מגלגל...

איך לגלגל ג’וינט – מדריך גלגול למתחילים

גלגול ג’וינט הוא אחת המלאכות מהן חוששים צרכני הקנאביס המתחילים, אבל בשלב כזה או אחר נצטרך לדעת כיצד עושים זאת נכון. לפניכם מדריך בסיסי לגלגול ג’וינטים המפרט את כל השלבים בדרך לג’וינט המושלם.

איך לגלגל ג’וינט? יש כל מיני שיטות לגלגול ג’וינטים פשוטים ומתקדמים. במדריך זה נעסוק בשלבים הראשונים של גלגול ג’וינט במיוחד עבור מגלגלים מתחילים. זכרו – כמו כל מעשה ידיים, הדרך לשיפור יכולות גלגול הג’וינטים שלכם היא פשוט פרקטיקה. עוד ועוד נסיונות כושלים יביאו אתכם להצלחה. או כמו שאמר שחקן הכדורסל הגדול בהיטוריה, מייקל ג’ורדן: “נכשלתי שוב ושוב בחיי, וזו הסיבה שהצלחתי”.

לצורך גלגול ג’וינט נצטרך כמובן מספר עזרים:

  1. נייר גלגול – עדיף להשתמש בניירות גלגול דקים ושאינם מכילים פסי שריפה.
  2. פילטר – עדיף להשתמש בפילטר נייר לבן ללא כל צבעים ו/או דפוס.
  3. תערובת לגלגול, “קססה” – עדיף כמובן שהקססה תהיה כולה ירוקה אך רוב המגלגלים מערבבים מעט טבק ל”עידון” התערובת.
  4. סבלנות, עדינות וטאץ’ – אלו דברים שיגיעו עם הזמן, אל דאגה.

ראו עוד: המדריך למעשן המתחיל – איך להתכונן לעישון מריחואנה בפעם הראשונה

אז איך מגלגלים ג’וינט?

נייר גלגול

ניירות גלגול באים בכל הצורות ובכל המינים והצבעים כשבגדול ניתן לומר שנייר גלגול הוא טוב אם הוא נדבק כמו שאנחנו רוצים שיידבק ואינו בעל טעם לוואי מורגש. עדיף להשתמש בניירות גלגול חלקים ללא פסי השריפה אשר נמצאים בניירות גלגול המיועדים לגלגול טבק.

אנו ממליצים על שימוש בניירות גלגול המיוצרים מחומרים טבעיים בלבד כגון נייר אורז, גומי טבעי או המפ וכן בניירות גלגול דקים ככל האפשר, זאת במטרה למנוע טעם לוואי מיותר. בנוגע לרוחב הנייר – יש המעדיפים לצרוך כמה שפחות נייר ולכן מסירים חלק ממנו. שלב זה הוא לא מאוד חשוב אך יש לזכור כי ככל שהנייר רחב יותר, כך הצורה הסופית שלו תהיה יותר “קונוסית” וככל שהוא צר יותר הצורה הסופית תהיה ארוכה ודקה יותר. אם במקרה נוצר לנו חתך בנייר, ניתן להשתמש בנייר העודף שהסרנו כ”פלסטר” על החלק הקרוע.

לגלגל ג'וינט: סוגי ניירות גלגול
עם איזה נייר כדאי לגלגל ג’וינט? מימין: נייר ללא פסי שריפה. משמאל: נייר עם פסי שריפה.

פילטר

הפילטר מכונה “פילטר” מתוך הרגל השימוש במילה בהקשר של סיגריות. במקרה שלנו לא מדובר ב”פילטור” אלא יותר באלמנט שיחזיק את הג’וינט באופן מסודר, ימנע מהקססה להיכנס לפה וירחיק את הקססה הבוערת מהשפתיים.

פילטר לג'וינט
איך לגלגל ג’וינט נכון

אורכו ורוחבו של הפילטר נתון לשיקול דעתו של המגלגל. יש כאלו המעדיפים פילטרים רחבים אשר מאפשרים “סחיבה” קלה של העשן ויש שאוהבים לינוק את הג’וינט בחוזקה ולכן מעדיפים פילטר צר וצפוף יותר. הגודל הממוצע המומלת הוא 2-3 ס”מ לרוחב ו-5-8 ס”מ לאורך.

תמיד נעדיף להשתמש בפילטרים העשויים נייר מעט קשיח שלא יימעך על ידי השפתיים ובכאלו אשר אינם מכילים כל צבע או דפוס שהם, שכן אין אנו מעוניינים באדי צבע שיישאפו לריאותינו.

בעת גלגול הג’וינט נלפף את הנייר מסביב לפילטר בצורה מעט “קונוסית” ונשאיר כמה מילימטרים של פילטר שיבצבו מתוך הנייר בכדי למנוע מהרוק שלנו להרטיב את הנייר.

מומלץ לקפל את קצה הפילטר מספר קיפולים קטנים לפני הגלגול בכדי ליצור מחסום שיימנע מחתיכות מיותרות לעבור דרך הפילטר.

גלגול פילטר
קיפול הפילטר יחסום חתיכות מיותרות מלהישאף לחלל הפה והגרון

קססה – תערובת הגלגול

יצירת תערובת נכונה היא חלק חשוב במיוחד בגלגול ג’וינט ראוי. יש להקפיד שהקססה מפוררת לפירורים קטנים ככל הניתן בכדי למנוע יצירת “כיסי אוויר” בתוך הגוינט ושמירה על אחידות ומוצקות – עדיף להיעזר במספריים קטנות שיקלו על עבודת הפירור. עם זאת חשוב להקפיד לא לדחוס את התערובת בחוזקה בכדי לאפשר מעבר חלק של אוויר ולמנוע סתימה של הג’וינט.

מרבית המשתמשים מערבבים בקססה גם טבק. היחס בין כמות הטבק לכמות המריחואנה נתון לשיקול דעתו של המגלגל בהתאם לחוזק המריחואנה או מטעמי בריאות. שימו לב: טבק סיגריות מכיל חומרים רעילים ומסוכנים, עלול לגרום להתמכרות קשה ואינו מומלץ לשימוש כלל – ניתן להשתמש בתחליפי טבק טבעיים הנמכרים בחנויות המובחרות.

במידה ומדובר על ג’וינט חשיש, אין ברירה אלא להשתמש בטבק או תחליף טבק בכדי לשמור על הבערה של הג’וינט. נחמם מעט את הבוף (חתיכת החשיש) בכדי שיהיה רך יותר וקל לפירור ונמחץ אותו יחד עם פירורי הטבק.

תערובת גלגול ג'וינט - קססה
קססה – תערובת טבק וקנאביס

איך לגלגל ג’וינט נכון

אנו מניחים שמרבית הקוראים כבר מנוסים בגלגול ג’וינטים ראויים העונים על ציפיותיהם. עם זאת, עבור אלו המרגישים שאינם מנוסים מספיק, הנה מספר טיפים שכדאי לקחת בחשבון כדי לגלגל ג’וינט מוצלח.

גלגול ג'וינט

הקססה, תערובת הגלגול לג’וינט, היא כנראה החלק החשוב ביותר בתהליך הגלגול. וודאו כי צפיפות החומר נכונה וכי אין חתיכות חשיש גדולות מדי, ענפי קנאביס או זרעי מריחואנה מיותרים שעשו דרכם אל הקססה שלכם. צורתו הסופית של הג’וינט תיקבע בעיקר על פי אופן פיזור הקססה על נייר הגלגול ולכן יש לנסות ולהקפיד שככל שמתרחקים מהפילטר תהיה מעט יותר תערובת שתיצור לנו ג’וינט בצורת קונוס קטן.

מומלץ כאמור לשים את הפילטר על נייר הגלגול לפני שמתחילים לגלגל ג’וינט שכן הגלגול מתבצע על בסיס הפילטר עצמו. גלגול הג’וינט עצמו מתבצע מהאמצע ולצדדים – תנו לאגודלים שלכם לעשות את העבודה והפעילו מעט (מעט!) לחץ בכדי לדחוס את הכל יחד באופן אחיד.

ברגע שהקססה יושבת יפה בתוך הנייר עם הפילטר לצידה, הכניסו את קצה הנייר התחתון מעבר לתערובת אל מתחת לקצהו העליון, גלגל את העודף מסביב, תן “לק” על פס ההדבקה והצמד לנייר בעדינות.

זה הכל. עכשיו אתם יודעים איך לגלגל ג’וינט.

ולשלב הבא: מדריכי גלגול למתקדמים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר