נשים מעשנות קנאביס בהריון – ומדברות על זה

4 נשים מספרות על היתרונות בצריכת קנאביס במהלך הריון. "הקנאביס הציל לי את הבריאות וההריון ואני לא חושבת שהייתי שורדת בלעדיו," אומרת אחת מהן. כך קנאביס יכול לעזור להריוניות בדיכוי הקאות, הגברת תיאבון והתמודדות עם שינויי מצב רוח קיצוניים.

מחקר חדש שהתפרסם בחודש שעבר (נוב' 2015) והראה שילדים לאמהות שצרכו קנאביס בהריון רואים טוב יותר, הצית את נושא השימוש בקנאביס במהלך ההריון בתקשורת האמריקאית.

4 נשים שצרכו קנאביס בהריון התראיינו למגזין 'וייס' (VICE) וסיפרו על הסיבות בגינן הן בחרו להשתמש בו:

1. שואנה – דיכוי הקאות

"בתחילת ההריון סבלתי מבחילות ואף הקאתי מספר פעמים ביום," מספרת שואנה. "מרוב הקאות הייתי מגיעה לחדר מיון לפחות פעם בשבוע."

לאחר ששמעה מחברים שקנאביס יכול לסייע לה בדיכוי ההקאות, החליטה שואנה לצרוך קנאביס במקום הטיפול התרופתי שרשם לה הרופא. עד מהרה היא גילתה שהקנאביס לא רק מנע את ההקאות לחלוטין והרגיע את הבחילות שקדמו להן, הוא גם החזיר לה את התיאבון ועזר לה לעלות במשקל.

"לאחר ארבעה חודשים החלטנו לעבור לקולורדו כדי לקבל גישה קבועה לתרופה, ומאז המצב השתנה לטובה באופן מדהים, היא מספרת. "הקנאביס הציל לי את הבריאות וההריון ואני לא חושבת שהייתי שורדת בלעדיו."

2. נורה – איזון מצב הרוח

"לפני שצרכתי קנאביס בפעם הראשונה, לא האמנתי שמישהי בהריון תהיה מסוגלת לעשות את זה לילד שלה," מספרת נורה, המתגוררת בצפון קרוליינה, ארה"ב, בה הקנאביס אינו חוקי.

קנאביס מסייע לנשים בהריון להתמודד עם סימפטומים שליליים
קנאביס מסייע לנשים בהריון להתמודד עם סימפטומים שליליים

נורה סבלה משינויים במצבי הרוח, האופיינים להריון, ונחשפה לקנאביס בעקבות המלצה של אחת מחברותיה. לדבריה, לאחר שהתנסתה לראשונה בעישון לצרכי פנאי היא הבינה שהקנאביס הוא "אינו סם במובן המוכר והשלילי" והחלה לצרוך אותו באופן קבוע עד ללידה עצמה.

"במהלך ההריון הקנאביס סייע לי בהגברת התיאבון ובמלחמה נגד הבחילות, אך השימוש העיקרי שלי בו היה למניעת שינויים במצבי הרוח," היא מספרת, "הגעתי למצב בו כל ויכוח מוביל אותי לדמעות, והקנאביס עזר לי לחזור לשגרה במהרה."

3. דניאל – הגברת התיאבון ופתרון לבעיות שינה

דניאל מספרת כי כל חייה הייתה נגד שימוש בסמים מכל סוג שהוא, אך לאחר שהריונה הראשון התחיל בשלושה שבועות של אובדן תיאבון מוחלט וקשיי שינה חמורים, היא נשברה לבסוף והחליטה לנסות קנאביס בפעם הראשונה.

"עישנתי בפעם הראשונה בחיי, ממש כמה שאכטות ופתאום נרגעתי," היא מספרת, "אכלתי חצי סנדוויץ' והוא לא עלה לי חזרה. פתאום אפילו הייתי עייפה והלכתי לנוח קצת."

קנאביס מסייע בהעלמת בחילות והגברת התיאבון
קנאביס מסייע בהעלמת בחילות והגברת התיאבון

במשך 10 שבועות צרכה דניאל קנאביס באופן קבוע מספר פעמים ביום, עד שבעיות השינה נעלמו לחלוטין. "לאחר התקופה הקשה החלטתי להפסיק עם הקנאביס, מפני שהתועלת הרפואית מיצתה את עצמה," היא מספרת, אך מודה שהיא עדיין צורכת קנאביס מדי פעם למטרות הנאה.

4. ניקול – מניעת בחילות

בשונה משאר הנשים, ניקול מודה שלפני ההריון היא דווקא הייתה צורכת קנאביס באופן קבוע וכמעט יום יומי במשך תקופה ארוכה, אך למרות זאת היא החליטה להפסיק ברגע שנודע לה שהיא בהריון.

"לאחר שבוע התחילו לתקוף אותי בחילות ארוכות שנמשכו כמעט כל היום," היא מספרת, "לא הייתי מסוגלת לאכול כלום מלבד קרקרים ואיבדתי את החשק לקום מהמיטה. רק הקנאביס הצליח להרים אותי."

כשנשאלה ניקול מדוע לא השתמשה בקנאביס גם בהריונה השני, שבמהלכו היא סבלה מבחילות קשות אף יותר, היא ציינה כי הקושי העיקרי הוא בהשגת הקנאביס. "זה היה התפקיד של האקס, לא שלי. כשהוא הלך, גם הקשר הלך ונאלצתי להישאר עם התרופות הרגילות שלא עזרו."

ראו עוד:
עישון מריחואנה בהריון אינו פוגע בעובר – ואף להפך
נשים וקנאביס: 7 שימושים היסטוריים שלא הכרתם
נשים בישראל רוצות קנאביס להקלה על כאבי מחזור
מחקר: נשים מושפעות פחות ממריחואנה – גברים רגישים למאנצ'יז

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט