שיימינג בפייסבוק לסמוי שהפליל לכאורה מוכרי קנאביס

צרכני קנאביס מפרסמים בשעות אלו את תמונתו של שוטר סמוי שהפליל כך הם טוענים עשרות סוחרים קטנים אותם הוא פיתה כדי שימכרו לו מריחואנה וחשיש. “המטרה היא שהוא לא יוכל לעבוד יותר בתפקיד,” אומר פעיל הלגליזציה עמוס סילבר שפירסם את תמונתו ראשון.

בחודשים האחרונים מנצלים צרכני ומוכרי הקנאביס הבלתי חוקיים את הרשתות החברתיות ואפליקציות המסרים, בכדי להצליח ולנהל רשת מסחר ענפה ביותר, בעיקר בקבוצות ‘טלגראס’ עליהן דיווחנו.

תופעה מתרחבת זו הביאה בעבר גם למקרים של ‘עוקץ‘ מצד סוחרים, שחשבו שהם יכולים לנצל את האלמוניות ולהרוויח כסף רב מבלי לספק את הסחורה, אך נאלצו להתמודד עם שיימינג בפייסבוק שהוביל להתנצלות והשבת הכספים לבעליהם – אך בעיקר לנסיונות הטמנת פח של שוטרים סמויים.

כעת משתמשים הקנאביסטים בשיטת השיימינג בפייסבוק גם בכדי להתמודד עם תופעה אחרת: שוטרים סמויים המתחזים לצרכני קנאביס ורוכשים מריחואנה וחשיש מסוחרים קטנים רק כדי לעוצרם.

כך, בשעות אלו מתפשטת ברשת תמונתו של שוטר, שעל פי הדיווחים הוא לבדו אחראי לכאורה על לא מעט מעצרים כאלו – ולא רק בתחנת ימ”ר ירושלים לה הוא שייך, אלא בכל רחבי הארץ.

שוטר סמוי

“תפיצו את התמונה כמה שיותר,” כתב פעיל הלגליזציה עמוס סילבר, שפירסם ראשון את תמונתו של השוטר ברנע בפייסבוק וטוען כי בתפקידו כסוכן סמוי הפליל עשרות סוחרים.

“המטרה פה אינה לפגוע בו בשום צורה, לא פיזית לא כלכלית ולא ברמה החברית,” כתב. “הדבר היחיד שאני רוצה להשיג פה זה שהבנאדם הזה יפסיק לפגוע באנשים תמימים ולהרוס משפחות. מדובר בפגע רע אמיתי ששם לו למטרה להרוס חיים של אנשים ומשפחות שלא עשו שום רע, הוא מדיח צרכנים למכור לו ומפליל אותם בסחר.”

“המטרה היא שהוא לא יוכל לעבוד יותר כשוטר סמוי ולא יוכל עוד להפליל סוחרים,” אמר לנו לפני שעה קלה עמוס בשיחה. “זה השוטר שבשנת 2015 התחזה לצרכן קנאביס וביקש לקנות ממני גרם אחד של קנאביס בכמאה ש”ח, ולאחר מכן עצר אותי והכניס אותי להליך שהוביל למאסר בפועל.”

התכתבות וואטסאפ עם השוטר
התכתבות וואטסאפ עם השוטר

“לאורך שבועות ארוכים חרשו רבים את האינטרנט בנסיון למצוא את התמונה שלו ולא הצליחו, עד עכשיו,” הוסיף. “כעת אני יודע בודאות של 100% שזה הוא וזו תמונתו של מי שאחראי לעשרות מעצרים של סוחרים.”

לדבריו של סילבר וכפי שניתן לראות גם בחלק מהתיקים בהם היה השוטר מעורב, התמקדותו של ברנע היתה דווקא בכמויות קטנות של קנאביס לשימוש עצמי, 3 גרם במקרה אחד, גרם אחד במקרה אחר וכד’.

“הוא הפך צרכנים לסוחרים בכח,” מסביר סילבר את השיימינג. “אחרי שפרסמתי את שמו קיבלתי פניות מאנשים מערים בכל הארץ שסיפרו לי שגם אותם הוא הפליל. אני לא יכול לספר איך הגיעה אליי התמונה אבל מקווה שזה יעצור אותו מלהמשיך לפעול. הוא בן אדם שפל, הוא מתפקד ברמה כלל-ארצית כבר שנים.”

“מבחינתי זה נשק חדש נגד סמויים, כלומר חוקי המשחק משתנים ועכשיו הצרכנים יוצאים לאור והסמויים הם אלו שצריכים להתחבא ולהיזהר מחשיפה,” סיכם. “הפרסום הוא נטו כדי שהוא לא יוכל לעבוד יותר, לנטרל אותו. אני מאמין שזה ייתן למשטרה מכה קשה מאוד.”

ראו גם:
הסוכנת הסמויה מגיבה: “עבירה זו עבירה”
נחשף: כמה מרוויח סוכן סמוי של המשטרה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר