יאיר גלר: “בעד דה-קרימינליזציה, נגד אי-הפללה”

לראשונה בהיסטוריה מצהיר מנכ”ל מכהן של הרשות למלחמה בסמים כי הוא תומך בדה קרימינליזציה. “עם זאת,” הסביר גלר, “אני מתנגד לאי הפללה”. התבלבלתם? גם אנחנו.

ביום רביעי האחרון שודרה ברשת א’ תכנית הרדיו השבועית “הכלכלה האמיתית” בהנחייתו של ערן הילדסהיים. במהלך התכנית, שעסקה בין היתר גם בנושא הפסקת ההפללה של צרכני הקנאביס בישראל, עלו בזה אחר זה ח”כ תמר זנדברג שדיברה על הצעת החוק שלה הנוגעת לאי הפללה של צרכני הקנאביס, מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים לשעבר חיים מסינג שהביע תמיכה מלאה בהפסקת ההפללה ואף השכיל להודות – כפי שכבר עשה בעבר – בתפיסה המוטעית שהחזיק לגבי הנושא בעבר, וכמובן מנכ”ל הרשות המכהן מר יאיר גלר.

בדומה להתבטאויותיו הקודמות בתקשורת, גם במקרה הנ”ל הקפיד גלר לפזר אמירות מעורפלות המשתמעות לשתי פנים: מצד אחד הוא דאג להזכיר כי “דעתי אינה נוחה מנושא הרישום הפלילי” ואף רמז לאפשרות של שינוי המדיניות בעתיד: “אני מניח שהמדיניות הזו של אי הפללה תעודכן”, אולם מנגד הבהיר מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים כי הרשות עצמה מתנגדת להפסקת ההפללה ואף דאג להזכיר את מנטרות ההפחדה הקבועות של “בישראל יש צבא האמון על ביטחון הציבור” ו-“מה יקרה אם הרופא המנתח יגיע מסטול לעבודה”.

האזינו לקטע מתוך התכנית “הכלכלה האמיתית”:

דו פרצופיות או חסכים תמימים בהבנת מושגים? בשבוע שעבר (ד’) הגיע מנכ”ל הרשות גלר למתחם האקדמיה לאמנות “בצלאל” שבירושלים, על מנת להשתתף בפאנל בנושא “בין לגליזציה לציונות” שיזמה אגודת הסטודנטים במקום. את הדיון עצמו הנחה כתב הרווחה של “ידיעות אחרונות” תלם יהב והשתתפה בו גם ח”כ תמר זנדברג.

גם זה בטח יעניין אותך

“יש לי בעיה קשה כשאני מסתכל על עצמי בבוקר”

כפי שניתן לצפות מקהל המורכב רובו ככולו מסטודנטים צעירים, החלק הארי של השאלות והקושיות של הנוכחים הופנו כלפי מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים תוך מתן ביקורת נוקבת על ההתנהלות של גורמי האכיפה מול צרכני הקנאביס ועל ההשפלה והנזקים שאלו נאלצים לעבור בעקבות מדיניות הסמים הנוכחית.

כתגובה להטחת הביקורת כלפיו ולנוכח ציון העובדה כי בישראל נפתחים מידי שנה למעלה מ-20,000 תיקים פליליים (רובם המוחלט על שימוש עצמי) הודה יאיר גלר כי “דעתו אינה נוחה” מהנתון הנ”ל ואף הרחיק ואמר כי “יש לי בעיה קשה עם זה כאשר אני מסתכל על עצמי בבוקר”. מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים לא הפסיק להפתיע ובהמשך אף טען בפה מלא כי “מדינת ישראל כבר מזה 17 שנה בין הראשונות בעולם שהלכה לכיוון של אי הפללה”.

אותן מילים יפות של “דה קרמיניליזציה” ודיבורים על “אי הפללה” הותירו את חלק מהסטודנטים במקום מבולבלים והם דרשו ממנכ”ל הרשות הבהרה בנושא, אלא שאז התברר שאותה ה-“דה קרמיניליזציה” עליה מדבר גלר מתחילה רק לאחר המפגש עם גורמי האכיפה בישראל.

צפו במנכ”ל הרשות מדבר על “דה קרימיניליזציה”:


(צילום: עמיאל קניג)

מקרה דומה של אמירת דברים והיפוכם מצידו של מנכ”ל הרשות תועד במהלך כנס שנערך במכללת נתניה בו טען גלר כי “הסלחנות צריכה להיעלם מן העולם” וצידד בהחמרת העונשים הקשורים בסחר, אך מנגד, כאשר נתפס לראיון קצר בתום האירוע נשמע אדון גלר אומר דברים אחרים לגמרי.

צפו ביאיר גלר במכללת נתניה:

ראו עוד:
יאיר גלר מסביר למה אלכוהול חוקי וקנאביס לא
מכתב פתוח ליאיר גלר
עולם ללא אמת: סיינטולוגיה ברשות המלחמה בסמים
הרשות למלחמה בסמים: “ויקיפדיה טועה – קפה זה לא סם”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר