מאז שפורסמה הכותרת: “פסיקה תקדימית – בית המשפט העליון קבע: שוטר חייב להבהיר לאזרח שזכותו לסרב לחיפוש, וכבר נמצא מי ש”יטפל” בהחלטה של בית המשפט. לפני מספר ימים פורסמה הכותרת הבאה: “וינשטיין: לקדם הצעת חוק המתירה לשוטרים לערוך חיפוש ללא חשד מוקדם.

שוטר רוצה לעשות חיפוש... מה עושים?

פוליטיקאים ממשיכים לעשות סיבובים ולעקם חוקים והחלטות מבלי שלנו – אזרחי המדינה – יהיה ברור מה בעצם אומר החוק בפועל. האם מותר לשוטר לבצע חיפוש גופני ככה סתם? האם מותר לשוטר לבצע חיפוש ברכב שלי באמצע היום? מהו בדיוק “חשד סביר” והאם השוטר לא יכול פשוט להמציא חשד סביר? מהו חיפוש בלתי חוקי? איך ניתן להתלונן על חיפוש לא חוקי ששוטר ביצע? האם יש טעם לשלוח תלונה למח”ש? האם מותר לסרב לחיפוש? מה ההשלכות לכך? — כל אלו הן שאלות בסיסיות שלרובנו המוחלט אין מושג מה התשובה עליהן וסביר להניח שגם למרבית השוטרים אין מושג מה אומר החוק.

צפו – מה קורה כשהאזרח יודע את החוקים (מומלץ להגביר את הווליום)

מי יושיענו?

במהלך השנים, ידעה תנועת הלגליזציה עליות ומורדות. מפלגת עלה ירוק כבר לא בעניינים ואחת הסיבות העיקריות להתרסקותה המוחלטת, מעבר לעניינים כספיים כרגיל, היתה הבחירה ה- יש אומרים – לא כל כך מוצלחת, בגיל קופטש כמוביל המפלגה. אין זה בגלל שגיל קופטש לא בסדר באיזשהו אופן, אך נראה שבעין “בלתי-מזויינת”, או “סאחית”, או “כזו-שלא-ממש-בענייני-שאכטות-וכאלה”, נתפס קופטש כסוג של ליצן לא רציני שלא באמת מבין על מה הוא מדבר.

גם זה בטח יעניין אותך
קנאביס זה של סטלנים?
מספיק טוב בשביל ה"סטלנים" האלה...

אם נציץ לרגע למדינות פחות שמרניות מישראל, נראה שחלק לא מבוטל מתנועת הלגליזציה הם אנשים הנתפסים כ”מכובדים” – מנהיגים, שופטים, פוליטיקאים, אמהות, שוטרים וכו’. בישראל, כנראה מפאת חשש מהסטיגמה (אותה הרשות למלחמה בסמים דואגת לשמר), נשארים מאות-אלפי המעשנים בצל, ובוחרים משום מה להדחיק את מה שידוע, למען מה שמקובל חברתית.

הכי חשוב: לשנן ולתרגל את 4 משפטי הקסם להתמודדות עם שוטרים.

קיראו עוד: המדריך להתחמקות מתמנונים…

צפו: חמישה שוטרים מול אזרח אחד שמכיר את החוקים:

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר