רשמית: רחפנים נכנסו לפעילות מבצעית במשטרה

האם כך נתפסו השתילים בוילה בקיסריה? מה שעד כה היה חסוי והוכחש בתוקף הוא כעת עובדה רשמית: כפי שחשפנו לראשונה לפני שנתיים משטרת ישראל מודה כעת כי היא מפעילה מערך מבצעי של רחפנים (Drones) , לאכיפת פשיעה, פעילות ביטחונית ושמירה על הסדר הציבורי. צפו:

צפו במערך הרחפנים החדש של המשטרה:

לפני שנתיים חשפנו כאן סרטון נדיר שחשף נסיון הפעלה של “רחפן” (Drone) מסוג DJI על ידי שוטרים. עם זאת בעת פרסום הסרטון סירבה אז לאשר את הפרטים והכחישה כי היא מפעילה רחפנים בשירות מבצעי. מדוברות המשטרה נמסר לנו אז כי “משטרת ישראל אינה מפעילה כלי טיס זעירים במסגרת פעילות מבצעית.”

רק כעבור חצי שנה ולמרות שבתחילה הכחישה את הדבר, נאלצה לראשונה המשטרה להודות כי בקרוב תחל בפעילות מבצעית של רחפנים. ההודעה אז באה בעקבות חשיפת הצגת אחד הרחפנים בדוכן בתערוכה בטחונית שנערכה כאן בתל אביב.

כעת מודה המשטרה באופן רשמי כי אכן החלה בהפעלת מערך מבצעי של רחפנים, שעל פי הדיווחים פעיל כבר כיום במגוון תחומים, “למתן סיוע ליחידות השטח במגוון תחומים, לרבות אכיפת פשיעה, פעילות ביטחונית ושמירה על הסדר הציבורי,” כך על פי הדיווחים.

הרחפנים, הנקראים בעגה המקצועית כטב”מים (כלי טיס בלתי מאוייש), מופעלים על ידי היחידה האווירית של המשטרה באמצעות שוטרים שהוסמכו לכך מקצועית וקיבלו היתר הטסה מרשות התעופה האזרחית.

בעוד שעל פי אחד הדיווחים הרחפנים רשמו הישגים מבצעיים ככלי עזר לכוחות בשטח לייצר מבט-על ולאסוף מידע רלוונטי לחקירות במהלך הפרות סדר, ירי זיקוקים בלתי חוקי , גניבות חקלאיות ומבריכות דגים בצפון ועוד – ייתכן בהחלט שהמשטרה משתמשת במערך החדש גם לצורך תפיסות גידולי קנאביס חיצוניים, כמו זה שנתפס היום (ה’) בחצר וילה בקיסריה.

300 שתילים שנתפסו מחוץ לוילה ובתוך הבריכה | צילום: דוברות המשטרה
300 שתילים שנתפסו מחוץ לוילה ובתוך הבריכה | צילום: דוברות המשטרה

ראו:
טיפים לגידול בטוח בחוץ
צפו: מצלמה תרמית לזיהוי גידולי מריחואנה בבית

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט