צועדים ללגליזציה 2.10.12 – סיקור האירוע

לא בכל יום זוכים לראות במדינת ישראל מאות צרכני קנאביס קוראים ללא פחד ובריש-גלי להפסקת מדיניות ההפללה הכושלת – זה קרה ביום שלישי האחרון בתל-אביב…

צועדים ללגליזציה
צועדים ללגליזציה
לאחר שבועות של הכנה וארגונים שכללו בין היתר מערך מרשים של גיוס תרומות, הזמנות אישי ציבור, חברי כנסת ואמנים. ולמרות לא מעט בעיות בירוקרטיות שצצו בזו אחר זו אשר גרמו לכך שבסופו של דבר לא התקבל אישור לערוך בסיום הצעדה עצרת עם הופעות ונשיאת דברים – מאות מפגינים, צרכני קנאביס, פעילי לגליזציה, ונציגים מתנועות וארגונים שונים פקדו ביום שלישי האחרון (ה-2.10) את חוף פרישמן, תל-אביב וקראו יחד להפסקת ההפללה של צרכני קנאביס. בין הדמויות המעניינות שלקחו חלק בצעדה מלבד הזמר "פישי הגדול" (שלקח חלק פעיל בארגון האירוע עצמו) ניתן היה למצוא גם את רני בלייר – במאי הסדרה "שבתות וחגים", "פרשת השבוע" ויצירות טלוויזיוניות נוספות. ומי שעומד לרוץ לכנסת בבחירות הקרובות יחד עם עו"ד אלדד יניב תחת תנועה פוליטית בשם "ארץ חדשה". משה פייגלין שהודיע בכלי התקשרות רק לא מזמן כי הוא תומך בלגליזציה וכי הוא אף מתכוון להגיע לצעדה על-מנת לשאת דברים נאלץ בסופו של דבר להחמיץ את האירוע בעקבות תקרית עם המשטרה שלקחה חלק בירושלים בבוקר ההפגנה בו הוא עוכב בתחנה (ללא כל קשר לקנאביס יש לציין).

צפו בקליפ של "מגזין קנאביס" לצעדת הלגליזציה:
(במידה והסרטון לא עולה פשוט עשו "רענן" לדף)

משתתפי הצעדה נאספו בסביבות השעה 18:00 ברחבת חוף פרישמן מצוידים בשלטים דגלים ומסכות "אנונימוס" – הגוף המרכזי העומד מאחורי הפגנות הלגליזציה שנערכו במקביל בתאריך זה ברחבי העולם. לאחר מספר מילים של עו"ד דקל דוד-עוזר (ממארגני האירוע ומייסד תנועת "דור האמת") ולאחר קריאות וג'ימג'ומים מאולתרים עם פישי הגדול המפגינים החלו בצעדה לכיוון רחבת הדולפינריום תוך כדי שהם מניפים בדגלים ושלטים וקוראים בקריאות "העם דורש קנאביס חוקי" ו-"תנו לצמח לצמוח".

צפו בראיון קצר עם הזמר "פישי הגדול":
(במידה והסרטון לא עולה פשוט עשו "רענן" לדף)

הנוכחות המשטרתית אמנם הורגשה במקום אך למרות זאת ראוי לציין שכל האירוע התנהל בצורה מסודרת וחלקה מבלי כל מיני חיכוכים מיותרים עם לובשי המדים שעמדו באופן פאסיבי בצד.

למרות הבעיות הבירוקרטיות שהזכרנו קודם ולמרות האיסור המשטרתי לערוך הופעות מוסיקליות ולשאת דברים הצליחו המארגנים לאלתר איזו עצרת קטנה בסיום הצעדה כאשר עו"ד דקל דוד-עוזר עלה לדבר והזכיר למפגינים ש"בעוד שעה כולנו הולכים הביתה ובעוד שעה המשטרה תדפוק בדלתות של חלק מהאנשים פה – ותעצור אותם" ובנוסף הוא דיבר בחשיבות המעורבות הפוליטית של צרכני הקנאביס כבסיס לשינוי מהותי בנושא. אחריו עלה לדבר ירון לרמן, נציג "התנועה הליברלית החדשה" ופרס בתמציתיות חלק מהאג'נדה של התנועה כשהוא קורא: "אותנו זה לא מעניין אם קנאביס בריא או לא בריא – הגוף שלי זה הגוף שלי, ואם אני רוצה לדפוק כל היום המבורגרים אני דפוק כל היום המבורגרים, ואם אני רוצה לשבת בבית ולהתמסטל אז זה מה שאני יעשה". פישי הגדול סגר את העצרת החפוזה עם השיר "עבריין רק בגלל הג'וינט".

צפו בדברי הסיכום של עו"ד דקל דוד-עוזר ("דור האמת"):
(במידה והסרטון לא עולה פשוט עשו "רענן" לדף)

לסיכום ניתן להגיד שהאירוע נחל הצלחה למרות שבהחלט ראוי לצפות לנוכחות רבה יותר של מפגינים בפעם הבאה – מארגני האירוע מבטיחים ש"זה לא נגמר כאן" ובעתיד הלא רחוק צפויים אירועים והפקות נוספות מהסוג הנ"ל – יש למה לצפות!


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט