איילת שקד תומכת: קנס במקום הפללה לצרכני קנאביס

בדרך לאי הפללה בישראל? השרה איילת שקד וצוות משרדה בוחנים בימים אלו הצעה במסגרתה יוחלפו האישומים הפליליים כלפי צרכני קנאביס בקנסות כספיים בלבד. “סמים הם דבר שלילי, עם זאת יש לבחון את עניין הפללת מי שצורך לעצמו סמים קלים,” נמסר מלשכתה.

כפי שצפינו לראשונה כבר לפני שנה בימים אלו פועלת שרת המשפטים איילת שקד לבחינת הצעה במסגרתה יוחלפו העונשים הפליליים כלפי צרכני הקנאביס בקנסות כספיים בלבד.

איילת שקד שרת המשפטים
שרת המשפטים איילת שקד: “בוחנת אפשרויות שונות לעניין אי-הפללה”

עם זאת ככל הנראה לא מדובר עדיין במדיניות דה קרימינליזציה מוחלטת, אלא רק בהנחיה לפרקליטות שלא להגיש כתבי אישום פליליים כנגד מי שייתפס עם כמויות קנאביס לצריכה עצמית, 15 גרם כך על פי הגדרת פקודת הסמים היום.

על פי דיווח ב’וואלה’ שקד פנתה לפני כמה חודשים לפרקליטות ולמחלקת ייעוץ וחקיקה במשרדה כדי שיבחנו חלופות לדה-קרימינליזציה והמרת העבירה של החזקה לצריכה עצמית ושימוש עצמי בחשיש ומריחואנה לעבירה של קנס מנהלי שמוערך כרגע במאות שקלים. במקרה כזה, ההפללה בגין העבירה פוחתת משמעותית, אך הפעולה מוגדרת אסורה.

מלשכת שרת המשפטים נמסר: “השרה שקד בוחנת אפשרויות שונות לעניין אי-הפללה של צריכת הסמים הקלים כמו הקנאביס, ובכלל זה גם הפיכת הרישום הפלילי לקנסות מנהליים. סמים הם דבר שלילי, עם זאת יש לבחון את עניין הפללת מי שצורך לעצמו סמים קלים”.

עדכון: הצעת החוק בנושא תעלה להצבעה בועדת השרים ביום א’ (5.6). כל הפרטים כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר