פנייה לבג"צ: אשרו ייבוא זרעי המפ למאכל

זרעי המפ נחשבים ל'מזון על' בריאותי במיוחד, הם אינם מכילים כל חומר פסיכואקטיבי ו"מעוקרים" כך שלא ניתן לזרוע אותם. חברה פרטית פנתה לבג"צ כדי שיתיר לה ולאחרים ייבוא זרעי המפ למאכל לישראל. אמש השיב בג"צ לפנייה.

בשנים האחרונות הפכו מוצרי המפ (קנבוס) למבוקשים ביותר, זאת מאחר והרכיבים של הצמח נחשבים לבריאים ויעילים ביותר לגוף האדם. שמן המפ וזרעי המפ הפכו למוצר נפוץ ביותר הן כתוסף מזון והן כטיפול בריאותי במחלות עור כמו דרמטיטיס או פסוריאזיס – עד שאזלו מן המדפים.

בשנת 2004, בעקבות בקשה קודמת, החריג משרד הבריאות את שמן ההמפ מפקודת הסמים המסוכנים והתיר ייבוא ומכירה של המוצר, כל עוד אינו מכיל כמות גדולה של הרכיב הפסיכואקטיבי THC (עד 5 PPM – חלקים למיליון).

זרעי המפ למאכל
זרעי המפ: 'מזון על' בעולם, 'סם מסוכן' בישראל

זרעי ההמפ, בניגוד לשמן ההמפ, לא הוחרגו בהוראת משרד הבריאות משנת 2004, ונחשבים גם היום ל"סם מסוכן".

בעקבות התגברות הפופולריות של זרעי המפ – המכונים גם "לבבות המפ" (Hemp Hearts) – כמזון למאכל בישראל, חברה ישראלית הגישה בג"צ כדי להחריג כעת גם את זרעי ההמפ המקולפים המיועדים למאכל – זרעים הנחשבים לאחד ממזונות העל המשובחים ביותר בטבע, מוגדרים כ"מעוקרים" ואינם בעלי כל השפעה פסיכואקטיבית.

השופטים החליטו אתמול (ד', 23.12) שלא לקבל את ההחלטה בעצמם בינתיים, ובחרו להעביר את הדיון להחלטת הועדה הבין-משרדית של הרשות למלחמה בסמים.

מהרשות למלחמה בסמים נמסר הבוקר כי הם ידונו בשאלה ויעדכנו כאשר תתקבל ההחלטה.

החלטת בג"צ:

ראו עוד:
איך לקנות זרעי המפ בזול – שלא יעבדו עליכם
מתכוני ההמפ של הילה אלפרט
שמן המפ חוקי: כך תתחמקו מאישום נהיגה תחת השפעה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט