שר המשפטים אוחנה אותר בקבוצת מסחר בקנאביס בטלגרם

שר המשפטים אותר כחבר באחת מקבוצות הטלגרם לרכישת קנאביס באופן לא חוקי. הדבר עורר עניין ברשת ואף פורסם לאחר מכן כידיעה באתר "הארץ". משרד המשפטים מסר: "הוא הוסף לקבוצה ללא ידיעתו".

שר המשפטים אמיר אוחנה, תומך לגליזציה ותיק, מופיע כחבר באחת מקבוצות הטלגרם הלא-חוקיות לרכישת קנאביס לא חוקי.

המידע נחשף לראשונה בטוויטר ע”י מורן קלפר מהתכנית “חי בלילה” ולאחר מכן פורסם גם בידיעה באתר “הארץ” ע”י הכתב רן בר-זיק.

https://twitter.com/Cannabisrael/status/1241357079694237696

“לפי כמה עדויות שהגיעו לידי, השר אוחנה חבר בקבוצה הזו לפחות שבועיים, אם לא יותר,” פירסם בר-זיק. “אי אפשר להיות חבר בקבוצה כזו, ובקבוצות אחרות שנוטות להפציץ את המשתמשים בהודעות, מבלי להבחין בכך.”

יש לציין שבטלגרם ניתן לצרף אנשים לקבוצות גם ללא אישורם, כך שייתכן בהחלט שהשר צורף לקבוצה זו מבלי שביקש, כפי שגם ניתן ללמוד מצילום מסך ששלח השר אל בר-זיק ובו נראה כי השר חבר בקבוצות רבות הקשורות לקנאביס ואף לסמים אחרים:

רשימת הקבוצות בטלגרם בהן חבר שר המשפטים אמיר אוחנה (צילום מסך שנשלח אל כתב "הארץ" מתוך חשבונו של השר)
רשימת הקבוצות בטלגרם בהן חבר שר המשפטים אמיר אוחנה (צילום מסך שנשלח אל כתב “הארץ” מתוך חשבונו של השר)

לדברי בר-זיק “זו בעיה ובעיה מדאיגה מאוד, פחות בגלל הפיקנטריה של שר המשפטים שנמצא בקבוצה כזו. כפי שדובר השר ציין בפני, כל אחד יכול להוסיף את השר אוחנה לקבוצת טלגרם או ווטסאפ ולפי גרסת הדובר, זה מה שקרה פה. הוסיפו אותו לקבוצה הזו והוא לא שם לב. זו גרסה מוזרה כי אפשר גם לראות לפי צילומי המסך שהקבוצות הושמו על השתק ולא יצאו מהן. אבל ניחא, נגיד שזה נכון. אז מה הבעיה? הבעיה שלי עם הגרסה הזו היא שבקלות כל אחד יכול לשנות את ההגדרות שלו בווטסאפ/טלגרם כדי למנוע הוספה לקבוצה וההקשחה הזו, שבמסגרתה מונעים מאנשים לא מוכרים להוסיף אותך לקבוצות ובטלגרם למנוע מזרים לראות את הטלפון שלך – זה הליך *בסיסי* שכל אישיות ציבורית ופוליטית צריכה לעבור”.

עוד הוא הוסיף כי “מדוע השר אוחנה, שהוא אישיות ממשלתית בכירה, לא עבר הקשחה מינימלית של החשבונות שלו? האם בכלל הוא מאובטח דיגיטלית? שר בישראל, מחזיק בנכסים דיגיטליים שאמורים להיות מאובטחים. אנחנו לא רוצים לחזור על הבושה של חטיפת החשבון של בנט, נכון? ובימי הקורונה חדירה כזו יכולה להיות הרסנית. האם זה בגלל רשלנות של אנשי צוותו של אוחנה? או שכרגיל במדינת הפרטאץ’ הכל מתנהל בחפיפניקיות שלידה בוראט נראה כמו The wolf מספרות זולה? לעולם לא נדע כמובן. אבל זה מה שמדאיג אותי. הרבה מעבר לאם שר המשפטים צורך גראס. שזה ממש לא מעניין.”

משרד המשפטים השיב לפניית בר-זיק בתשובה כי “שר המשפטים צורף בלי אישורו לאינספור קבוצות בטלגרם כפי שניתן לראות בבירור בצילומי המסך המצ״ב (בהם גם שאלתו של הכתב)”.

לאחרונה הודיע השר אוחנה, שהוא כאמור תומך לגליזציה ותיק, על מחיקת רישומים פליליים של ישראלים שהואשמו בהחזקת קנאביס לשימוש עצמי. עוד הוא אמר בראיון למגזין קנאביס כי יתמוך בבג”ץ הלגליזציה.

למעשה השר כבר החל להמליץ בפועל על בקשות חנינה למחיקת רישומים פליליים על שימוש עצמי בקנאביס שהוגשו ע”י צרכני קנאביס בהתאם למדריך שפורסם כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר