יו”ר פארמוקן התפטר, בכירים במערכת הבריאות מועמדים במקומו

שני בכירים במערכת הבריאות הם מבין המועמדים להחליף בתפקידו את יו"ר חברת הקנאביס פארמוקן דני גילרמן, שהודיע היום על התפטרותו. מאז נכנס לתפקיד בנובמבר 2019 צנח שווי מניית פארמוקן ביותר מ-60%

שנתיים לאחר שנכנס לתפקיד יו”ר חברת הקנאביס פארמוקן (Pharmocann) התפטר היום (א’) דני גילרמן (77) ויעבור לנהל את קרן בלקסטון, קרן השקעות הנחשבת לאחת מקרנות ההשקעה הגדולות בעולם שפתחה לפני כחצי שנה משרדים בישראל.

למגזין קנאביס נודע כי בימים אלה החברה נערכת לאיוש התפקיד ובין המועמדים גם שני בכירים ממערכת הבריאות. שמותיהם של שני מנכ”לי משרד הבריאות לשעבר שפרשו לאחרונה, איתמר גרוטו ומשה בר סימן טוב, ככל הנראה לא מבין המועמדים.

עלות שכרו החודשית של גילרמן עמדה במהלך כהונתו על 35 אלף שקל תמורת 40 שעות חודשיות (21% משרה) והוא החזיק אופציות לכ-3% מהחברה במחיר מימוש של 2.39 שקל למניה, אותם היה אמור לממש לאחר 3 שנות כהונה שלא הגיעו ליעדם.

דני גילרמן (צילום: מרים אלסטר, פלאש90)
דני גילרמן (צילום: מרים אלסטר, פלאש90)

גילרמן, שהיה בעבר שגריר ישראל באו”ם ויו”ר איגוד לשכות המסחר, מונה עוד בשנת 2015 לנציג ההשקעות של בלקסטון בישראל וכעת משהחברה פתחה את משרדיה כאן הוא ימונה לתפקיד יו”ר הקרן.

בעת הצטרפותו לפארמוקן עמד שווי החברה בבורסה על סכום שיא מבחינה של 173.9 מיליון שקל ונכון להיום שווי מניות החברה עומד על 67 מיליון בלבד, כלומר ירידה של יותר מ-60%. יש לציין שכל הסקטור בירידה מאז.

לא ברור כמה עבודה נוצרה לו משינוי הטייטל מ”נציג” ל”יו”ר” כך שבהחלט ייתכן שמדובר בתירוץ בלבד וגילרמן רצה “לחתוך הפסדים” ולעצור את הכתם שנוצר בקורות החיים שלו מניהול חברה שירדה באחוזים רבים כל כך.

גילרמן כבר נושא איתו כתם מהסוג הזה ברזומה. הוא היה מהמייסדים של קרן השקעות בשם מרקסטון (לא קשורה לבלקסטון) ששרפה את רוב הכסף של המשקיעים ונסגרה.

להגנתו יש לומר שהוא נחשב בעבר לאיש עסקים מוצלח, אך זה היה לפני עשרות שנים – כך שאין אסמכתאות או דוחות כספיים שיכולים לאשש זאת כיום.

בעת כניסתו לתפקיד יו”ר פארמוקן לפני שנתיים סיפר גילרמן: “פנו אליי מהחברה ואחרי שבדקתי היטב אותה ולאחר שהם מצאו כי יש ביכולתי לסייע להם בייחוד בשווקים הבינלאומיים, החלטתי להצטרף”.

התקוות לפעילות בינלאומית לא התממשו עד כה עבור פארמוקן וייתכן שגילרמן הבין שהשוק השתנה, הפוטנציאל היחסי שהיה לישראל ב-2019 בפעילות בינלאומית התפוגג, ובחר להמשיך הלאה.

בלקסטון העולמית מנהלת מעל 650 מיליארד דולר, היא הוקמה ב-1985 והצליחה להסתבך בכמה שערוריות ציבוריות כאשר השקיעה בחברות שכרו עצים והיו אחראיות לחלק ניכר מהפגיעה באמזונס.

עדכון (18.11) – לתפקיד יו”ר פארמוקן מונה במקומו של גילרמן פרופ’ זאב רוטשטיין לשעבר מנהל בי”ח הדסה ירושלים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר