ח"כ השכל: "ארדן מפחד; אגיש שוב את הצעת החוק"

הצעת החוק לאי הפללה, שבוטלה על ידי המגישה ח"כ שרן השכל תמורת הקמת 'ועדת ארדן', תוגש שוב לשולחן הממשלה ביום א' הקרוב. "ארדן חושש שהמלצות הוועדה יובילו לאישור החוק לביטול ההפללה והוא מנסה לדחות את הקץ," ממסבירה הח"כית.

הצעת החוק לאי הפללת צרכני הקנאביס, הקובעת כי מי שייתפס עם עד 15 גרם קנאביס לשמוש עצמי לא יואשם בפלילים, אמורה היתה להיות מוגשת כבר לפני חצי שנה, אך בוטלה ברגע האחרון לאחר שמגישת ההצעה ח"כ שרן השכל סיכמה עם השר גלעד ארדן על הקמת הועדה שבימים אלו עדיין דנה בנושא.

אתמול (ב') היתה אמורה להתקיים הפגישה האחרונה של הועדה, בסיומה אמורות היו מסקנותיה להיות מוגשות לשולחן השר לבטחון פנים, שבתורו אמורה היה לאשרן או לדחותן. אך ארדן הודיע אמש שוב על דחיית מועד הפגישה המסכמת בשבוע נוסף.

כעת טוענת ח"כ השכל כי לאור זאת שנכון להיום ישנו רוב של 4 בעד מול 3 נגד בועדה (בעקבות השינוי המפתיע בעמדתה של הרשות למלחמה בסמים שהמליצה בעד 'המודל הפורטוגלי' לאי הפללה והפכה את המאזן) ארדן חושש שמא ייאלץ לאשר את הצעת החוק – ולכן דוחה את מועדה.

"לאורך הדרך הועדה התנהלה בסחבת מכוונת ובדחיינות ובצורה שמעלה סימני שאלה בנוגע לכנות הדיונים," היא אומרת הבוקר במפתיע.

"ארדן חושש מתוצאות הועדה," הוסיפה, והודיעה כי ביום א' הקרוב תגיש שוב את אותה הצעת חוק ותניח אותה על שולחן ועדת השרים להצבעה. "השר דחה בפעם החמישית (!!!) את המפגש האחרון והמכריע של הועדה כי הוא יודע שהמלצות הוועדה יובילו לאישור הצעת החוק שהגשתי לביטול ההפללה והוא מנסה לדחות את הקץ."

"אני קוראת לחברי ועדת השרים לענייני חקיקה להצביע בעד החוק הזה. כולם מבינים שהגיע הזמן," הוסיפה. "ידידי השר ארדן בידך לבחור אם לתמוך בחוק מתבקש ונכון, או להמשיך להתנגד לו בניגוד לרצון האזרחים ובניגוד לכל הגיון חברתי, משפטי, כלכלי וערכי."

"היחידים שנמצאים עדיין על הגדר הם המשטרה והמשרד לביטחון פנים בראשות השר ארדן, שדוחה שוב ושוב את המלצות מהגופים המקצועיים שמובילות למסקנה אחת ברורה: אדם שהשתמש בקנאביס לא צריך לשבת מאחורי סורג ובריח," סיכמה.

בשיחה עם כתב המגזין הכחישה ח"כ השכל כי מדובר בהודעה "לפרוטוקול בלבד" והבטיחה שההצעה באמת תעלה ביום א' להצבעה בועדה. "החלטתי שאי אפשר לחכות יותר, עוד מעט יש פגרה בכנסת, משהו עלול להתרחש עד אז, ובינתיים ארדן מנסה לדחות את ההחלטה וזה שוב יתמסמס. ועדת השרים לענייני חקיקה תוודא שארדן יעמוד בלוח הזמנים המבוקש."

השכל מעריכה שלאור הרוב שהושג בחודשים האחרונים בקרב חברי ועדת השרים בעד אי ההפללה, הם אלו שיגרמו לארדן לעמוד בלוחות הזמנים. "אני מעריכה שישנו רוב בועדת השרים בעד הצעת החוק ולכן אני מקווה שתמיכה של הממשלה בהצעה תפעיל לחץ על ארדן שמתמהמהה עם קבלת ההחלטות," סיכמה.

את הדברים פרסמה השכל בפייסבוק שלה לצד תמונה עם שלט עליו הכיתוב "הגיע הזמן, ארדן" – שמו של הקמפיין של מגזין קנאביס ו'החזית'.

שרן השכל: הגיע הזמן ארדן
שרן השכל: הגיע הזמן ארדן

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט