תמורת 2.5 מיליון ש”ח: שיח קנתה שליטה בשני בתי מרקחת “מדי פלוס”

שיח רכשה שליטה (51%) בחברה המנהלת שני בתי מרקחת בירושלים, המשרתים לדבריה כ-3,000 לקוחות בחודש, וזאת בתמורה לסכום מצחיק - 2.5 מיליון ש"ח בלבד. הסיבה לכך נובעת כנראה מהפסדים שהציגו בתי המרקחת לאחרונה ותחרות אדירה בירושלים שהנה העיר עם הכי הרבה חנויות קנאביס חוקיות במדינה

חברת שיח מדיקל (Seach Medical) הודיעה הבוקר על השלמת עסקה לרכישת השליטה בחברת מדי פלוס המחזיקה בשני בתי מרקחת בירושלים הפעילים בתחום הקנאביס, וזאת בעבור סכום שאפשר לכנותו “מצחיק”, בוודאי בהשוואה לעסקאות דומות מהשנה האחרונה.

השליטה (51%) בשני בתי המרקחת – מדי פלוס כנפי נשרים ומדי פלוס בר אילן – נמכרה לשיח על ידי בעלי השליטה הנוכחיים, ארז כורש ודוד אדלר, תמורת 2.5 מיליון ש”ח בלבד, עם אופציה לעד 2 מיליון ש”ח נוספים בתנאי של הכנסות בגובה 88 מיליון ש”ח בשנים 2023-2025.

במועד השלמת העסקה, קרי היום, כבר מועברים לכורש ואדלר 1 מיליון ש”ח במזומן, ובעוד פחות מחצי שנה יועברו גם 1.5 מיליון ש”ח הנוספים. עוד הוענקה לשיח אופציה לרכישת יתרת המניות (49%) במדי פלוס במהלך 7 שנים בתמורה לסך כולל של 8 מיליון ש”ח.

בית מרקחת מדי פלוס כנפי נשרים
בית מרקחת מדי פלוס כנפי נשרים

לטענת שיח, שני בתי המרקחת מנפקים ומוכרים מוצרי קנאביס רפואי ליותר מ-3,000 לקוחות קצה בכל חודש, ומציגים יחדיו הכנסות של כ-27 מיליון ש”ח בשנה. שיח מעריכה כי בתוך 12 חודשים ממועד השלמת העסקה יעמדו הכנסות בתי המרקחת בירושלים על 30-28 מיליון ש”ח, ויהיו רווחיים.

עם זאת, למרות ההכנסות הגבוהות, השורה התחתונה לא משמעותית והיא כנראה גם הסיבה לסכום הרכישה הנמוך יחסית של בתי המרקחת; בעוד שבשנת 2020 שני בתי המרקחת הרוויחו יחד כ-612 אלף ש”ח, בשנת 2021 הם דווקא הפסידו סכום של כ-233 אלף ש”ח.

הסיבה להפסד ב-2021 היא ככל הנראה התגברות משמעותית של התחרות בירושלים, שהיא העיר עם הכי הרבה בתי מרקחת לקנאביס בכל מדינת ישראל עם לא פחות מ-27 כאלה, שהם כמעט פי 2 מהערים הבאות ברשימה, חיפה ותל אביב, עם 15 ו-14 בתי מרקחת בלבד בכל אחת בהתאמה.

הסבר נוסף למחיר הנמוך של עסקת המכירה של שני בתי המרקחת לשיח, הוא שחברת IMC, שמלבד אינטרקיור היתה המתחרה העיקרית של שיח בתחום רכישת בתי מרקחת לקנאביס, כבר פחות “במשחק”. סיבה נוספת היא שהבנקים חוששים כנראה לתת מימון לחברות קנאביס שאינן רווחיות.

בית מרקחת מדי פלוס כנפי נשרים
בית מרקחת מדי פלוס כנפי נשרים

עם השלמת העסקה, מפעילה שיח 5 בתי מרקחת לניפוק ומכירה של קנאביס רפואי, בהם בית מרקחת שפע בתל אביב שאת השליטה בו (51%) היא רכשה בעבור סכום שלא פורסם, בית מרקחת אבן חן באבן יהודה שהשליטה בו (51%) נרכשה בעבור כ-4 מיליון ש”ח, ובית מרקחת תפרחת בקרית ים שאת השליטה בו (50.1%) היא רכשה בעבור כ-5.2 מיליון ש”ח.

לדברי החברה, “הרכישה מהווה צעד נוסף במימוש אסטרטגיית החברה להרחבת פעילותה לאורך שרשרת הערך ולהקמה של רשת בתי מרקחת לניפוק מוצרי קנאביס רפואי, וזאת במטרה להמשיך ולהוביל את תחום הקנאביס הרפואי בישראל. בימים אלו החברה בוחנת עסקאות והזדמנויות נוספות לרכישת פעילות בתי מרקחת המורשים למכירת קנאביס רפואי.”

יוגב שריד, מנכ”ל שיח מדיקל גרופ מסר: “אנו ממשיכים ביישום אסטרטגיית החברה להעמיק את אחיזתנו בשרשרת הערך של התחום בעיקר באמצעות ביסוס רשת בתי מרקחת שעם השלמת העסקה הנוכחית מונה 5 סניפים בפריסה ארצית לרבות מערכי משלוחים באזור המרכז, הצפון וירושלים. רשת בתי המרקחת שלנו, משרתת עשרות אלפי מטופלי קנאביס רפואי מדי חודש ואנו מאמינים כי עם הצמיחה העקבית במספר המטופלים בישראל והתכנית להרחבת רשת בתי המרקחת, נשרת מספר גדול יותר משמעותית בעתיד.”

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר