עו”ד דקל עוזר מצטרף לעלה ירוק

עו”ד דקל-דוד עוזר, ממובילי המאבק להפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל, מונה כמנכ”ל ‘עלה ירוק’ וינהל את קמפיין המפלגה בבחירות 2015. “מי שבוחר להצביע לעלה ירוק שותף להיסטוריה,” אמר. “אנחנו נקרא לאנשים להיות גאים בבחירה שלהם.”

עלה ירוק ממשיכה להתחזק ולהמשיך בקו הרציני והמקצועי: לאחר מינויו של אורן ליבוביץ’ כיו”ר המפלגה והצטרפותה של ד”ר ברקת שיף כמועמדת המפלגה לתפקיד שרת הבריאות, מצטרף כעת גם עו”ד דקל-דוד עוזר.

דקל דוד עוזר
עו”ד דקל-דוד עוזר, מנכ”ל עלה ירוק

עו”ד עוזר הוא מייסד חברת האסטרטגיה “רו(ט)ס”, מבולטי המאבק להפסקת מדיניות ההפללה בשנים האחרונות, מייסד תנועת “דור האמת” שקראה להפסקת ההפללה על ידי התפקדות למפלגות, יוזם אירוע “צועדים ללגליזציה” בשנת 2012 ומי ששימש כמנכ”ל בפועל של עצרת “היגיון בריא” בכיכר רבין והיה פעיל פוליטי וחברתי בולט ומקום 7 ברשימת ‘ארץ חדשה’ לכנסת ה-19 – ישמש כמנכ”ל ‘עלה ירוק’ וינהל עבורה את קמפיין הבחירות הקרוב.

עו”ד עוזר התייחס הבוקר למסע הבחירות הקרוב: “התפקיד שלי הוא להביא את עלה ירוק לכנסת כשדגל הפסקת מדיניות ההפללה מונף גבוה גבוה ובלי בושה. אנחנו לא מתכוונים לברוח או לנסות לספר סיפורים – עלה ירוק וכל נציגיה ברשימה המתגבשת יעמדו בגאון ובגאווה ויאמרו: מדיניות ההפללה היא בושה לספר החוקים של ישראל. מי שלא תומך בהפסקת מדיניות ההפללה מוכיח בכך שאינו ראוי לייצג את הציבור ועלה ירוק היא הבחירה הטובה ביותר מכל מפלגות הכנסת.”

לדברי דקל, האתגר יהיה לגרום לאנשים להתגאות בהצבעה לעלה ירוק: בשלוש השנים האחרונות כל קהילת צרכני הקנאביס עברה מהגנה להתקפה וכיום, לאחר שנחשף שחברי כנסת ושרים רבים צרכו קנאביס בעבר, צריכת קנאביס אינה טאבו כבעבר. עם זאת, הלגיטימציה המסוימת שיש לצריכת קנאביס עדיין אינה מקרינה על הלגיטימציה להצבעה לעלה ירוק ומצביעי עלה ירוק חשופים ללחץ חברתי שלילי על ידי הוריהם, בני ובנות זוגם ובמקום עבודתם.

“יש שני דברים מרכזיים שאנו ניתן עליהם דגש,” הסביר. “הראשון הוא קידום נשים. נשים הן הכח המניע והחזק ביותר בעולם ואנחנו חייבים להראות את השוויון. כך גם לגבי מגזרים שונים באוכלוסייה, אם זה מזרחיים, משכילים, צעירים וכדומה.”

“בנוסף, אנחנו מתכוונים להפוך את ההצבעה לעלה ירוק למקור לגאווה,” אמר. “מי שמצביע לעלה ירוק בוחר לעמוד לצד האמת והצדק ולהתנגד לדעות קדומות, לאפליה ולסטיגמות. מי שבוחר להצביע לעלה ירוק שותף להיסטוריה, מי שבוחר להצביע לעלה ירוק מצרף עצמו לרשימת הגיבורים והגיבורות במהלך ההיסטוריה כולה. אנחנו נקרא לאנשים להיות גאים בבחירה שלהם – עלה ירוק.”

“תזכרו,” ביקש דקל להדגיש, “אותם האנשים שמרימים גבה היום, הם יהיו האנשים שיאמרו לכם בעוד שנה וחצי: תודה שצדקת והצבעת נכון. אני מברך את אורן על מינויו כיו”ר המפלגה ובטוח ששיתוף הפעולה המוצלח ביננו יביא את המפלגה לגבהים חדשים.”

בימים הקרובים צפויה המפלגה לפרסם את רשימת המועמדים המלאה שלה לכנסת ה-20. שמועות שהגיעו לכתב המגזין מספרות כי הרשימה צפויה להיות מכובדת ורצינית ולייצג מגזרים ואוכלוסיות שונות ומגוונות שיקראו – מלבד הסדרת שוק הקנאביס בחוק – גם לשיפור ושינוי תחומיי חיים אחרים, החל מבריאות, חינוך וכלכלה ועד לדמוקרטיה, איכות הסביבה ופתרונות יעילים ליוקר המחייה.

ראו עוד:
סקר חדש: ‘עלה ירוק’ בכנסת עם 5 מנדטים
סקר: 80% מתומכי הקנאביס יצביעו ‘עלה ירוק’

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר