שוטרים פרצו לחדר שינה של צעירה: "לקחו לי 3 גרם"

שוטרים פרצו לחדר השינה של צעירה הסובלת מפוסט טראומה ומטופלת בקנאביס רפואי. לטענתה הם סירבו להציג תעודה, לא וידאו שיש עדים לחיפוש, השפילו אותה ועזבו ללא רישום אירוע. "הם גם לקחו 3 גרם, אני מושפלת, כועסת והמומה," היא אומרת. "השוטרים צחקו עלינו," אומרת אמה.

שוטרים ממרחב צפון פשטו היום (ו') על ביתה של ל', חולה הסובלת מפוסט טראומה ומטופלת בקנאביס רפואי ברישיון. הם ביצעו במקום חיפוש לא חוקי לכאורה והחרימו לטענתה 3 גרם של קנאביס רפואי שנשארו לה מהמרשם החודשי.

ל', מטופלת קנאביס רפואי ששוטרים פרצו לביתה ללא הצגת צו חיפוש
ל', מטופלת בקנאביס רפואי: "אני מושפלת, כועסת והמומה"

לדבריה ובאופן תמוה, פרטי האירוע לא נרשמו בתחנה כלל ולא צוין כי הוחרם קנאביס מהדירה. "היומנאי שקיבל את פניי בתחנה אמר לי שהאירוע כלל לא נרשם ואין מספר אירוע," מספרת אמה של המטופלת.

"רק עושים את העבודה"

"השוטרים שדפקו בדלת טענו שיש בידם צו חיפוש לבית, אך סירבו לבקשתי להציג אותו," מסרה לנו ל' בראיון, "הם המשיכו להגיד שהם אינם חייבים לי דבר ורק עושים את עבודתם."

מיד עם כניסתם של השוטרים החלה ל' לצלם את מהלך האירועים בסמארטפון שלה, בו היא תיעדה את החיפוש המקיף שעשו השוטרים בשטח הדירה.

צפו בתיעוד האירוע:

כפי שניתן לראות בסרטון, החיפוש בדירה התחיל מיד עם כניסתם של השוטרים ולא כפי שנדרש, עם 2 עדים או הצגה של צו חיפוש כנדרש על פי החוק.

בוידאו ל' מבהירה לשוטרים כי היא אדם חולה הזקוק לתרופה שלו וכמובן שאין אצלה שום חומר לא חוקי, כולל הקנאביס הניתן לה ברישיון, שגם ממנו נותר לה רק מעט מאד עד לחידוש המרשם.

"אין תיעוד לאירוע"

"השוטרים לא מצאו שום דבר בלתי חוקי במהלך החיפוש ולא ביקשו ממני להתלוות אליהם לתחנה," היא מספרת, אך מספרת שבמהלך החיפוש החרימו השוטרים מביתה כ-3 גרם קנאביס שנשארו מהמינון החודשי שלה.

לטענתה השוטרים אפילו לא הגישו כל רישום משטרתי רשמי לאירוע שהתרחש. "לא הוגש לי מסמך המציין את הקנאביס שהוחרם ממני, וכשביקשתי מהשוטרים להחזיר לי אותו הם אמרו כי 'לא נלקח ממנה שום דבר'."

"אין הרבה מה להגיד חוץ מזה שאני מושפלת, כועסת והמומה," היא אומרת בשיחה שערכנו עימה, "למרות שהראיתי להם רישיון הם לקחו את מעט התרופה שנשארה לי עד יום ראשון, שגם ככה לא מספיקה, ואפילו שיקרו לי בפנים אחר כך."

"השוטרים צחקו עלינו"

בעקבות התקרית הגיעה לי ביחד עם אמה לתחנה בבקשה לקבל את הקנאביס שלקחו השוטרים ולהבין מדוע השוטרים מחפשים קנאביס אצל מטופלת בעלת רישיון תקף.

למרות מספר ניסיונות לקבל מידע, נענתה כי אין שום דו"ח אירוע וכי לא מצוין שנעשה אצלה חיפוש.

"היומנאי שקיבל את פניי בתחנה אמר לי שהאירוע כלל לא נרשם ואין מספר אירוע," מוסרת אמה של ל', "כל השוטרים מסביב פשוט צחקו עלינו והקצין פשוט חיפף אותנו ודרש שנצא מיד מהתחנה."

תגובת המשטרה: "החיפוש בדירתה של הצעירה בוצע על פי חוק ובאופן מסודר והוגן. במהלך החיפוש נמצא חומר החשוד כסם, אך הצעירה סירבה להציג בפני השוטרים את האישור הרפואי שניתן לה לשימוש בו. עם זאת, לאחר שבסופו של דבר נאותה להציגו, הסם הושאר ברשותה. האירוע נרשם כחוק ודוחות הפעולה מולאו בצורה מסודרת, כמקובל וכנדרש. הטענות המופיעות בכתבה הן מטעות ומגמתיות."

ראו עוד:
המדריך השלם: מה עושים כששוטרים באים לחיפוש בבית
חולה סרטן: "שוטרים גנבו לי קנאביס רפואי"
צעירה נעצרה ונלקחה לחקירה – בגלל 250 גרם חובזה
חלום העלייה שהפך לסיוט: "כל המשפחה שלי עם רישום פלילי"

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט