טוען...

ללא צו: שוטרים פשטו על דירה – מצאו בדל ג’וינט במאפרה

שני שוטרים נכנסו ללא צו חיפוש לדירה בירושלים לאחר שלטענתם הריחו ריח של קנאביס בוקע מהדירה. לאחר חיפוש נמצא רק בדל ישן של ג'וינט. קנס הוטל על הדייר. בת זוגו צולמה לטענתו כשהיא לבושה בתחתונים.

שני שוטרים פשטו הבוקר (א’) על דירה בשכונת נחלאות בירושלים לאחר שלטענתם הריחו ריח של קנאביס הבוקע מן הדירה.

השוטרים לא החזיקו בצו חיפוש, אך טענו כי הריח שבקע מן הדירה היווה חשד סביר מספיק עבורם על מנת להיכנס.

שוטרים ירושלים
שני השוטרים שפרצו לדירה ומצאו בדל של ג’וינט

לאחר חיפוש יסודי מצאו השוטרים שארית של ג’וינט במאפרה, ורשמו לבני הזוג הצעירים, דיירי המקום, קנס כספי בסך 1,000 ש”ח.

לדברי הדייר, אבישלום פון שילוח (28), צמד השוטרים צילמו את המתרחש לכל אורך האירוע, כולל את בת זוגו (23), וזאת על אף שהיתה לבושה בתחתונים.

בסטטוס שפירסם בפייסבוק הוא מחה על התנהלות השוטרים וסיפר כי בעקבות המקרה הוא הגיש כנגדם תלונה למשטרה.

“יום ראשון בירושלים, אני ואהובתי יושבים על הספה בסלון ושותים קפה של בוקר,” הוא מתאר. “אני מעשן והיא קוראת את ‘הפילוסופיה של האבסורד’ של קאמי. הדלת פתוחה למחציתה, ומשב רוח סתוי מרענן נושב פנימה מהחצר הפרטית.”

“עד כאן הכול היה רומנטי ויפה, עד שפתאום מתפרצים פנימה בברוטאליות שוטר ושוטרת, **** ****** ו*** ****, בלי לדפוק בדלת (!) ובלי לקבל רשות (!). השוטר דנן מתפרץ כאחוז אמוק ושואל אותי מה אני מעשן. אני אומר לו: סליחה אדוני, זה בית פרטי ואין לך זכות לפרוץ פנימה ככה, ועוד בבוקר של יום ראשון”.

לדברי אבישלום “הוא סירב לבקשתי לצאת החוצה, וסירב להראות לי את כרטיס השוטר שלו. חברתי המבוהלת מבקשת ממנו לצאת מיידית, היות והיא אינה לבושה וזו פלישה פלילית למרחב הפרטי הגובלת בהטרדה”.

“השוטר, כולו חדוות קרב נוזלת ריר, מוציא מהמאפרה בדיל של חצי ג’וינט ישן ומעוך! לאחר שליוויתי אותם אחר כבוד החוצה מהדירה, רשם לי השוטר דו”ח בעוד השוטרת מצלמת ללא רשות וחרף מחאות אהובתי. הודעתי להם על הגשת תלונה למשטרה על פלישה לפרטיות והטרדה חמורה.”

לסיכום הוא כתב: “משטרת-ישראל, השתגעתם? אשכרה? להתפרץ בדרמטיות ולפלוש בבוקר סתמי לביתם הפרטי של זוג צעירים, שכל חטאם הוא החשד הכבד אולי עישנו איזה שאכטה? התביישי לך משטרת ישראל שאלו הם שוטרייך”.

יש לציין כי מקרה זה מנוגד להבטחותיו של השר לבטחון פנים גלעד ארדן, שטען כי חוק הקנסות שהטמיע ימנע כניסה של שוטרים לדירות ואכיפה של שימוש עצמי בשטח פרטי.

במקביל נרשמה לאחרונה עלייה בצוי חיפוש שניתנים לשוטרים לצורך חיפוש בגין שימוש עצמי בלבד, כמו גם בגין עבירות קנאביס אחרות – גם זה בניגוד להבטחות השר ארדן.

על פי נתונים שנחשפו לאחרונה במגזין קנאביס ומבוססים על מידע של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בכל 40 דקות נרשם תיק פלילי על שימוש עצמי בקנאביס – וזאת למרות חוק הקנסות שהיה לכאורה אמור לבטל את ההפללה על שימוש עצמי.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: השוטרים פעלו בהתאם לסמכויות המוקנות להם בחוק. משעלה חשדם עת שהיו מחוץ לבית כי מבוצע במקום שימוש בסמים בניגוד לחוק, ניגשו השוטרים אל דלת הכניסה שהייתה פתוחה, אז חשדם אומת כשהבחינו באדם המעשן בזמן אמת חומר החשוד כסם ולצידו חברתו לבושה. עם סיום רישום הדו”ח ותפיסת החומר החשוד כסם, עזבו השוטרים את המקום. לא די בכך שתיאוריו של כותב הפוסט אינם תואמים את המציאות, הרי שלצערנו מקבל הדו״ח בחר להכפיש את השוטרים שביצעו את האכיפה כחוק ברשתות החברתיות מה שהוביל לשיימינג מכוער כלפיהם והנושא הועבר לטיפול קצין השיימינג של משטרת ישראל.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר