שוטרים שרפו שדה קנאביס – נחל ניצנה עלה באש

בתום פשיטת משטרה על שדה קנאביס שהוסתר בנקיק נחל ניצנה בנגב, העלו השוטרים את הצמחים באש בפיקוח נציגי רשות הטבע והגנים. לאחר זמן מה, אולי בגלל גחלים, נשרף קטע של כ-2 ק"מ מהנחל. "סביר שזו הצתה," טוענים ברשות.

בגלל רשלנות? קטע של כ-2 ק״מ מנחל ניצנה נשרף בשבוע שעבר לאחר ששוטרים ופקחי רשות הטבע והגנים הדליקו מדורה במקום, לצורך שריפת צמחי קנאביס שאותרו בחממה מוסווית בנקיק הנחל.

לטענת פעילי סביבה, טענה שהוכחשה רק בעדינות ע”י רשות הטבע והגנים בתגובה לפניית מגזין קנאביס, השוטרים ואנשי הרשות כנראה לא הקפידו לכבות היטב את המדורה בה שרפו את צמחי הקנאביס, והותירו לכאורה גחלים בוערות בשטח.

בחלוף שעה קלה, כפי שטוענים פעילי הסביבה, או בחלוף שעות ארוכות כפי שטוענת הרשות, התלקח קטע הנחל ועלה באש.

https://www.facebook.com/ori.bendavid.5/posts/3305893052822176

“במקום נמצאו שקים של גראס מוכנים להעברה,” דיווח ברשת אורן בן דוד, אחד הפעילים, שמאשים את אנשי הרשות ברשלנות. “השקים נאספו לערימה והוצתו על ידי הפקח, וזמן מה לאחר מכן עזבו אנשי הרשות את המקום”.

“מה שהם לא הביאו בחשבון,” המשיך בן דוד, “זו האפשרות שהגחלים שהושארו על ידם במקום השריפה ולא כובו כפי שנידרש, יכולים לשלוח גיצים, להינשא ברוח ולהבעיר את כל צמחיית נחל ניצנה היבשה והעשירה שנהנתה בחורף האחרון ממים רבים ועלתה לגובה, לשמחת החיות שבשטח, ואכן, ‘מרפי’ היה בסביבה.”

לסיכום תהה: “מי אשם? תחליטו לבד. מנהל מחוז שידע לכאורה ולא עשה מספיק לוודא שלא יקרה. מנהל הסיירת הירוקה? אולי הפקח שאחראי שהיה במקום והצית את האש? בדרך כלל, כשאנשי רשות הטבע והגנים מצילים תן פצוע או ציפור ששברה כנף מיד עולה הדבר לאחד או יותר עיתונים להאדרת שמה של הרשות, במקרה זה, משום מה, שקט ודממה. מעניין מדוע.”

מרשות הטבע והגנים הסבירו היום למגזין קנאביס כי “אכן היתה פעילות שלנו עם המשטרה אך ממה שבדקנו לא ניתן לקבוע במאה אחוז מה הגורם לשריפה. המשטרה והכוחות שלנו נכנסו לפעילות בבוקר, סיימו בבוקר כאשר האש דעכה, ורק כעבור 9-10 שעות פרצה שם שוב שריפה. לא ניתן לקבוע בודאות ואין חוקרי שריפות שיקבעו כי זה לא אירוע פח”ע. נשרף קטע קטן מאוד מהנחל, ולא יודעים להגיד האם זו לא הצתה אבל בסבירות מאוד גבוהה זה לא קשור לכוחות שלנו”.

ממשטרת ישראל נמסר כי “אין לאירוע השריפה בניצנה קשר לפעילות המבצעית שבוצעה. בכל פעילות לאיתור והשמדת חממות המשטרה פועלת עפ חוק ובליווי גורמי האכיפה האזרחיים המוסמכים. מ”י בשת”פ הגורמים האחרים תמשיך לאכוף ולפעול כנגד נגע הסמים בשרשרת הגידול, הסחר וההפצה.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר