נאס”א לא תשלם לך 18,000$ כדי לעשן קנאביס בחלל

ידיעה שקרית שתפסה תאוצה בימים האחרונים בפייסבוק, מדווחת כי סוכנות החלל נאס”א עורכת ניסוי בו משתתפים נדרשים לעשן מריחואנה במיטתם במשך 70 יום תמורת 18,000 דולר. המקרה כמובן לא היה ולא נברא, אלא “הולבש” על ניסוי אחר שערכה נאס”א ב-2014, שאכן כלל שהייה ארוכה במיטה אך ללא קנאביס משום סוג.

בימים האחרונים התפרסמה ידיעה שקרית לפיה סוכנות החלל האמריקנית (נאס”א) עורכת ניסוי בו המשתתפים נדרשים להישאר במיטתם במשך 70 ימים, בזמן עישון מסיבי של “מספר סוגי מריחואנה” – וכל זאת תמורת תשלום נאה של 18 אלף דולר.

למעשה, ניסוי של נאס”א הכולל מריחואנה לא היה ולא נברא. הידיעה השקרית “הולבשה” על ניסוי אמיתי שערכה נאס”א ב-2014, בו הנבדק אכן חויב להישאר במיטתו במשך 70 ימים רצופים, אך לא צרך קנאביס או סמים מכל סוג אחר.

מיטת אסטרונאוטים של נאס"א - הניסוי הכולל מריחואנה הוא שקר שנועד לגרוף לייקים וצפיות
מיטת אסטרונאוטים של נאס”א – הניסוי הכולל מריחואנה הוא שקר שנועד לגרוף לייקים וצפיות

הניסוי המקורי כלל שהייה רצופה במיטה במטרה ללמוד על מסת עצם ושריר בחלל, וכאמור לא כלל צריכת קנאביס בשום שלב וכמובן שלא עסק ב”יכולת טובה יותר לשרוד מסעות חלל” או כל שטות כזו או אחרת שפורסמה במקורות המזויפים.

תומכי קנאביס מכל העולם, שחשו התרגשות מהמעמד ה”רשמי” שמקבל הצמח בתור כלי לניסויי חלל בידי השלטון האמריקאי, שיתפו את הכתבה בהתלהבות יתרה, ובימים האחרונים היא הגיעה לפייסבוק הישראלי. גם כאן, גולשים רבים טעו לשמוח ואף תרמו מזמנם לקריאת הידיעות המזויפות באתרים השונים, כולל אתרים קיקיוניים בישראל שפרסמו את הידיעה כנראה בכדי לגרוף לייקים מקוראים תמימים.

למתלבטים מביניכם שאולי עדיין מאמינים באמיתותו של הניסוי: די לראות שכל התמונות של “ניסוי הקנאביס” נלקחו מהכתבה המקורית של מגזין VICE, כדי להבין שאין ניסוי חדש בנושא.

“חדשות” מזויפות – כך גורפים לייקים וצפיות

מספר שעות לאחר שהידיעה פורסמה במספר אתרי “חדשות” מפוקפקים מרחבי העולם, כגון ‘HealthCureCenter’, ‘אינדיה טודיי’, ‘CannaSOS’, ‘אינדיה טיימס’, ‘Zeenews’ ועוד, היא זכתה למיליוני צפיות ועשרות אלפי שיתופים – כיאה לכותרת כה מפוצצת.

זאת לא הפעם הראשונה ש”חדשות” מהסוג הזה משתחררות בעולם הקנאביס. בשנה שעברה דיווחנו על ידיעות שקריות אחרות שנפוצו ברשת, הנוגעות למציאת קנאביס על כוכב לכת, על מטאוריט עם שרידי מריחואנה, ועל רישיון הקנאביס הרפואי שקיבל לכאורה סגן נשיא ארה”ב ג’ון קרי – שכמובן גם הן לא היו ולא נבראו.

תמונה מכתבה מזויפית על "ניסוי קנאביס של סוכנות החלל" - שקר
תמונה מהכתבה המקורית – תמונה שנלקחה מאחד מניסויי העבר של סוכנות החלל

עבור מפעיליהם של אתרים אלו, מדובר בתזרים מזומנים שמגיע דרך עשרות הפרסומות והבאנרים המהבהבים המופיעים בכל חלק רענן של המסך, ומבחינתם לא משנה האם קהל הגולשים מקבל מידע אמיתי או שקרי – העיקר שהכסף מגיע לכיס.

מספר אתרי קנאביס מקצועיים ברחבי העולם התאחדו בקריאה נגד האתרים המזויפים וביקשו מקהל הגולשים להחרים אותם.

רוצים להימנע מחדשות מזויפות? קודם כל, בדקו את כמות הפרסומות והלינקים המסחריים בדף – באתרים מפוקפקים ישנו מספר גדול מאד של פרסומות. בנוסף, אם הכותרת נשמעת לכם “חמה” מדי, נסו לחפש אותה בגוגל כדי לראות האם ישנם אתרים אמינים ומוכרים שכתבו על הנושא. אם לא – זה מזויף.

ראו עוד:
כתבת שתתה בקבוק שלם של שמן THC וגינלי
מה מקור המילה “מסטול” ומה הקשר שלה לדלי
“הסטלן המהיר בעולם” – רץ המרתונים שמעשן קנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר