צריכת אומגה 3 עשויה להגביר את ה’היי’ ממריחואנה

לא רק מנגו: תוסף התזונה ‘אומגה 3′, הנמצא בזרעי צ’יה, זרעי פשתן, שמן דגים, אגוזי מלך וזרעי קנאביס – עשוי לשדרג באופן משמעותי את תחושת ה’היי’ הנגרמת מעישון קנאביס. או כך לפחות טוענים צרכני קנאביס שניסו זאת וכן מחקר שנערך בשנת 2011 ומחזק את הטענה.

לאחרונה נפוצה שוב ברשת הידיעה אודות יכולותיו של המנגו לשדרג את ה’היי’ הנגרם מצריכת קנאביס, זאת בין השאר בזכות ה’טרפן‘ מירצין, הנמצא בכמויות גדולות בפרי הטרופי ומהווה חלק בלתי נפרד ומשמעותי למדי גם מפרחי הקנאביס.

אומגה 3 לחיזוק הראש

כעת עולה סברה נוספת הנוגעת לנושא שדרוג תחושת ה’סאטלה’ מעישון מריחואנה, זאת במסגרת דיון שנערך אתמול (ג’) באתר ‘רדיט’ (Reddit) בו העיד אחד הגולשים שצריכת תוסף התזונה ‘אומגה 3‘ מגבירה אף היא את ה’היי’ מקנאביס.

“חבר אמר לי שתוסף התזונה ‘אומגה 3’ מפחיתים את הסבילות [להשפעת הקנאביס], אז התחלתי לקחת את זה ומיד בתוך יממה אחת הבחנתי בשינוי,” כתב הגולש והוסיף קישור לדיון דומה בשאלה זו שפורסם באתר בשנת 2013.

בנוסף קישר הגולש לאוסף המחקרים של ‘סבתא סטורם קרואו’, רשימת מחקרי הקנאביס הגדולה ביותר בעולם שנאספה על ידי אישה אמריקאית שבשנת 2007 נטלה על עצמה משימה לאסוף את כל מחקרי הקנאביס לקובץ אחד.

באחת הפסקאות בקובץ המחקרים מצוין בין השאר מחקר משנת 2011 שמצא כי הקולטן האנדוקנבינואידי CB1, שאחראי על קליטת רכיבי הקנאביס במוח ו’תרגומם’ לכדי ההשפעות המוכרות של הצמח על הגוף והנפש, אינו פועל כשורה כאשר בגוף ישנו חוסר באומגה 3.

כלומר, לפחות על פי אותו מחקר, השפעת הקנאביס תהיה פחותה באופן משמעותי כאשר בגוף ישנו חוסר ברכיב אומגה 3, שהוא שם כללי לאחת מתת הקבוצות של חומצות שומן רב בלתי רוויות ומינון מתאים שלו בתזונה קשור, על פי ויקפידיה, להשפעות בריאותיות חיוביות.

מנגד כאשר בגוף תימצא כמות גדולה של אומגה 3, הסיבולת לפסיכואקטיביות של הקנאביס תפחת משמעותית ובהתאם תגרום לשדרוג תחושת ההשפעה שלו, כך גם לפי עדותו של אותו גולש.

כן או לא – שווה לנסות

בתשובה לטענה המעניינת ולצד תגובות בסגנון ‘אני רץ לקנות אומגה 3 עכשיו’, שיער גולש אחר כי ייתכן ומדובר פשוט בכך שישנה בגוף כמות גבוהה יותר של שומנים, אליהם נקשר ה-THC, החומר הפסיכואקטיבי בקנאביס – וזו הסיבה להשפעה המוגברת.

אחר טען שהמסקנה מהמחקר מעט שגויה, שכן נמצא בו שמחסור באומגה 3 אמנם גורם לפיתוח סיבולת מוגברת להשפעת THC, אך אין זה אומר בהכרח שעודף אומגה 3 מוריד את אותה סיבולת. “לפני שאתם רצים לקנות 10 בקבוקים של אומגה 3 – אם יש לכם בגוף מחסור בתוסף זה נטילתו תפחית את הסיבולת, אבל אם אין לכם מחסור בו, נטילה מוגברת שלו לא תשפיע על ה’היי’,” קבע וקישר לדיון הקודם מלפני 4 שנים.

המקורות הטובים ביותר לאומגה 3 בשוק, מלבד רכישתו בקפסולות מוכנות לשימוש, הם שמן דגים, זרעי פשתן, זרעי צ’יה, אגוזי מלך, תרד, שמן קנולה – כמו גם זרעי קנאביס וזרעי המפ (שאינם חוקיים בישראל) ושמן המופק מהם (שמותר למכירה ושימוש בחוק).

אומגה 3 נחשב לתוסך תזונה בריא ומועיל גם למניעת מחלות כמו האנטינגטון, פרקינסון, אלצהיימר ועוד, כך שגם אם השפעת הקנאביס שלכם לא תתגבר משמעותית כמובטח, לפחות תשדרגו את הבריאות הכללית.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר