בפטישים ואקדח: שוטרים פרצו לבית משפחה כדי לחפש חשיש

בני משפחה בירושלים היו בטוחים שפורצים להם לדירה כששוטרים בלבוש אזרחי החלו לשבור את דלת הכניסה עם פטישים. אב המשפחה התקשר למשטרה כדי להתלונן על עבריינים שפורצים לדירתו ורק כשהגיע הביתה הבין כי המשטרה היא שפרצה. במקום התחוללה מהומה במהלכה נשלף אקדח. האב ובנו נפצעו. מעט חשיש נתפס.

שוטרים בלבוש אזרחי החלו לדפוק בעוצמה על דלת ביתה של משפחה בירושלים, בנסיון להיכנס ולבצע חיפוש אחר חשיש. בני המשפחה היו בטוחים שמדובר בפורצים עבריינים והתקשרו מיד לאב המשפחה ששהה בזמן זה מחוץ לבית כדי שיתקשר למשטרה.

בשיחה מוקלטת שפורסמה הערב (ב’) ב-Ynet ניתן לשמוע כיצד בני המשפחה נחרדים כשהם שומעים את דפיקות הפטיש על הדלת.

על פי הדיווח של הכתב רועי ינובסקי במקום פרצה מהומה שבמהלכה, כך טוענים בני המשפחה, הם הוכו נמרצות על ידי השוטרים שאף שלפו לעברם אקדח. בעקבות המהומה נעצרו בחשד לתקיפת שוטרים אב המשפחה, בשנות ה-50 לחייו, ובנו בן ה-25 שסובל מפיגור שכלי קל. שני העצורים, שנחבלו במהומה בביתם, פונו לבית החולים שערי צדק ושוחררו ממעצר במהלך היום.

בית משפחה שעבר פשיטה של שוטרים בחיפוש אחר חשיש
בית המשפחה לאחר הפשיטה: כתמי דם מהאלימות במקום

האב סיפר כי “הבן שלי אמר לי ‘אני מפחד שירצחו אותי’. נכנסתי הביתה ואמרתי למי שבבית – ‘מה אתם עושים כאן?’. ראיתי את הפטיש שלהם ביד, ואז אחד מהם נתן לי בעיטה בבטן. ש לי גידול בקיבה. לא זיהיתי שהם שוטרים, חשבתי שאלו עבריינים”.

“התחלתי להגן על עצמי ואז אחד מהם הוציא מטווח אפס אקדח ‘יריחו’. אמרתי לו – ‘תירה בי’,” הוא מספר, כשבשלב זה הוא ובנו נעצרו בטענה לתקיפה. “הם פתחו לבן שלי את הראש ואמרו שאנחנו תקפנו אותם,” אמר.

בית משפחה שעבר פשיטה של שוטרים בחיפוש אחר חשיש
ריהוט וחפצים נהרסו במהלך הפשיטה

לטענת המשפחה השוטרים הפכו את הבית ומצאו לבסוף חצי “אצבע” של חשיש במשקל של פחות מגרם. במשטרה טוענים שהכמות שנמצאה גבוהה יותר, שחורגת מגבולות השימוש העצמי.

מהמשטרה נמסר: “בעקבות מידע שהתקבל אודות החזקת סמים בדירה הגיעו שוטרים למקום, הציגו את עצמם כשוטרים וביקשו לפתוח את הדלת. משלא פתחו את הדלת על אף פניות חוזרות של המשטרה נכנסו השוטרים לדירה. בחיפוש בדירה נתפסו סמים. במקום התפתח עימות בו הותקפו השוטרים. שני חשודים נעצרו לחקירה. משהועלו טענות לשימוש בכוח כלל החומר הועבר כנדרש להמשך בדיקת מח”ש על שימוש בכוח לא סביר”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר