ג’ודי ניר מוזס: “מריחואנה ממכרת יותר מאלכוהול – ההסברה לא עובדת, אני מאמינה בהפחדה”

ג’ודי ניר מוזס שלום, מי שהיתה בעבר יו”ר ארגון “אל-סם” ואשתו של הפוליטיקאי העשיר בישראל, סילבן שלום, התארחה בתכנית “ערב חדש” בראיון משותף עם משה פייגלין שהצטרף לאחרונה בקול גדול לתומכים בלגליזציה של סמים.

לקראת אירוע הלגליזציה ב-2.10, הוזמנו משה פייגלין, שהצטרף לאחרונה לתומכים בלגליזציה, וג’ודי ניר-מוזס-שלום, שהיתה בעבר יו”ר ארגון “אל-סם”, לראיון משותף בתכנית “ערב חדש” של הטלוויזיה החינוכית. במסגרת הדיון חזרה מוזס-שלום על טענותיהם הקבועות של המתנגדים לצמח אשר משננים את אותן סיסמאות קבועות אשר הוכחו כבר פעמים רבות כחסרות בסיס בלשון המעטה. מוזס התעלמה לחלוטין מהעובדות וממחקרים הקובעים כי קנאביס אינו ממכר, מפחית את אחוזי ההתאבדות, לא גורם לאלימות ולא מגביר את השימוש בקרב בני נוער.

ג'ודי שלום ניר מוזס
ג’ודי שלום ניר מוזס

ג’ודי התעלמה גם ממחקרים שמוכיחים חד-משמעית כי אלכוהול מזיק יותר ממריחואנה: “אלכוהול אינו ממכר במיוחד. אני מכירה בני נוער שהתאבדו כי היו מכורים לגראס,” אמרה ניר-מוזס. “הקנאביס גורם לתופעות אלימות מטורפות, התמכרויות. אם זה יהיה חוקי בני-נוער ישתמשו בזה.”

קיראו עוד: 9 טיעונים בעד לגליזציה

פייגלין חזר על הדברים שאותם הוא אומר שוב ושוב בשבועות האחרונים. “אפילו קופי ענאן הציג דו”ח של האו”ם שקובע כי רדיפת הצרכנים גורמת ליותר נזק מתועלת,” סיפר פייגלין. “אלכוהול וסיגריות גורמים ליותר נזק ממריחואנה ומעבר לזה, למדינה אין שום זכות להחליט מה אנשים מכניסים או לא מכניסים לפה שלהם.”

צפו בדיון:

גם זה בטח יעניין אותך

אוי לצביעות…

ג’ודי ניר-מוזס מתנגדת בתוקף לשימוש ב”סמים” אך במקביל חוזרת ומצייצת בחשבון הטוויטר שלה עד כמה “נפלאה האבקה הלבנה הזו…” בהתייחסה לריטלין, אחד הסמים במלחמה בסמים.

בתחילת השנה צייצה מוזס בחשבון הטוויטר שלה: “האבקה הלבנה הזאת, היא עושה פלאים,” אמרה ג’ודי. “חייבת להשיג מרשם לריטלין…” הוסיפה.

מתנגדת לסמים אבל אוהבת ריטלין

כנראה שבמהלך חצי השנה האחרונה אכן קיבלה ג’ודי את המרשם המיוחל והשבוע צייצה שוב: “עם ריטלין ורעבה מתה”, בהתייחסה לאחת מתופעות הלוואי הרבות של הריטלין, שבניגוד למריחואנה, גורם לאובדן תאבון. פעיל הרשת המוכר ערן ורד, מי שכתב וביים את הסרט הידוע “היחידה לחקירות חומוס“, ענה מיד למוזס: “מצד אחד את נגד סמים ומצד שני את משתמשת בהם?” תהה ורד והציע: “נראה לי שאת מתבלבלת עם הסמים שלך – את לא צריכה לקחת סמים שיגרמו לך לריכוז אלא להחלטיות.”

ג'ודי שמעה שריטלין זה הדיאטה החדשה

ריטלין, המכונה גם “קוקאין לילדים” או “קוקאין לעניים”, הוא השם המסחרי של מתילפנידאט, חומר המדורג בישראל ובעולם כסם מסוכן וכחומר נרקוטי – באותה קטגוריה כמו תרופות נרקוטיות כדוגמת המורפין. תלמידים, נערים וסטודנטים משתמשים בו בגלל השפעתו הממריצה. ביוני 2005, מנהל המזון והתרופות האמריקאי פרסם אזהרות כי ריטלין וסמים הנגזרים ממנו עלולים לגרום להזיות, מחשבות אובדניות, התנהגות פסיכוטית והתנהגות אלימה.

פנינים נוספות של הגברת מוזס ניתן לשמוע בסדרה הדוקומנטרית “על סם”, בפרק המדבר על כשלון ההסברה.

במקביל, פירסם הגולש רועי דלח קליפ חדש על ג’ודי היקרה, ארגון אל-סם ומלחמתם הטיפשית באזרחים תמימים. צפו:

השבוע, 30.5.13, המשיכה ג’ודי בהפחדות.

צפו:

ג’ודי ניר מוזס על פרשת רן שריג והקנאביס הרפואי

בעקבות השימוש החופשי במריחואנה בסדרה “מחוברים” ומעצרו המתוקשר של רן שריג על ידי המשטרה שבהמשך שללה את רשיונו של שריג לשנתיים, הוזמנה ג’ודי ניר מוזס להתארח בפאנל התכנית “תיק תקשורת”. בתכנית בוחנים את חדירתו של הקנאביס לפריים טיים ואת יחסה המחמיר\מקל של התקשורת לנושא. צפו:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר