נחשפה רשת שמכרה קנאביס רפואי מזויף, תושב ת”א נעצר

אריזות קנאביס הנחזות להיות קנאביס רפואי מזנים ג'ין גאי, רומא, מימוזה ועוד נתפסו בדירה בתל אביב לאחר חקירה שביצעה המשטרה נגד מנהל קבוצת טלגרם שחשוד בהפצתן. במקביל מדווחת המשטרה על תפיסת מאות ק"ג בשווי 5 מיליון ש"ח בדירת גידול בבית ג'אן

הותר לפרסום: המשטרה חשפה בתום חקירה סמויה רשת סחר בקנאביס שפעלה בטלגרם ומכרה קנאביס באריזות שנחזות להיות קנאביס רפואי. תושב ת”א החשוד בהפעלתה הערוץ נעצר.

קנאביס רפואי מזויף
חלק מהאריזות המזויפות הנחזות להיות של קנאביס רפואי מזני רומא, תל אביב ומימוזה של חברת IMC שנתפסו על ידי המשטרה

על פי דיווח המשטרה “היחידה המרכזית במחוז ת”א ניהלה במהלך החודשים האחרונים חקירה סמויה, שעניינה חשד לסחר בסמים באמצעות רשת הטלגרם, תוך זיוף מארזים ומדבקות המציגות את ‘הסחורה’ כסם רפואי, באופן המסכן את הציבור בכלל ובעלי הרשיון ל’גראס רפואי’ בפרט”.

ראשיתה של החקירה החלה עם קבלת דיווח בימ”ר ת”א בדבר קנאביס המשווק בהיקפים עצומים ברשת ומוצג לכאורה כקנאביס רפואי, כך על פי הדיווח.

קנאביס רפואי מזויף
כסף מזומן ושקיות קנאביס רפואי מזויפות הנחזות להיות מזני ג’ין גאי מקנדה וזנים נוספים של IMC ו-בטר

“בלשי ימ”ר ת”א פתחו בחקירה סמויה במסגרתה ניתחו את מאפייני ההזמנות תוך התגברות על האנונימיות ברשת, עקבו אחר מהלכי השילוח ומסירת החומר ללקוחות ולבסוף תפיסת החומרים והעברתם להמשך מיצוי ראיות במעבדות הזיהוי הפלילי,” דווח עוד.

השוטרים אספו במהלך החקירה עדויות וראיות הקושרות עפ”י החשד את תושב ת”א בשנות ה-30 לחייו לעבירות בסעיפי ייבוא וסחר בסמים וכן זיוף מסמכים, לצד חיפוש ותפיסת החומרים, אריזות ומדבקות מזויפות הנחזות להיום של חומר רפואי. הקנאביס נמכר ב-650 ש”ח לאריזה של 10 גרם (המחיר המקובל לקנאביס רפואי אמיתי בשוק השחור) עם הנחה על כמות.

קנאביס רפואי מזויף
ערוץ הטלגרם בו נוהל הסחר באריזות קנאביס רפואי מזויפות. מנהל הערוץ תושב ת”א בשנות ה-30 לחייו נעצר

מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת בבימ”ש והבוקר בהתאם לממצאי החקירה, הגישה יחידת התביעות של משטרת ישראל במחוז ת”א, כתב אישום נגד החשוד ובקשת מעצרו עד תום ההליכים.

בתוך כך מדווחת המשטרה היום (ה’) על תפיסה נוספת, של מאות ק”ג של צמחי קנאביס וקנאביס בתפזורת שנמצא בדירה בישוב בית ג’אן ששימשה לגידול הקנאביס.

על פי הדיווח: “משטרת ישראל במבצע יזום כנגד מגדלי סמים, מפיצי וסוחרי הסמים, בדגש על הפצת סמים בקרב בני הנוער, חשפה אתמול בכפר בית ג׳אן מעבדה לגידול והפקת סמים מסוג מריחואנה, בבית פרטי בכפר.”

“הבית בחלקו הוסב לטובת המעבדה ונתפסו בו מאות שתילי מריחואנה שגודלו בשיטת ‘הידרו’ בשלבי ייבוש שונים במשקל כולל של כ-100 ק”ג בשווי המוערך של בכ-5 מיליון ש” (לפי 50 ש”ח לגרם),” דווח עוד. “כמו כן נתפס ציוד רב לגידול ,יבוש והפקה”.

תפיסת גידול קנאביס בית ג'אן
חלק מהקנאביס שנתפס בדירה בכפר בית ג’אן
תפיסת גידול קנאביס בית ג'אן
שקיות קנאביס מוכנות להפצה בבית בבית ג’אן

החשוד, בעל הבית בן 25, נעצר ובהתאם לבקשת המשטרה מעצרו הוארך בבית משפט השלום בעכו עד ליום ראשון הקרוב

מהמשטרה נמסר בתגובה כי “משטרת ישראל פועלת בכל המישורים ותוך שימוש בכלל האמצעים העומדים לרשותה במסגרת מאמציה לסיכול יצור והפצת סמים אשר לרוב מוצאים את דרכם לבני הנוער, אשר במקרים מסוימים הסמים הללו מהווים עבורם מדרון חלקלק שעלול להפוך לצריכה שוטפת של סמים, התמכרות ואף חבירה לגורמים עבריינים.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר