נעצרה באלימות בחוף הים בגלל ג’וינט: “השוטרים נגעו בי”

צעירה תושבת תל אביב נעצרה בעת ששהתה בחוף הים - רק בגלל שניסתה להדליק ג'וינט. היא נלקחה לחדר שם לטענתה הוטרדה מינית על ידי השוטרים.

הלני דגן ניסתה להדליק ג’וינט בחוף הים בתל אביב, אך שוטרים הגיעו למקום ובמהרה השיח התדרדר למאבק אלים בסופו היא נעצרה ונחבלה בידיה. לטענתה היא אף הוטרדה מינית.

בסרטון של האירוע, שפורסם הערב (א’) בתכניתו של אמנון לוי בערוץ 13, נראית הלני נעצרת כשרק בגד ים לגופה, ולאחר מכן היא מתארת בראיון בביתה את החוויה שעברה.

“באתי להדליק ג’וינט, הגיעו שני שוטרים ואמרו לי שזה קנס של אלף שקל,” היא מספרת בראיון לאמנון לוי. “אמרתי להם שלא ידעתי ואז אמרתי בצחוק, אחרי שהם לקחו את זה, אם הם הולכים לעשן את זה בעצמם”.

“הם פתחו לי את התיק, מצאו עוד ג’וינט, ואז הם הפילו אותי על הרצפה, שני גברים, שמו עליי אזיקים ממש חזק, ולקחו אותי עם בגד ים. הם דרכו לי על הראש, והכניסו אותי לחדר – שני גברים ואני עם אזוקה עם חוטיני”.

עוד היא סיפרה: “הם ממש מעכו את האזיק על היד, ירד לי דם, הם השתמשו בכח מופרז עליי. אני לא עבריין עם נשק, הם לא נתנו לי להתלבש, עדיין עם חוטיני, בגד ים קטן. היה לי התקף אסטמה והם לא נתנו לי לשתות מים. בסוף זה היה אני וחמישה גברים בחדר מטר על מטר”.

“לא היתה עליי תעודת זהות, כי אני בים,” אמרה. “הם ביקשו מספר תעודת זהות, ולא זכרתי. אחר כך נזכרתי, אבל הם לא נתנו לי לדבר עם אבא שלי. רק אמרתי להם שהם בטח יעשנו את זה, אז הם מעכו לי את היד.”

עוד לטענתה השוטרים נגעו בה בניגוד לרצונה: “הם לא הפסיקו וכל הזמן נגעו בי, אמרתי להם שלא יגעו בי. ביקשתי להתלבש, את התיק שלי, אבל הם אמרו שגלל שאני במעצר אני לא אמורה לקחת כלום מהתיק.”.

“אחרי כמה זמן הגיעה שוטרת, היא היתה מקסימה, כמו מלאך,” סיכמה. “היא הורידה את האזיקים וניסתה להוציא אותי מהחדר. במשך שעתיים וחצי שני הגברים נגעו בי, זה הרגיש כמו הטרדה מינית. ואני עם בגד ים מאוד קטן והם לא נותנים לי לגשת לתיק, כאילו עשיתי שוד בנק או רצח.”

תגובת המשטרה: “צר לנו על הצגת תמונה מעוותת החוטאת לאמת, כמו גם על התנהגות פסולה של האשה כלפי השוטרים. על אף שהוצע לה לסור הצידה ולהשלים את פעילות האכיפה בשקט, היא בחרה לעורר פרובוקציות, להתלהם ולצעוק ובהמשך סירבה למסור פרטים מזהים. במקום לאפשר פעילות אכיפה כחוק בחרה האישה להתנהג כך ובמקום להתבייש בהתנהגותה בחרה לתת לה פומבי”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר