שיח קנאביס: אליפות ישראל בגלגול ג’וינטים – באירוע 420

פאנל מומחים, סדנאות מקצועיות לגידול ואפיית קנאביס, אליפות ישראל בגלגול ג’וינטים ועוד – זה רק חלק מהתוכנית האמנותית של ‘שיח קנאביס’, אירוע שיערך ביום הקנאביס הבינלאומי 2018 בתל אביב. דיברנו עם המארגן, אמן הרחוב ‘שרדר’.

אירוע שיח קנאביס 2018

בעוד פחות משבועיים, 20 באפריל 2018, לכבוד יום הקנאביס הבינלאומי, יערך האירוע “שיח קנאביס” – הפנינג 420 חגיגי, שיתקיים בבית האדום (ישראל מסלנט 39, ת”א) ויכלול פאנל מומחים, סדנאות מקצועיות ואת אליפות ישראל הפתוחה בגלגול ג’וינטים (להרשמה כמועמדים לאליפות לחצו כאן).

הכניסה לאירוע היא חינם (פרטים נוספים כאן או בפייסבוק כאן) ועל הפקתו אחראי לא אחר מאשר ‘שרדר’, אמן הרחוב שמקדיש חלק ניכר ממרצו ועבודותיו למאבק לשחרור הצמח. לקראת האירוע תפסנו אותו לראיון קצר:

פתאום קם אדם בבוקר ומחליט להרים אירוע קנאביס?

חחח, לא ממש. הכל התחיל מההכנות לנעילת ׳עגל הזהב׳, תערוכת יחיד שאני מציג כבר כמה שבועות בבית האדום. רציתי לעשות אירוע מיוחד וכיוון שהתערוכה עוסקת בתרבות קנאביס וה-20/04 מעבר לפינה, החלטתי להקדיש את הנעילה לנושא, מפה לשם האירוע נהיה מפלצת ו׳שיח קנאביס׳ הולך להיות האירוע המרכזי של יום הקנאביס 2018, הכניסה תהיה חינם וללא הגבלת גיל.

ספר קצת על האירוע עצמו

טוב זה קצת ארוך, אז ממליץ לקחת שאיפה עמוקה לפני… החלק הראשון יפתח בפאנל קצר בשם ׳קנאביס נכון להיום׳ שישתתפו בו גדי וילצ׳רסקי, עו”ד דקל עוזר (מומחה משפטי בתחום הקנאביס) וגם אורן ליבוביץ׳ שאתם מכירים. אני מרגיש שיש הרבה בלבול בתחום מאז שגלעד ארדן התחיל לבלבל את המח עם כל מיני מונחים משפטיים מומצאים במקום פשוט לשחרר את הצמח, אז הפאנל יסביר מה קורה פה בעצם. בנוסף נדבר על המתנגדים ועל חברות שמנסות לנכס לעצמן את הצמח ועל הקשר בין לגליזציה למאבק אזרחי באופן כללי.

אחרי הפסקת התרעננות קצרה ימשיך האירוע בסדנת גידול ביתי שתועבר על ידי מאי לוי מ’האקדמיה לגידול ביתי’, שתתחיל בהסבר משפטי קצר מאת עו”ד עוזר, כי חשוב שמי שמחליט לגדל ידע עם מה הוא עשוי להתמודד מבחינה משפטית… הסדנה עצמה תתן את הכלים הבסיסיים מבחינת ידע לגידול ביתי; מה הציוד שצריך, איך מגדלים בפועל ועוד. כדי שתהיו מרוכזים לגמרי בשיעור, כל משתתף בסדנה יקבל סיכום על גבי דף A4 רב שימושי וגם תעודת סיום קורס בסיסי בגידול ביתי.

אחרי עוד הפסקה תתחיל הסדנה השלישית והאחרונה, שתועבר על ידי אלכס, השף הרפואי, ובה תלמדו איך להכין 100 גרם חמאת קנאביס מ-5 גרם פרחים. בנוסף ימליץ וילמד השף על מתכונים פשוטים שמומלץ להשתמש בהם בחמאת קנאביס.

זה אכן היה ארוך… מה לגבי אליפות הגלגול? זה נשמע מאוד מעניין

כדי לאזן קצת את החלק הראשון האירוע וגם כדי לראות מי המגלגל/ת הכי טוב/ה במדינה, נקיים את האליפות שבה יתחרו על גלגול הג׳וינט היפה ביותר. המנצח/ת בתחרות יקבל את גביע ג׳וינט הזהב, פרס כספי ובעיקר הרבה כבוד. בהתאם לכמות הנרשמים יתקיימו סבבי תחרות מוקדמים כשמגלגלים המוכשרים ביותר יעלו אל הגמר הגדול.

אליפות גלגול ג'וינט תחרות
אליפות גלגול ג’וינטים שנערכה ב-2010, בעוד שבועיים שוב (צילום: רגב כלף)

מאיפה הרעיון לתחרות מגיע?
האמת שזה משהו שעשינו עוד בשנת 2010 בפעם הראשונה, ומאז לא יצא לציין את זה שוב. אז אני חושב שהגיע הזמן, עם התפתחות הענף ותפוצת הרעיונות ברשתות החברתיות, בטח נולדו מאז כמה מקצוענים.

אליפות גלגול ג'וינטים שנערכה ב-2010, בעוד שבועיים שוב (צילום: רגב כלף)
אליפות גלגול ג’וינטים שנערכה ב-2010, בעוד שבועיים שוב (צילום: רגב כלף)

מה עוד מצפה למי שיגיע?
דיג’יי ‘לינק’ ינגן מוזיקה לאורך כל האירוע, ואנחנו עובדים גם על הופעה חיה של להקה מעולה וסודית לעת עתה, שנחשוף בהמשך. יהיה גם דוכני אוכל, מים מינרלים יחולקו בחינם – ובכלל זה יהיה אירוע מאוד מגוון.

רוצים להירשם כמועמדים לאליפות? כאן. רוצים להתכונן כמו שצריך? רעיונות מעניינים אפשר למצוא במדריך למגלגלים מתקדמים.

אליפות גלגול ג'וינטים שנערכה ב-2010, בעוד שבועיים שוב (צילום: רגב כלף)
אליפות גלגול ג’וינטים שנערכה ב-2010, בעוד שבועיים שוב (צילום: רגב כלף)
חדשות