צפו: “יושבים בכיכר” – כתבת סיכום

מזג האוויר הנוח לא הצליח לגרום לצרכני הקנאביס לצאת מהבית: המפגינים שכן הגיעו נהנו מערב באווירה טובה – עם שפע קנאביס ומינימום משטרה

קצת יותר מחצי שנה חלפה מאז אירוע המחאה “ליל הבאנגים הגדול” בירושלים ואמש ביקשו פעילי הלגליזציה בארץ לערוך מפגן דומה בכיכר רבין בתל-אביב.

הנוכחות הדלה יחסית של פחות מ-200 מפגינים אולי העיבה מעט על האווירה נוכח הפוטנציאל הגדול שהיה גלום באירוע מהסוג הזה, אולם מנגד ראוי לציין כי האירוע התאפיין כאמור באווירה טובה ועל אף כמויות הקנאביס הלא מבוטלות שהיו במקום, המחאה הסתיימה ללא כל בעיות או חיכוכים עם גורמי האכיפה.

יושבים ונהנים בכיכר רבין
יושבים ונהנים בכיכר רבין

המפגינים מצידם סבורים שזו עדות להעלמת עין מכוונת מצד המשטרה: “הם מתחילים להבין שזה בסדר והם מעלימים עין בסך הכל,” טען רוברט, אחד הנוכחים. מפגינים נוספים בטוחים אף הם כי משטרת ישראל נמצאת במגמה של שינוי: “זה קודם כל אומר שהם הבינו את המסר,” אמר מפגין אחר בשם אדם. “מלחמה עם צמח פשוט לא יכולה להיות…וברוך ה’ מעשנים – לגליזציה!”

בין אם ניתן להכריז על מחאת “יושבים בכיכר” כהצלחה ובין אם מדובר בכישלון – אין ספק שהעובדה כי יותר ויותר אזרחים מרשים לעצמם לעשן קנאביס בפומבי ללא חשש היא נקודת אור משמחת שבהחלט עשויה להצביע על שינוי מהותי בתודעה הציבורית.

גם זה בטח יעניין אותך

רק לאחרונה, ולראשונה בהיסטוריה, נמצא בסקר גיאוקרטוגרפיה כי מפלגת ‘עלה ירוק’ צפויה לעבור את אחוז החסימה ולהיכנס לכנסת עם לא פחות מ-5 מנדטים.

ראו עוד:
צפו: ליל הבאנגים “על השעון” – כתבת סיכום מיוחדת
אלפי מפגינים בכיכר רבין: “די לרדיפת האזרחים”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר