שוטרים גייסו באיומים קטין כדי להפליל סוחר קנאביס – והכו קשות את השליח

לא בוחלים באמצעים: המשטרה גייסה באיומים קטין שנתפס עם 30 גרם קנאביס, על מנת שזה יסייע לה להפליל סוחר. הסוחר לא נתפס אך שליח מטעמו ספג מכות קשות מהשוטרים לאחר שהגיע למקום עם 10 גרם קנאביס שהוזמנו על ידי הקטין בהוראת השוטרים. לטענת המשטרה השליח ניסה להימלט ואף ניגח ניידת משטרה וסיכן את חיי השוטרים.

צעיר ישראלי בן 17, תושב הצפון, נתפס על ידי המשטרה כשברשותו 30 גרם קנאביס. בעזרת איומים מופרזים הוא גויס על ידי השוטרים על מנת להפליל סוחר קנאביס תמורת שחרורו ללא עונש.

“לפני שבועיים נתפסתי ורצו לסגור אותי על סחר ל-3 שנים,” ניסה הצעיר להסביר לאחר המקרה בשיחה שתוכנה הגיע למערכת מגזין קנאביס. “אני לפני צבא ואין לי כח לבעיות האלה וסך הכל רוצה לעשן לפעמים.”

עוד הוא הסביר: “אמרו לי ‘תפיל מישהו מהטלגראס ונסגור לך את התיק’, לא היתה לי ברירה. שוטר בשם ג’נין ממשטרת קצרין אמר לי בסוף החקירה ‘תזמין למקום ככה וככה’, וזה מה שעשיתי, אני מצטער ומרגיש אשמה”.

בחקירתו הוא הואשם על ידי השוטרים בסחר ונאמר לו כי צפוי לו עונש מאסר של 3 שנים בכלא, זאת למרות שהענישה נגד החזקת קנאביס לשימוש עצמי היא כמובן נמוכה בהרבה ובודאי לא מובילה למאסר.

הקטין עם תעודת זהות מזויפת שקיבל מהמשטרה
הקטין עם תעודת זהות מזויפת שקיבל מהמשטרה על מנת להפליל סוחר. לבסוף רק השליח נתפס, והוכה קשות

השוטרים הציעו לצעיר שבתמורה לכך שהוא יסייע להם לתפוס סוחר, הוא ישוחרר ללא כל אשמה.

הצעיר, שעתיד להתגייס לצה”ל, נבהל מהאיום וההשלכות של אישום כזה על המשך חייו, והחליט לשתף פעולה.

השוטרים ניפקו לצעיר תעודת זהות מזויפת בעזרתה הוא עבר הליך אימות באפליקציית “טלגרם”, ולאחר מכן הזמין 10 גרם קנאביס מסוחר באחת הקבוצות הפופולריות.

הסוחר עצמו, שאותו כנראה קיוותה המשטרה לתפוס, העביר את ההזמנה לשליח, תושב חיפה בן 21, לביצוע ההעברה.

על פי חלק מהטענות משהגיע השליח למקום בו נקבעה המסירה, הפתיעו אותו השוטרים והכו אותו נמרצות בפניו עד שעיניו נתמלאו דם וסימנים כחולים.

שליח קנאביס שקיבל מכות מהשוטרים
השליח שקיבל מכות מהשוטרים

מנגד המשטרה טוענת כי הסיפור מעט שונה וכי השליח לא נעצר סתם כך אלא רק לאחר שניסה להימלט, לא נענה לקריאות לעצור, ניגח ניידת משטרה ולכאורה אף ניסה לפגוע בשוטרים עם רכבו.

לבסוף לדברי המשטרה נמצאו ברכב הרבה יותר מ-10 גרם שהוזמנו, כשהם מחולקים ומוכנים להפצה.

הבוקר יובא החשוד להארכת מעצר בבית משפט השלום בקריית שמונה.

משטרת ישראל לא הכחישה את פרטי הדיווח ואת היוזמה להפליל סוחר בעזרת איומים לא רציונליים על קטין, אך מסרה בתגובה לפניית מגזין קנאביס כי האלימות נגרמה לאחר סיכון השוטרים ע”י השליח.

“משטרת ישראל רואה בחומרה אלימות ובריונות מכל סוג שהיא,” נמסר בתשובה לפניית המגזין. “מטבע הדברים, איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי אתמול משטרת ישראל ביצעה מעצר של סוחר סמים שניסה להימלט מהשוטרים אשר הורו לו לעצור, ניגח ניידת משטרה ואף ניסה לפגוע בשוטרים עם רכבו. בחיפוש ברכב נתפסו סמים מסוג קנאביס בכמות גדולה, מחולקים ומוכנים להפצה. החשוד (21,חיפה) יובא הבוקר לדיון בבקשה להאריך את מעצרו בבימ”ש השלום בקרית שמונה. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ולבצע את כל פעולות החקירה הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם המעורבים.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר