ח”כ השכל לארדן: “חשוף את מדיניות הסמים של ישראל”

בעקבות חשיפת מגזין קנאביס פנתה הערב ח”כ שרן השכל לשר לבטחון פנים, בדרישה להורות לרשות למלחמה בסמים לחשוף את מדיניות הסמים של ישראל ולהקים ועדה מקצועית שתדון בעמדה הישראלית לקראת כנס האו”ם בחודש אפריל.

כפי שחשפנו אתמול, כל המדינות החברות באו”ם יגישו בשבועות הקרובים את עמדתן בנוגע למסמך הטיוטה שפורסם לקראת הדיון שייערך באו”ם בחודש אפריל הקרוב (UNGASS 2016) וקורא להפסקת ענישת צרכני הסמים בעולם כולו.

היום (ד’) חשפה מערכת המגזין כי את ישראל עומדים לייצג דווקא בכירים ברשות למלחמה בסמים. כלומר דווקא אלו שמתנגדים לכל הקלה על צרכני הקנאביס (ושאינם כמובן אנשי מקצוע בתחום), יהיו אלו שייצגו את ישראל בועדה שמטרתה להודיע על הפסקת הפללת צרכני הסמים – וכל זאת ללא פרוטוקול מסודר וללא התייעצות עם גורמים רלוונטיים.

ח”כ השכל: “לחשוף את מדיניות ישראל”

בעקבות הפרסום במגזין קנאביס פנתה היום חברת הכנסת שרן השכל בכתב אל השר לבטחון פנים גלעד ארדן, בבקשה לחייב את הרשות להקים ועדה מקצועית שתדון ותנסח את עמדת המדינה הרשמית בנושא אי ההפללה.

שרן השכל
ח”כ שרן השכל: “הגיעה העת שמדיניות הסמים של מדינת ישראל תנוסח באופן מקצועי ותוצג לציבור באופן גלוי ושקוף”

“מדיניות הסמים במדינת ישראל נקבעת בפועל ע”י הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, כשעל פי החוק, ועדה מיוחדת הכוללת 43 נציגים ממשרדים שונים היא היחידה שבסמכותה לגבש מדיניות ולקבוע דרכי פעולה,” כתבה השכל. “כל עוד לא כונסה ועדה זו, אין לרשות את הסמכות לקבוע את המדיניות ולהציגה באו”ם.”

בנוסף ציינה השכל כי חשיבותו של הכנס, שלא נערך מאז שנת 1998, היא גדולה מאד, ועל ישראל להציג בו עמדה המראה על התקדמות מחשבתית ושינוי מדיניות כושלת.

“הפעם האחרונה שמדיניות הטיפול בנושא בסמים עודכנה הייתה לפני יותר מ-40 שנה,” הוסיפה, “הגיעה העת שמדיניות הסמים של מדינת ישראל תנוסח באופן מקצועי ותוצג לציבור באופן גלוי ושקוף.”

אם יקבל השר ארדן את פנייתה של השכל, הוא יורה למועצת הרשות לכנס דיון שיתנהל בשקיפות מלאה, ובו תידון מדיניות הרשות למלחמה בסמים אל מול המגמות בעולם, המחקר הקיים בישראל וכן אל מול נתונים שפורסמו מכלל המשרדים הרלוונטים.

“השר ארדן ידוע בעבודתו המסורה, היסודית והעניינית בכל משרד שבו כיהן, ואני בטוחה שגם בנושא זה ייתן את משקלו ויטביע את חותמו,” סיכמה.

המכתב המלא:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/Documents/haskel-erdan1.pdf

ראו עוד:
דיון בשדולה: בתי מרקחת או חנויות קנאביס?
מטופלי קנאביס רפואי לא רשאים לנהוג ברכב
“אי הפללה עכשיו” – קמפיין רשת לתמיכה בהצעת החוק

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר