ראש הרשות החדשה למלחמה בסמים: תא”ל (במיל’) דני שחר

הרשות למלחמה בסמים במתכונתה הנוכחית תיסגר בפברואר 2018 ובמקומה תיפתח ‘הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול’. בראש הרשות החדשה, שתוכפף למשרד לבטחון פנים, יעמוד תא”ל (במיל’) דני שחר. בבט”פ סירבו לבקשת מגזין קנאביס לקיים ראיון עם היו”ר החדש.

הממשלה אישרה את מינויו של תא”ל (מיל’) דני שחר כראש הרשות החדשה למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול. הרשות החדשה היא הגוף שירכז את כל פעילות המניעה וההסברה בתחומי האלימות, הסמים והאלכוהול.

דני שחר
תא”ל במיל’ דני שחר: ראש הרשות החדשה למלחמה בסמים

כזכור, מליאת הכנסת אישרה (ביום 26.7.17) בקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק להקמת הרשות החדשה והוא יכנס לתוקפו ביום 6 בפברואר 2018 (לכן היה צורך למנות מנכ”ל שיעסוק בהקמת הרשות החדשה).

החוק קובע שבמשרד לביטחון הפנים תוקם רשות לאומית שתפעל למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול, אשר תתכלל, בין השאר גם את הפעילות המבוצעת כיום במסגרת התכניות השונות למניעת אלימות ולחיזוק הביטחון האישי (אגף מצילה, עיר ללא אלימות והשיטור העירוני).

הקמת רשות פנים ממשלתית ייעודית למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול במשרד לביטחון הפנים תאפשר, בין השאר, לקבוע מדיניות לאומית אפקטיבית בנושאים אלה וליישמה תחת קורת גג אחת, כך לפי הדיווח של הבט”פ.

תא”ל (במיל’) דני שחר החל את שירותו הצבאי כלוחם בשייטת 13, המשיך במספר תפקידי פיקוד ביחידה ושימש כמפקד ביחידת המסתערבים בעזה. שחר הועלה לדרגת אל”מ ופיקד על חטיבת ג’נין, חטיבת שכם וחטיבות חי”ר. מאז שחרורו מצה”ל כהן שחר בתפקידים בכירים בתחום המוניציפאלי.

החל משנת 2012 משמש דני שחר כמנהל תוכנית עיר ללא אלימות, השיטור העירוני וחיזוק המרחב הכפרי במשרד לביטחון הפנים.

הרשות למלחמה בסמים במתכונתה הנוכחית, שהיתה עד כה תחת אחריותו של משרד ראש הממשלה, תאוחד עם ‘עיר ללא אלימות’ ומציל”ה ותשוייך למשרד לבט”פ.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן: “דני הוא האיש המתאים ביותר להקים ולהוביל את הרשות הלאומית החדשה ואני בטוח שהוא יוביל אותה סוף סוף למתן מענה כולל לצורך שלנו כחברה להתמודד ולמנוע תופעות של אלימות ושימוש בסמים ובאלכוהול.

פניית מגזין קנאביס בבקשה לקיום ראיון עם ראש הרשות החדש דני שחר, סורבה.

חדשות