“מנותק מבוחריו”: בכנסת אין מי שיתמוך בארדן

בתכנית “לונדון וקירשנבאום” רצו לערוך דיון מעמיק אודות הצעת החוק החדשה לאי הפללה, אך לא מצליחים למצוא בכנסת – או בציבור – מי שיגבה את עמדתו העיקשת של השר לבטחון פנים. “לא נמצא מתנגד אחד שלא מתפרנס מההתנגדות,” מדווח כתב חדשות 10.

הצעת החוק לאי הפללת צרכני הקנאביס ממשיכה לצבור תאוצה לקראת ההצבעה עליה שתיערך בשבוע הבא. במהלך הימים עד ההצבעה ינסו ציבור התומכים וח”כ שרן השכל, יוזמת החוק, לשכנע את השר לבטחון פנים העומד כחסם בפני אישורו שיסיר התנגדותו.

לאור הדיון הציבורי הער בימים האחרונים ביקשו בתכנית “לונדון וקירשנבאום” לקיים דיון מעמיק בנושא ולצורך כך זימנו את ח”כ השכל כדי שתציג את עמדתה ועמדת התומכים.

עם זאת כתב חדשות 10 עקיבא נוביק מדווח הבוקר כי מזה שעות ארוכות שצוות התכנית מנסה ללא הצלחה להשיג ולו גורם אחד בכנסת או בציבור שיביע את תמיכתו בעמדת ארדן ובהמשך מדיניות הפללת צרכני הקנאביס.

“מאז שעות הבוקר צוות התכנית מחפשים בנרות חבר/ת כנסת שיציגו את הצד שמתנגד לחוק,” כתב. “עד לרגע זה לא נמצא חבר כנסת אחד. אחד. שמסכים לעמוד מאחורי הדעה הזו. עורכי התכנית פנו אל דוברי המפלגות ואל עשרות חברי כנסת. רובם אמרו שהם בכלל בעד החוק, ומתנגדים בודדים הסבירו שזה לא פופולארי או התחמקו בתירוצים שונים. הדבר הכי מדהים הוא שגם מחוץ לכנסת, עד לרגע זה לא נמצא מתנגד לחוק שלא מתפרנס מההתנגדות הזו.”

“אז אם עד היום חשבנו שהציבור מעשן בהמוניו והח״כים מנותקים ממנו, עכשיו מתברר שהח”כים דווקא מבינים את העם ורובם מזדהים איתו (לפי כל ההערכות החוק יעבור בכנסת ברוב ענק),” הוסיף. “אז מה תוקע את השינוי הכל כך מתבקש הזה? פחדנות פוליטית. גלעד ארדן לוחץ על חבריו בממשלה ודורש מהם להפיל כל יוזמה שתקל עם המעשנים. בנושא הזה, ארדן הוא האדם הכי מנותק מבוחריו שיש בכנסת.”

“ובמילים פשוטות: רוב מוחלט של חברי הכנסת תומכים בחוק, אבל הפחד משר בכיר אחד גורם למליון ישראלים להשאר עבריינים כבדים,” סיכם.

תומכי הצעת החוק יגיעו ביום ראשון לביתו של השר ארדן ברח’ הצבעוני 10, סביון, כדי להגיש לו פרחים לשבועות ולבקש שישים סוף להפללה.

בצד זאת הושק קמפיין מפורסמים במסגרתו קוראים הסלבס המקומיים לממשלה לאשר את החוק. צפו כאן.

ראו גם:
ארדן נגד לגליזציה: “יהיה קשה להסביר לילדים”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר