קנאביס רפואי חינם בתאילנד: “התוצאות טובות”

כשנה בלבד חלפה מאז אישר הפרלמנט הקמת ענף קנאביס רפואי והבוקר נפתחה הקליניקה הממשלתית הראשונה. היא עתידה לספק מוצרי קנאביס לכ-300 מטופלים ביום עבור טיפול במיגרנות, נדודי שינה וכאבי צוואר. בשבועיים הראשונים יחולקו מוצרי הקנאביס בחינם.

קליניקת הקנאביס הראשונה בתאילנד נפתחה היום (שני) בבנגקוק, כשנה לאחר שהפרלמנט התאילנדי אישר הקמת ענף קנאביס רפואי. בכך הפכה תאילנד למדינה הראשונה ביבשת אסיה שמשיקה פעילות של ממש בתחום.

עם פתיחתה הוצפה הקליניקה במאות מטופלים שמשתתפים בפיילוט בניהול ממשלתי אליו נרשמו כבר יותר מ-2,000 תושבים. על פי הערכות שפירסם משרד הבריאות התאילנדי הקליניקה צפויה לקלוט בין 200 ל-300 מטופלים מדי יום.

קנאביס תאילנד
קנאביס בחינם למטופלים בתאילנד – בקליניקה שנפתחה היום
קנאביס תאילנד
מדריכים בקליניקת הקנאביס הרפואי בבנגקוק, היום

שר הבריאות של תאילנד, אנוטין צ’רנוויראקול, מסר היום לעיתונות כי במהלך השבועיים הראשונים של הפיילוט המטופלים יקבלו את הקנאביס בחינם. “אנחנו מאמינים שזו תהיה הצלחה שניתן יהיה להעתיק לכל המדינה,” אמר.

למטופלים חולקו 4 סוגים שונים של מוצרי קנאביס ברמות שילוב שונות בין THC ל-CBD, לצורך טיפול בבעיות בריאותיות שונות כגון מיגרנות, בעיות שינה, כאבי צוואר ונוקשות שרירים – כך לדברי השר.

“תוצאות הניסוי נראות טובות,” הוסיף שר הבריאות וציין כי בכוונת הממשלה להקים 77 קליניקות דומות ברחבי תאילנד במהלך שנת 2020 וכן להכניס את הקנאביס לסל התרופות כך שיכוסה על ידי ביטוח הבריאות הממשלתי בעלות של 1$ בלבד (30 באט).

קנאביס תאילנד
שר הבריאות של תאילנד, אנוטין צ’רנוויראקול, בביקור היום בקליניקת הקנאביס הרפואי

מאז אישר הפרלמנט את החוק החדש בסוף שנת 2018 הוקמו ופעלו כבר כ-25 קליניקות קטנות דומות, אך באופן חלקי ומוגבל בלבד – עד היום. במקביל לקליניקה בבנגקוק נפתחה היום קליניקה גדולה נוספת שתספק גם היא מוצרי קנאביס באותם תנאים.

“קנאביס עשוי להיות התשובה,” אמר לעיתונות המקומית ד”ר פרסרט מונגקולסירי, מנהל בית החולים בו שוכנת הקליניקה החדשה. “לכל הפחות איכות החיים של המטופלים תשתפר ותופעות הלוואי של התרופות הכימיות שהם נוטלים כבר 20 שנה יפחתו”.

במקביל הודיע שר הבריאות כי כדי להקל על המטופלים המשרד ישיק בקרוב אפליקציה בשם “דוקטור גאנג’ה”, שתסייע באיתור קליניקות ומלאי זמין. בקליניקה הוצגו צמחי ופרחי קנאביס, מגוון אריזות מוצרים, ובובות בצורת עלה קנאביס.

קנאביס תאילנד
אספקת קנאביס רפואי בחינם בתאילנד, היום

במקביל לתחילת שיווק הקנאביס הרפואי מקדמת ממשלת תאילנד חוק חדש שיאפשר לאזרחים לגדל עד 6 צמחי קנאביס בבית ולמכור את התוצרת למדינה לצורך אריזה ושיווק למטופלי קנאביס רפואי, כפי שפורסם לפני כחודשיים.

על פי החוק החדש בתאילנד במהלך 4 השנים הראשונות לפעילות יאושרו רק חברות מקומיות לפעילות, זאת על מנת להגן על התעשייה המקומית. כמו כן בשלב זה עדיין רק בתי חולים ומתקני מחקר רשאים לקבל היתר להקמת מתקני ייצור.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר