מגלגל...

פלקטרנתוס: הפרח שמשגע יתושים, וסטלנים

ריחו של הפרח הסגול שנשתל לקראת הקיץ בגינות ציבוריות בכל רחבי הארץ בכדי להרחיק יתושים מזכיר באופן מחשיד את ריחו של הגראס – ומבלבל את צרכני הקנאביס בישראל.

הסתובבתם בעיר והרחתם גל של ריח גראס מתקתק באוויר? בכלל לא בטוח שמישהו עישן ג’וינט לידכם וסביר מאוד שהניחוח הגיע דווקא מצמח שאמור להרחיק יתושים.

אמש פירסם גולש ב’פורום קנאביס’ תמונה של פרח סגול בלתי מזוהה המפיץ ריחות המזכירים מריחואנה.

“שתלו עכשיו בחצי כפר סבא פרחים עם ריח חריף של גראס וזה מטמטם לכל הסטלנים את המוח…” כתב הגולש, “אנסה לצלם תמונה של הצמח, ואולי מישהו פה ידע לזהות אותו.”

רק לאחר בקשת עזרה מיוחדת מגולשי הפייסבוק של המגזין התבררה התשובה: פלקטרנתוס (Plectranthus‏‏‏‏).

גם זה בטח יעניין אותך

פלקטרנתוס

פלקטרנתוס, ששמו העברי הוא ‘קיסוס שוודי’ וכינויו ‘עציץ לדחיית יתושים’, הוא פרח מרהיב בצבע סגול אשר מכיל חומר הנקרא ‘צינטרונלה’ שידוע כשמן ארומטי חזק הדוחה יתושים.

לפני מציאת התשובה הועלו השערות שונות מצד הגולשים כשבין השאר הוזכרו שמותיהם של ‘פעמונית’, ‘לבנדר’, ‘הנזיר החיגר’. “כל פעם אותו סיפור, יורד מהבית למטה, עובר ליד הכיכר ריח של וויד מטורף *סריקת-שטח360מעלות* מוצא את הפרחים הסגולים המאכזבים האלה,” סיפר אחד הגולשים.

פלקטרנתוס

רבים אחרים דיווחו כי עברו חוויות דומות: “יואו!! גם בב”ש יש ליד התחנה המרכזית! כל פעם עוברת שם ומתחרפנת! חשבתי כבר שזו רק אני … חחחחח כפי הנראה לא רק אני!” כתבה גולשת, ואחר ציין: “שעה הסתובבתי מסביב לככר ולא הבנתי מאיפה בא הריח הזה.”

בשנים האחרונות ניתן להבחין בצמח בגינות ציבוריות בערים בכל רחבי הארץ, זאת מאחר והצמח יעיל מאוד בהרחקת יתושים ומזיקים כאמור.

ולא, לא כדאי לעשן אותו…

ראו עוד:
10 צמחים שנראים כמו קנאביס – אבל הם לא
מאיפה בא הריח הנדיר של הקנאביס?
הרמס בירקין: תיקי היוקרה מסריחים ממריחואנה
כיצד ניתן להעלים את ריח הקנאביס באופן יעיל?
ביקורת כלא באנגליה: “בגדי הסוהרים מסריחים ממריחואנה”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר