עשי זאת בעצמך: איך להכין שמן קנאביס וגינלי

אם אתן כאן אז אני מקווה שכבר קראתן את הכתבה הקודמת שפרסמתי במגזין (“כך מסטלתי לעצמי את הפות”) והתרגשתן יחד איתי מנפלאותיו של שמן הקנאביס. בכתבה ההיא שיתפתי אתכן איך שמן סיכה מקנאביס העניק לי תחושה נעימה והוסיף עונג במגע המיני.

עכשיו הגיעה העת להסביר כיצד להפיק שמן כזה בעצמכן, וגם על הדרך לציין שמסתבר שמלבד הנאה מינית משודרגת השמן כנראה משפיע לטובה גם על מגוון כאבים וגינליים שהנפוצים בהם הם כאבים בחדירה וכאבים בזמן הוסת.

שמן הסיכה שהתנסיתי בו בכתבה הקודמת נקרא FORIA ונרכש בחו”ל, אך לאחר ההתנסות בו וההבנה שהייתי שמחה לשמן כלשהו שיהיה נגיש לי באופן קבוע ליד המיטה, יצא לי לשמוע שיש אי אילו נשים שרקחו בחדרי חדרים שמן סיכה מקנאביס בעצמן.

מכיוון שאני יודעת כמה מורכב יכול להיות להשיג שמן סיכה מקנאביס בישראל, ומכיוון שכאמור די התאהבתי בעניין, יצאתי לחקור את התחום כדי לנסות לרקוח לעצמי ולכן מתכון ביתי.

תחילה התחברתי עם מישהי שגידלה קנאביס בעצמה בכדי להקפיד על גידול ללא ריסוס ועל מנת להבטיח שיהיה מוכן מהזן המתאים לה. ממנו היא הכינה בביתה חומר סיכה. היא חלקה בשמן עם חברותיה שסבלו מכאבים ו/או רצו להנות יותר (וקיבלה תגובות נלהבות), וגם איתי.

החוויה שלי אמנם לא הייתה זהה לחלוטין לאלו שהיו לי עם שמן הסיכה הקנוי (גם החוויות באותו השמן לא הרגישו לי זהות), אבל הרגשתי שיש אפקט מהמם ושווה בהחלט להתנסות.

אז הנה שני מתכונים שהרכבתי מהרכיבים הטובים ביותר שיכולתי למצוא ולחשוב עליהם, ותוך ניסיון להתחשב באזור הרגיש עליו נועד המוצר להימרח.

הקפדתי על שמנים שנחשבים מתאימים לשימוש וגינלי, אבל כאן חשוב לציין שאינני רוקחת או רופאה, תנאי ההכנה והגידול אינם סטריליים בהכנה ביתית וכל התנסות במוצר היא לשיקולכן ועל אחריותכן.

מתכון #1

המתכון הראשון מיועד למי שאין לה גישה לשמן קנאביס. במתכון זה אין צורך לדלל את השמן בשמנים נוספים אך ניתן בסוף התהליך להוסיף מעט שמן אתרי וניל.

רכיבים:

 • קנאביס: מומלץ להקפיד על מקור טוב לקנאביס כדי להימנע מגירוי העור או זיהום. בנוסף, זה הזמן לומר שלא התנסתי במגוון זנים של קנאביס ולא אוכל להמליץ בעניין באופן מובהק. הסברה אומרת שזן שעשיר יותר ב-THC יספק אפקט ממסטל, בעוד זה שעשיר יותר ב-CBD יספק אפקט מרגיע ויתאים למקרים בהם יש כאב וגינלי כגון וסת או מסיבות אחרות. אשמח לקרוא תגובות על ההתנסויות שלכן.
 • שמן קוקוס: בעל סגולות רבות, אנטיבקטריאלי, מפחית סיכון לפטריות וגינליות ו/או פלורה (הרכב חיידקים) וגינלי לא מאוזן, מפחית גירויים, לא מרגיש שומני ונספג בקלות.
 • מד חום (אופציונלי).
שמן קוקוס בתהליך המסה
שמן קוקוס בתהליך המסה

הוראות הכנה:

 1. המיסי 100 גרם שמן קוקוס (אפשר וכמובן מומלץ להכפיל כמויות) בסיר על חום בינוני.
 2. תשקלי 1 גרם קנאביס ותגרסי אותו מעט (רק על מנת שישתחררו החומרים ביתר קלות בעת הבישול, שימי לב לא לטחון לאבקה דקה). היחס בין קנאביס לשמן קוקוס הוא 1 גרם קנאביס לכל 100 מ”ל שמן קוקוס, אבל כמובן שככל שתוסיפי יותר קנאביס או קנאביס מזן חזק יותר ל-100 מ”ל שמן קוקוס, התוצאה תהיה יותר עוצמתית/אינטנסיבית).
 3. כשהשמן נוזלי לחלוטין הוסיפי לתוכו את הקנאביס.
 4. ניתן ורצוי לפתוח בקבוק יין כי לפי הגרסה המחמירה יש לך עכשיו בין שלוש לשש שעות לעמוד ליד הכירה ולבחוש. לפי גרסה מחמירה פחות יש נשים שאומרות שהרגישו אפקט בשימוש בשמן גם לאחר בישול של כשעה.
 5. השמן צריך להיות בטמפרטורה של כ- 110 מעלות צלזיוס בכל זמן. את יכולה להפסיק לערבב מידי פעם אך חשוב לוודא שהשמן לא מבעבע או נשרף ושהקנאביס לא מצטבר בתחתית הסיר ונחשף לחום גבוה מידי.
 6. בינתיים הכיני צנצנת מעוקרת (שעברה חיטוי במים רותחים) ויבשה (ללא יתרת רטיבות).
 7. לאחר פרק הזמן המדובר סנני את השמן לתוך הצנצנת דרך חיתול בד על מנת לוודא שהתערובת תהיה חלקה ככל האפשר.
קנאביס גרוס במידה בינונית
קנאביס גרוס במידה בינונית

מתכון #2

המתכון השני מיועד למי שיש לה גישה לשמן קנאביס רפואי ובא לה קצת לגוון עם ריחות וטעמים שונים:

רכיבים:

 • חמאת שיאה: זהו הרכיב העיקרי, כ-60% מהתערובת. נחשבת כחומר לחות טבעי וטוב גם עור הוגינה. יכולה להפחית גירויים ודלקות ותפחית יובש.
 • שמן קוקוס: זהו הרכיב השני בעיקריותו, כ- 30% מהתערובת. בעל סגולות רבות, אנטיבקטריאלי, מפחית סיכון לפטריות וגינליות ו/או פלורה (הרכב חיידקים) וגינלי לא מאוזן, מפחית גירויים, לא מרגיש שומני ונספג בקלות.
 • חמאת קקאו: נחשב כמפחית גירויים, דלקות וגינליות ויובש.
 • שמן אתרי וניל: נועד להוסיף ריח נעים ולא ידוע כבעייתי בשימוש וגינלי. מעורר חשק מיני. לא אוכל להתחייב ששמנים אתרים אחרים גם מתאימים ולא יצרו גירוי, אנא שימו לב.
 • שמן קנאביס: שמן קנאביס מוכן. כאמור, זה הזמן לומר שוב שלא התנסינו במגוון זנים של קנאביס ולא נוכל להמליץ בעניין באופן מובהק. הסברה אומרת שזן שעשיר יותר ב-THC יספק אפקט ממסטל בעוד זה שעשיר יותר ב-CBDיספק אפקט מרגיע ויתאים למקרים בהם יש כאב וגינלי כגון וסת או מסיבות אחרות.
ככה זה נראה בתהליך הבישול (מינימום שעה)
ככה זה נראה בתהליך הבישול (מינימום שעה)

כמויות:

 • חמאת שיאה – 60%
 • שמן קוקוס – 25%
 • חמאת קקאו – 10%
 • שמן אתרי וניל – 0.1%
 • שמן קנאביס (נקי) – 5%

* כמות שמן הקנאביס בתערובות עשויה להשתנות לפי עוצמת וסוג השמן המוכן ולשיקולכן. ככל שתוסיפו יותר שמן נקי יתקבל יותר אפקט.
** אתן חייבות להודות שהמתכון הזה נשמע קצת כמו מתכון לעוגה מתוקה וטעימה, נכון?

הוראות הכנה:

 1. חממי מים בסיר גדול ושימי סיר קטן בתוך המים הרותחים.
 2. תוסיפי לסיר הקטן את כל הרכיבים בכמויות הרשומות מעלה ותערבבי עד שמתקבלת תמיסה אחידה.
 3. הכיני צנצנת מעוקרת (שעברה חיטוי במים רותחים) ויבשה (ללא יתרת רטיבות) ומזגי אליה את תערובת השמנים. קררי את התערובת שבצנצנת למשך שעה במקרר כדי להגיע לטמפרטורת החדר.
 וזה התוצר שלשמו התכנסנו, שמן סיכה מסונן עשוי קנאביס. נכון זה קצת מרגש?
וזה התוצר שלשמו התכנסנו, שמן סיכה מסונן עשוי קנאביס. נכון זה קצת מרגש?

אני ממליצה שתשתמשי בשמנים תוך חודשיים, זאת במידה ושמרת את השמן בטמפרטורת החדר, או תוך ארבעה חודשים אם שמרת במקרר. שימי לב ששמן קוקוס מתקשה ב-24 מעלות ולכן בטמפרטורת חדר קרה (בחורף נניח) או לחילופין במקרר, השמנים יתקשו.

אם השמן התקשה את יכולה לגרד קצת מהשמן בעזרת כפית (כדי לשמור על סטריליות) ולחמם אותו בין כפות ידייך לפני המריחה עד שימס, או שאת גם יכולה לקחת חתיכה קפואה קטנה ולהעביר אותה על העור ישר באזור שתרצי למרוח.

עכשיו עומדות בפנייך 2 אפשרויות לבחירה: גרדי קצת מהשמן בעזרת כפית וחממי אותו בין כפות ידייך לפני המריחה, או שאת גם יכולה לקחת חתיכה קפואה קטנה ולהעביר על העור באזור שתרצי למרוח.

שימי לב שחלק מהרכיבים שבחרתי אכילים בוודאות ללא בעיה וניתן יהיה להנות מהם ולהשתמש בהם גם במין אוראלי. ספציפית לגבי חמאת שיאה ושמן הוניל מומלץ לקרוא את הוראות היצרן שעל האריזה (תוכלי גם להחליפם בתוספת שמן קוקוס).

שוב, לצערי אני נאלצת להזהיר בעדינות שההתנסות בשמנים הנ”ל, בהכנה ובשימוש היא על אחריותך. אלו ההמלצות שלי לאחר קריאה והתנסות אישית.

מאחלת לך חוויות מטריפות ומענגות ו/או מרגיעות – לפי הצורך.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר