טוען...

קנאביס תעשייתי – המפ

מעטים הצמחים שגרמו לכל כך הרבה בלבול, התנגדות, הפצת מידע שקרי כמו צמח ההמפ (HEMP) – שהוא, למרבה הצער והאירוניה, אחד ממקורות המזון המושלמים ביותר על כדור הארץ (Super-Food).

המפ לתעשייה

למען הדיוק, עליונותו ויתרונותיו של הצמח בולטים לא רק בעצם היותו מקור מזון מושלם לגוף (המזון העתיק ביותר הנצרך על ידי בני-אדם), אלא בשימושו בתחומים רחבים של התעשייה.

צמח ההמפ היווה במשך דורות על דורות מקור נפלא לנייר (אפשר להפסיק לחלוטין את ביעור יערות העצים לתעשיית הנייר באופן מוחלט. לדוגמא: מגילת העצמאות של ארה”ב נחתמה על נייר המפ), חבלים, מפרשים (בספינותיו של קולומבוס שהגיעו לחופי אמריקה היו חבלים ומפרשים העשויים מהמפ), בדים ובגדים (חזקים ועמידים יותר מכל סוג בד אחר), סבון, שמנים (מומלץ לצפות בסיפורו של ריק סימפסון אשר עזר לבנו להחלים ממחלת סרטן העור על-ידי שימוש בצמח), דלק (רכבה הראשון של חברת “פורד” נוצר על-ידי הנרי פורד, היה בנוי מפלסטיק המפ ואף הונע על בסיס דלק אשר היה עשוי מהמפ), בטון (חזק יותר ואוורירי יותר מהבטון בו משתמשים היום).

המפ מנדאטורי

לאורך תקופה ארוכה היתה חובה על חקלאים בארה”ב להקצות חלק משטחי הגידול שלהם עבור גידול המפ למען תעשיית ארה”ב. הכל נראה היה טוב עד שבשנת 1941 עקב תהפוכות פוליטיות וכלכליות (שבהן תאוריות קונספירציה מרובות, כמו התנגדות של חברות הטבק והאלכוהול האמריקאיות, חברת דופונט שייצרה חבלים סינתטיים שנלחמה בחבלים המיוצרים מצמח הקנאביס ועוד), הוכרז הקנאביס ע”י הרשויות האמריקאיות כחומר לא חוקי.

המפ לתעשייההכרזה זאת גררה, בסופו של דבר, את שאר העולם לקבל את העמדה האמריקאית, כך שבשנות ה-50 למאה הקודמת הוצא הקנאביס מחוץ לחוק בכל המדינות המערביות.

קוסמטיקה המפעל אף יכולותיו של הצמח ותרומתו לאנושות לאורך ההיסטוריה ולמרות שבשנים האחרונות התפתחה במעט המודעות אל הצמח בקרב אוכלוסיית העולם בעקבות כניסת האינטרנט ומעבר המידע החופשי באופן גלובאלי, מעטים בעולם באמת מבינים את המשמעות של השימוש בצמח זה ועד כמה הוא מרשים ביכולותיו בשיפור הבריאות, חיזוק הגוף ומניעת הזדקנות.

זוג ממשפחת חקלאים מסדרים את היבול - המפ

ארנק המפתודות להאצה בגידולי ההמפ בקנדה (גידול המפ הינו חוקי בקנדה החל משנת 1998), הופכים זרעיו של הצמח המופלא להיות מקובלים ויש אומרים כי הם גם יביאו את מהפכת הבריאות הבאה בזכות יכולותיהם של הזרעים להשפיע על גוף האדם באופן כה חיובי.

 

המפ = קנאביס ?

אך לפני שנתחיל ונפרט מדוע המפ הוא המזון המושלם ביותר על פני כדור הארץ כולו (ובמיוחד כגורם מזין למוח האדם), עלינו להזים שמועות וחצאי-אמיתות אשר נפוצו בעזרתן של גורמי האכיפה והרשויות למלחמה בסמים במדינות השונות לאורך עשרות השנים האחרונות.

זרעי המפ מבושלים - מזון מופלאההמפ שקיים היום בשוק התעשייתי באופן מוסדר בארה”ב, קנדה, אירופה, אוסטרליה ובריטניה הינו המפ מזן של קנאביס הנקרא “סאטיבה” ובניגוד לזן הסאטיבה המקורי, איננו מכיל THC (החומר הפסיכואקטיבי הפעיל הצמח הקנאביס) כלל.

על-פי חוק, בכדי שההמפ יהיה חוקי, עליו להחיל פחות מ-0.01% של חומר פעיל ולכן התשובה לשאלה – “מה אם אוכל שק שלם של המפ? האם זה יעשה לי משהו?” – הינה שלילית. להמפ אין כל השפעה פסיכואקטיבית על גוף האדם אלא רק תרומה נפלאה לבריאותו.
ההשוואה המתאימה ביותר היא לאדם אשר יאכל ביגלה אפוי עם פירורי פרג ויואשם בצריכת אופיום (אופיום כידוע מופק מן הפרח הנפוץ – פרג).

השורה התחתונה הינה: מוצרי ההמפ על כל סוגיו אינם מכילים THC (זו גם הסיבה שאושרו בחוק בניגוד לקנאביס) ולכן עלינו לשים בצד כל סטיגמה, דיעה קדומה, דאגות או פחדים שנובעים משנים על שנים של תעמולה מצד הממשל בנוגע לצמח הקנאביס, לפתוח את הראש לעובדות וללמוד מדוע כדאי גם לנו לתמוך בקידום השימוש בצמח.

זרעי ההמפ – מזון בריאות אולטימטיבי

וושינגטון גידל המפ בחווהיכולותיו התזונתיות של ההמפ הן הסיבה העיקרית לשימוש בו לאורך ההיסטוריה האנושית וכן לעניין הגובר בו בשנים האחרונות: ההמפ מכיל פרוטאינים אשר דרושים להתנהלות תקינה של גוף האדם, עשיר באומגה 3 ובאומגה 6 (ובאיזון מדהים ונדיר ביחס הכמות ביניהם), מכיל כלורופילים חיוניים וכמובן את כל היתרונות והויטמינים שבכל צמח גינה. בנוסף ההמפ מכיל חומצות שומנים חיוניות ועוזר להתחדשות ותקינות תפקוד המוח, הזכרון, מצב הרוח ויכולת הריכוז.
בנוסף לכל זה, ההמפ הוא גם טעים מאוד ובעל גוון טעם אגוזי אשר יכול בקלות להחליף את השימוש בסויה למשל אשר לא ניתנת לצריכה על-ידי אנשים בעלי רגישויות.

חוטי המפ לטקסטיל

יתרונותיו הבולטים של ההמפ:

1. זרעיו של ההמפ מכילים כ-33% של פרוטאינים טהורים התורמים למערכת העיכול וכן עשיר בברזל ובויטמין E וכאמור אומגה 3. במחקר שנערך לאחרונה על ידי ממשלת קנדה נמצא כי זרעיו של ההמפ מכילים פרוטאינים הדרושים למערכת העיכול יותר מכל צמח אחר על פני כדור הארץ וכן פי 3 ויטמין E מזרעי פשתן אשר ידועים בתרומתם לגוף האדם.

2. שומנים טובים: זרעי המפ אם כן, הינם תוסף מזון חיוני ביותר אשר מכיל ויטמינים ומינרלים, אך יתרונו המהותי ביותר של ההמפ הוא בעובדה שהוא מכיל חומצות שומן החיוניות למערכת העיכול (אומגה 6 ואומגה 3). שומנים אלו הינם חשובים ביותר לתקינות הגוף ו”חיוניים” מאחר וגוף האדם לא מסוגל לייצרם בעצמו ונזקק לקבלן ממקורות חיצוניים.
היחס בין אומגה 6 לאומגה 3 בזרעי ההמפ הינו 3.38 – היחס הקרוב ביותר ליחס המומלץ על ידי ארגון הבריאות העולמי לצורך שמירה על דיאטה תקינה (4.00).

נעלי המפ3. המפ לבריאות הלב: חומצות השומן הינן בריאות ביותר לעבודה תקינה של מערכת הלב. מספר רב של מחקרים שנערכו בנוגע לצמח, הוכיחו ללא ספק כי ביכולתו של ההמפ להפחית את הסיכון לקריסה פתאומית של מערכת הלב וכן להוריד את רמת הכולסטרול בדם ביותר מ-10% ולנטרל התפתחות של מחלת הטרשת.

4. בריאות המח: המפ הינו חיוני ביותר לצמיחת תאים במח ובמיוחד לתפקוד הזכרון. אובדן של חומצות השומן החיוניות אשר אותן מכיל ההמפ הינו אחד הגורמים להתפתחות של מחלות כמו אלצהיימר ופרקינסון ואי לכך, ההמפ תורם ומגן על הגוף מפני מחלות אלו.

5. בריאות העור: שמן המפ הינו אחד השמנים האיכותיים והבריאים ביותר לגוף האדם גם מבחינת הגנה מפגעי הסביבה וגם כמוצר קוסמטי. ההמפ מתקשר ישירות עם תאי העור ומזין אותם ולכן טוב לטיפול בפטריות, פסוריאזיס ומחלות עור נוספות. בשנים האחרונות ניתן למצוא את ההמפ במוצרי טיפוח רבים כגון סבונים, שמפו, מרככים, משחות לשפתיים וכו’.

נייר מהמפ במקום מעצים

לסיכום

לסיכום, המפ הינו מוצר מופלא לבריאות גוף האדם, תקינות פעילות המח ואף מניעת הזדקנות ובנוסף יכול לשמש כמוצר תעשייתי למגוון רחב של תחומים.
שימוש מושכל בצמח יכול להביא לפריצה כלכלית בתעשייה, במקומות עבודה ובכלכלה בכלל.
על כל אחד מאיתנו לדחוף ככל הניתן לשימוש בצמח המופלא ולבטל בעזרת העובדות את הטענות השקריות הנפוצות באוכלוסיה.

וזה מה שיאיר לפיד חושב על קנאביס לתעשייה:

יאיר לפיד חושב שהמפ זו מניפולציה...
יאיר לפיד חושב שהמפ זו מניפולציה...

הפוסט המלא בפייסבוק

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר