צינור לילה: המשטרה נגד פעיל הלגליזציה עמוס סילבר

עמוס סילבר, פעיל הלגליזציה שנעצר בחודש שעבר לאחר שמכר מריחואנה לשוטר סמוי, מדבר מבית המעצר, טוען כי המשטרה מתנכלת לו בעקבות פעילותו ומספר לכתב "צינור לילה" לה על חוויותיו הקשות עם נציגי אכיפת החוק בישראל

לפני ארבעה חודשים התארח פעיל הלגליזציה המוכר עמוס סילבר בתכנית "צינור לילה" בעקבות הפגנת הקנאביס שאירגן בירושלים (לצפייה). אמש שוחח סילבר בטלפון עם כתב 'הצינור' מתוך בית המעצר מגרש הרוסים בירושלים, שם הוא מוחזק מאז נעצר בחודש שעבר לאחר שלטענת המשטרה מכר 1.05 גרם מריחואנה לשוטר סמוי.

צפו:

סילבר, שזכור ממבצע שתילת הקנאביס בכיכר רבין ומאירוע 'ליל הבאנגים' בירושלים, סובל במשך למעלה מחודש מיחס מחפיר מצד השוטרים והסוהרים במקום, שלטענתו אף שברו את רגלו במתכוון ומנעו ממנו טיפול רפואי הולם. "השוטר טען שחייכתי יותר מדי ודרך לי על הרגל כשהייתי יחף עד ששבר לי אותה," הוא מספר.

"הם טענו ששוטר סמוי קנה ממני 1.05 גרם ב-110 ש"ח, אבל כשהראו לי אותו בתחנה לא זיהיתי אותו ולא ידוע לי עליו כלום, אבל בכל מקרה, לשלוח בנאדם שיגיד איזה סיפור 'אמא שלי חולה, אבא שלי חולה' כדי שאתן לו קנאביס, זה מראה כמה המשטרה שלנו באמת עלובה," הסביר עמוס.

"או שזה יהיה מעצר של שנה או שאצא מזה נקי יחסית," סיכם. "אני לא כל כך משתף פעולה עם המערכת כי הבנתי שאין שם צדק."

במשפט שנערך אתמול (א') בבית משפט השלום בירושלים נגזרו על סילבר 3 חודשי מאסר בפועל, בגין אישום סחר במריחואנה מלפני שלוש שנים. בסטטוס שפירסם בדף הפייסבוק שלו כתב סילבר כי "העיקרון שהיה חשוב לי להעביר הוא שיש שתי רגליים לקיום מנהל תקין במדינה – חוק וצדק. היכן שהוא אבדה הרגל של הצדק ונשארה רק הרגל של החוק."

ראו עוד: איך זה שכוכב אחד מעז – עמוס סילבר עושה לגליזציה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט