"תתחילו להתארגן": הליכוד מתחייב ללגליזציה בסרטון חדש

5 ימים לבחירות: "הליכוד" מפרסמים התחייבות חד-משמעית להסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל ("לגליזציה"). בסרטון חדש ובו הצהרה רשמית הם מפרטים מדוע החליטו לעשות זאת וכיצד המהלך ישפיע על הכלכלה והחברה.

אחרי הצהרת רה"מ מתחילת השבוע על הסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל ("לגליזציה") ומחיקה רטרואקטיבית של תיקים פליליים לצרכני קנאביס, היו רבים שפקפקו באמיתות הכוונות – כשבוע לפני מועד הבחירות.

הערב (ד') מחזקים בליכוד את התחייבותם ומפרסמים סרטון חדש בהשתתפות שר המשפטים אמיר אוחנה, שר האוצר המיועד ניר ברקת, ויו"ר עלה ירוק אורן ליבוביץ, בו פירוט התכנית ללגליזציה בישראל, הסיבות לאימוצה, והתחייבות לביצועה.

בסרטון מוצגים ממצאים חיוביים ממדינות שכבר אישרו לגליזציה, לצד נתונים אודות ההשפעה הצפויה של הסדרת שוק קנאביס חוקי על מדינת ישראל. בתום הסרטון מפרטים השרים את עמדותיהם ומתחייבים ללגליזציה גם בישראל.

תתחילו להתארגן

תתחילו להתארגן: הצהרה מיוחדת של שר המשפטים אמיר אוחנה, שר האוצר המיועד ניר ברקת ואורן ליבוביץ׳ יו״ר ״עלה ירוק״

Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on Wednesday, February 26, 2020

"מסלול חייהם התקין של יותר מדי אזרחים הופר לא בגלל הקנאביס – אלא בגלל האכיפה הפלילית על צריכתו," אמר השר אוחנה. "לקחו אזרחים שומרי חוק, והפכו אותם לעבריינים – לא כי פגעו באדם אחר חלילה, אלא כי פגעו, כביכול, בעצמם."

עוד הוסיף: "כמה אנרגיות ומשאבים השקיעה המדינה בחוקרים, בלשים, רכזי מודיעין, תובעים, פרקליטים, סניגורים, שופטים, קלדנים, קציני מבחן ועוד – כדי לטפל בפשע ללא קורבן, וזאת, כמובן, על חשבון פשעים רבים שדווקא יש בהם קורבנות כואבים וסובלים".

ניר ברקת אמיר אוחנה - לגליזציה של קנאביס הליכוד
שר האוצר המיועד ניר ברקת ושר המשפטים אמיר אוחנה – מתחייבים ללגליזציה בישראל (מתוך הסרטון החדש)

לדבריו "הגיע הזמן לשנות מסלול ולכן הודענו, ראש הממשלה ותנועת הליכוד, על שתי פעולות: הראשונה – הקמת ועדה שתתווה מסלול חקיקה מתאים להסדרת השימוש החוקי בקנביס על בסיס המודל הקנדי. השנייה – תיקון עוולות העבר: מחיקת רישום פלילי".

שר האוצר המיועד, ח"כ ניר ברקת, פירט כמה שווה שוק הקנאביס לכשיוסדר וכיצד יופנו התקציבים לטובת אזרחי ישראל במקום לשוק השחור. "תחום הקנאביס מוערך בכ-6 מיליארדי שקלים. אנחנו רוצים להוציא אותו מהשוק השחור ולגבות מיסים של למעלה מ-2 מיליארד ש"ח בשנה לטובת חינוך ורווחה".

בנוסף כינה ח"כ ברקת את המהלך כ"מבורך" והוסיף כי "אני מכיר צעירים צעירים שהמדינה הפכה אותם לעבריינים. חלקם נרדף, חלקם עולמם חרב עליהם כשהם הועמדו לדין. אנחנו תנועה ליברלית ומוכרחים לכבד את זכות הפרט".

בנימין נתניהו (צילום: יונתן סינדל)
מתחייב ללגליזציה של קנאביס בישראל – רה"מ בנימין נתניהובנימין נתניהו (צילום: יונתן סינדל)

לסיכום קרא שר המשפטים לאזרחים הסוחבים בעברם תיק פלילי עקב שימוש בקנאביס להגיש מיד בקשה לביטול הרישום והבטיח כי הוא יאשר זאת כפי שהתחייב. למדריך כיצד למחוק תיק פלילי לחצו כאן.

הודעות תמיכה נוספות יצאו מטעם ח"כ שרן השכל אשר מובילה ומקדמת את הנושא מאז כניסתה לכנסת, בתחילה בתמיכה באי-הפללה בלבד ולאחרונה באופן מוצהר גם בלגליזציה מלאה.

להפתעת רבים לא נרשמה ולו הודעת התנגדות אחת למהלך מטעם ליצמן, סמוטריץ' או ארדן, שהביעו בעבר התנגדות למהלך כזה. נדמה כי כובד משקלו של נתניהו הכריע גם את המתנגדים הגדולים ביותר אשר קיבלו את "תעודת הכשרות" שנתן רה"מ למהלך.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט